Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 16:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Ile mam wziąć za nakręcenie i montaż teledysku ?? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ile mam wziąć za nakręcenie i montaż teledysku ??
prosili mnie ludzi ze szkoły żebym im nakręcił teledysk i zmontował go .
Ja mam 16 lat a oni między 16 a 18 lat . I nie mam pojecia ile brać za ten teledysk

sobota, 30 marca 2013, 22:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ile mam wziąć za nakręcenie i montaż teledysku ??
Wszystko zależny od skomplikowania, dni zdjęciowych użytych środków. To wcale nie jest prosta sprawa, jak zaczniecie nagrywać to sam zobaczysz. Montaż to oddzielna bajka na to poświecisz wiele godzin, a może i dni. Na takie pytanie raczej nikt ci nie odpowie bo stawki są rożne. Natomiast ceny teledysków zwykle są od 0,00 zł do dużych sum jakich to sprawa czysto indywidualna . To ty nagrywasz i sam powinieneś wiedzieć ile twoja praca jest warta.

niedziela, 31 marca 2013, 08:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może warto zacząć od tego, czy masz drogi kolego pojęcie o tym, jak zabrać się za taki teledysk?
Jeśli wiesz, co i jak, jeśli ogarniasz temat, to można mówić o jakichkolwiek pieniądzach. Jeśli nakręcenie teledysku kojarzy Ci się wyłącznie z pracą samą kamerą (jaka ona by nie była), a montaż z posklejaniem tego do kupy i poprzecinaniem rozbłyskami, to trudno powiedzieć ile, i czy w ogóle ktoś powinien myśleć o pieniądzach.
Chociaż... w dzisiejszych czasach poważne produkcje leżą gdzieś w czeluściach, a debilizmy typu bieganie z kamerą po lesie bez ładu i składu mają miliony lajków. Jednak chodzi o to, że jeśli chce się brać pieniądze, to najpierw trzeba coś od siebie dać - wiedzę, jakość i... pewność, że robota będzie zrobiona bez ściemy. Ot, co.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 2 kwietnia 2013, 16:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przedmówcy dobrze piszą. Ja dodam coś od siebie. Weź tyle na ile uważasz. W skład ceny wchodzi. Min. jakość, doświadczenie, sprzęt (jaki posiadasz), umiejętności, pomysłowość, kreatywność oraz talent. Znam kamerzystów weselnych z wielkim doświadczeniem, ich filmy to amatorka i kpina w biały dzień.

Dam ci przykład, ostatnio za mały pokaz 3 minutowy chciałem 2 tysie. Musiałem nakręcić jak działa pewien proces w danej firmie. Jak pracownik przygotowuje itp. Moim plusem było że pracowałem w podobnej branży. Widziałem co i jak. Ale okazałem się za drogi. Jakiś x koleś, wiem kto to, chciał 500 zł. Owszem i go zatrudnili. Wykonał lipę i chytry stracił dwa razy. Jeden dzień pracy, kilka dni montażu. Min. alternatywne wersje. Klient wybrał i polecił mnie swojemu koledze. Czyli musiał być zadowolony. W cenie miał tracka, podkład muzyczny którego jestem autorem.

środa, 3 kwietnia 2013, 16:09
Bywalec
Bywalec

Powiem tak ... jestem dość kreatywną osoba która nie lubi tzw. Odwalić roboty i zebrać za to kasę ... Poza tym ostatnio udał mi się zaistnieć w moim mieście i w szkole dzięki kręceniu filmów poza tym ludzie w szkole chcą żebym brał z nimi udział w konkursach filmowych wiec raczej to co robię i jak to robię ludziom się podoba. Film kręcę Lustrzanka a dokładnie Nikonem D5100 z obiektywem uniwersalnym chyba 18-105 . Więc jakość jest b.dobra i sam lustrzanka już nie jest zła. Co do miejsca kręcenia mam już wszystko rozplanowane praktycznie od razu w głowie pojawił mi się pomysł jak to wszystko wykonać i w jakich miejscach. Wziąłem pod uwagę że to kumpel ze szkoły który mi nie raz pomagał przy nagłaśnianiu więc wziąłem 60 zł za nakręcenie montaż i nagranie ścieżek dźwiękowych w studiu .

czwartek, 4 kwietnia 2013, 20:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Darew napisał(a):
Film kręcę Lustrzanka a dokładnie Nikonem D5100 z obiektywem uniwersalnym chyba 18-105 . Więc jakość jest b.dobra i sam lustrzanka już nie jest zła. .

