Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 03:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zrzeczenie się praw autorskich 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zrzeczenie się praw autorskich
Witam!

Zacznę od tego, że wideofilmowanie to moje hobby, z którego raczej nie czerpię korzyści finansowych. Ostatnio zwrócił się do mnie mój znajomy, który zapytał czy byłbym w stanie przygotować mu krótki film instruktażowy na zamkniętą imprezę komercyjną, który byłby wyświetlany na tej imprezie (ekran + rzutnik). Zaznaczył jednak, że chce konkretną muzykę, która jest komercyjna. Z racji tego, że nie bardzo chcę dokładać do tego interesu, a znajomy nie ma wystarczająco dużo środków na opłacenie zaiksów itd, czy mógłbym przygotować jakieś oświadczenie, że zrzekam się praw do filmu, który został przygotowany do celów domowych, a publiczne wyświetlanie wiąże się z nabyciem praw autorskich do muzyki, która znajduje się w filmie? Wówczas takie oświadczenie byłoby podpisane przeze mnie i mojego znajomego.

Chodzi mi o taką "podkładkę", którą obaj byśmy podpisali. Nie chce mieć później problemów z racji tego, że jako producent nie zadbałem o to, żeby nabyć prawa autorskie do muzyki, na którą najzwyczajniej w świecie nie mam pieniędzy. Mówić w prostych słowach chciałbym całą ewentualną odpowiedzialność przerzucić na znajomego, który jest współorganizatorem imprezy.

Liczę na Waszą pomoc. Bardzo dziękuję i pozdrawiam :-)

poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 22:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Zrzeczenie się praw autorskich
Zrób tak, spisz umowę. Możesz w niej kwotę podać, lub wykonaj umowę w której wykonujesz dzieło za free.

W treści umowy napisz. Prawa autorskie jak i prawa pokrewne materiałów dostarczonych posiada zamawiający, wyraził taką wolę.
Wymień co to jest, muzyka w jakiej postaci.
Dalej napisz.
Wykonawca jest jedynie realizatorem zamówionej usługi a prawa autorskie osób trzecich posiada zamawiający, wszelkie formalności z tym związane reguluje zamawiający.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zrzeczenie się praw autorskich
nie lepiej nie podpisywac umowy zadnej ?

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 11:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]