Mam ten aparat z tym kitem 18-105. Szału raczej nie ma. Nagrywałem owszem ale do celów prywatnych i przy dobrym świetle. Dobry obiektyw to podstawa.

Masz do tego dslr czy jakiś flycam ?

Moim zdaniem ten sprzęt do nagrywania i zarabiania się nie nadaje.

Powiem też tak. Nie bierz 100 zł za nagranie teledysku. Minimum to 400 - 500 zł, jeżeli chodzi o ciebie.

czwartek, 4 kwietnia 2013, 21:14
Bywalec
Bywalec

No może dla ciebie to jest kit no ale patrząc na nasz wiek ja mam dopiero 16 Lat i trochę mi brakuje żeby być profesjonalista. Aparat mam akurat od 3 miesięcy i to jest mój pierwszy z biegiem czasu jak mi się kasy nazbiera to kupie już kamerę Sony z wymienna optyka .
Ale wielkie dzięki za pomoc :)

czwartek, 4 kwietnia 2013, 21:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kamera ze zmienną optyką kosztuje ;]. Ja sam zaczynałem od biedy kamery na miniDV.

Słuchaj ale jak będziesz kręcił, z ręki, statywu ?

piątek, 5 kwietnia 2013, 15:02
Bywalec
Bywalec

Hmmm ... to tak mam w planach zrobienie ujęć jak wokalista idzie przez most więc to będę robił ze statywu . Potem w planach jest stary psychiatryk kilka takich tzw. opuszczonych melin . A na samym początku będzie jak idzie ścieżka obok rzeki więc tutaj się zastanawiam ale chyba z ręki . Praktycznie wszystko będzie ze statywu a jeśli z ręki to wpadłem na fajny pomysł że stopkę mniejszego statywu mogę oprzeć o mój pas w spodniach co zapewni dobrą stabilizację obrazu po warunkiem że pójdę nie podskakując .

piątek, 5 kwietnia 2013, 20:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dam ci dobrą radę. W przyszłości zainwestuj w dobrego flycama.

sobota, 6 kwietnia 2013, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To ja ci też dam radę, Popytaj w rodzinie kto ma w szafie zenita , a tam znajdziesz prawdopodobnie heliosa 55m/2 kup adapter za 20zł i tym nakręcaj.

sobota, 6 kwietnia 2013, 20:27
Bywalec
Bywalec

A jakiego ty byś polecił flycama bo ja jetem w tych spawach zielony ... oczywiście jakiś za rozsądną cenę .

niedziela, 7 kwietnia 2013, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ClearSky napisał(a):
Dam ci dobrą radę. W przyszłości zainwestuj w dobrego flycama.

Wez szesciu operatorow do tego zadania, zamow wysiegnik od strazy pozarnej i do zabezpieczenia terenu zapros oddzial policji z komendy glownej. :lol:

A zupelnie powaznie to wez zrob to tak, jakie masz obecnie mozliwosci. Bo skad niby wezmiesz sprzet za ponad 2tys do latania z nim? Czy zleceniodawca ma zamiar zaplacic ci az taka kase, zebys mogl sobie sprezentowac przynajmniej pol zakupionego stabilizatora? Jak kupisz tani za okolo 1300zl to sie rozchrzani albo bedzie mial problemy z plynnym lataniem, co zwykle sie udziela takim tanim sprzetom.

Wracajac do tematu, to cena za ta usluge moze byc rozna, zalezy jak podejdziesz do tematu i co to jest za temat, bo nie napisales.
Teledysk czego, grupy skaczacej na linach czy grupy koszykarskiej a moze zespolu muzycznego, moze bys okreslil jasniej i konkretniej jak mezczyzna, bo piszej jak zoltodziob z niedopowiedzeniami, ktore tylko utrudniaja zamiast pomoc w osiagnieciu celu konwersacji.

Po pierwsze.
Mozesz to skrecic budzetowo i postawic kamere na wprost lub pod katem i zostawic ja tak na caly czas trwania filmu.
Druga opcja jest zrobienie dubli albo uzycie drygiego aparatu lub kamery w tym samym czasie robicej ujecia z innego kata i z inna ogniskowa i tu juz cena wzrosnie, zaleznie od ilosci dubli lub od ilosci operatorow lub ewentualnych przebitek.
Kolejna rzecz to montaz i pomysl na zlozenie. To sa koszta juz inne i zalezne od spedzonego czasu nad materialem.
Koszta tez sa zalezne od tego, jak dany zleceniodawca ma zamiar wykorzystac twoje dzielo. Jesli ludzie sa nieznani nikomu i na twoje oko slabo rokuja z materialem to bierzesz mniej a jesli ma byc komercja to cena rosnie. Jest tego troche a ty chcialbys wiedziec czy cie ktos nie orznie i zapewne chcialbys to zrobic koniecznie, bo to twoja zyciowa szansa. Ja ci powiem, nic na sile.
Z drugiej strony patrzac na cebie, to co ty im mozesz zaproponowac ze swojej wiedzy, doswiadczenia i mozliwosci, zeby oni nie czuli sie orznieci cenowo?
Nie wiem jakie robisz materialy, ale skoro tu sie zjawiles to net masz, wiec wystarczy obiektywnie obejrzec kilka podobnych zlecen na tubie i ustosunkowac swoje prace do tych na necie i wzgledem tego wycenic wartosc mentalna i przelozyc to na wartosc pieniezna. ( nie sugeruje rzniecia czyjejs pracy, bo nie na tym rzecz polega a ty chyba nie chcesz wylansowac sie na pomyslach innych a w rezultacie byc wydmuszka umyslowa)
Jezeli jeszcze nie zrobiles niczego, to wez kolegom zrob to za browara a praca za kamera i pozniejszy montaz da ci wiele przemyslen i spostrzezen, ktore to przeloza sie na twoje doswiadczenie i umiejetnosci. Policz czas jaki poswieciles na realizacje z kamera i za kompem. Jak to wykorzystasz to twoja sprawa, idz i zrob to i pozniej tu wroc i zaloz dzial dla zoltodziobow, zeby dzielic sie spostrzezeniami, bo jak widziales rady sa rozne i nie koniecznie proporcjonalne do mozliwosci finansowych i czasowych danej produkcji. Mam nadzieje, ze to wyzwanie nauczy nie tylko ciebie, ale tez kazdego zoltodzioba zagladajacego tu samodzielnego, konstruktywnego i kreatywnego myslenia oraz postrzegania faktow a takze zacheci do czytania dzialow dla poczatkujacych, bo bez wiedzy wyczytanej z ksiazek i forum same checi nie wystarcza zeby zrealizowac cos fajnego. A na to potrzebny jest czas i tego nikt nie zmieni, wiec czytajcie zoltodzioby jak najwiecej informacji i nie szukajcie tylko na forach zbawiciela w kazdym temacie. Wezcie sie sami do odkrywania nieznanego swiata, bo inaczej w przyszlosci wasze matki lub ojcowie beda musieli podjac decyzje przed pracodawca za was, za jakie pieniadze pojdziecie do pracy i czy wogole warto ruszac tylek, bo sami bedziecie bezplciowymi inteligentami w kwestii podejmowania zyciowych decyzji.

A z tym flycamem to taka bzdura, ze glowa mala a jej autor ma wyobraznie kury, ktora widzi tylko ziarno w korytku i to tylko wtedy, kiedy pan dosypuje.
Bez tego przyrządu, mozna zrobic naprawde fajny teledysk i za naprawde dobre pieniadze. Wszystko kwestia pomyslu, umiejetnosci realizacji i odnalezienia sie w danej sytuacji.

niedziela, 7 kwietnia 2013, 15:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]