Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 05:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gdzie umieszczać video do pokazania młodym! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Gdzie umieszczać video do pokazania młodym!
Hej!

Mam dwa zlecenia trochę daleko ode mnie, młodzi chcą obejrzeć moje prace i zastanawiam się gdzie najlepiej umieścić takowe video aby mogli obejrzeć tylko ci którzy powinni to oglądać.
Przychodzi mi do głowy tylko yuotube jako prywatny materiał.

Macie inne propozycje ?

wtorek, 11 czerwca 2013, 08:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Gdzie umieszczać video do pokazania młodym!
https://vimeo.com/

wtorek, 11 czerwca 2013, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem jakakolwiek forma zdalnego pokazu odpada - nigdy nie wiadomo co potencjalni klienci mogą zrobić z tym co właśnie oglądają. Tak, wiem, że to skrajna sytuacja, ale przecież nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.
Moi przyszli klienci mogą zobaczyć materiał TYLKO u mnie w domu. Natomiast gdy np. dobrze znajoma kapela chcę płytkę z wesela (co jest dość częstym przypadkiem) lub nawet gość weselny to państwo łodzi muszą wyrazić przy mnie na to zgodę i zazwyczaj robię wtedy dodatkową kopię, którą młodzi przekazują dalej.
Miejcie szacunek Panie i Panowie dla klienta to i klientów nie zabraknie 8)

wtorek, 11 czerwca 2013, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
SylwekK napisał(a):
Moim zdaniem jakakolwiek forma zdalnego pokazu odpada - nigdy nie wiadomo co potencjalni klienci mogą zrobić z tym co właśnie oglądają. Tak, wiem, że to skrajna sytuacja, ale przecież nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.
Moi przyszli klienci mogą zobaczyć materiał TYLKO u mnie w domu. Natomiast gdy np. dobrze znajoma kapela chcę płytkę z wesela (co jest dość częstym przypadkiem) lub nawet gość weselny to państwo łodzi muszą wyrazić przy mnie na to zgodę i zazwyczaj robię wtedy dodatkową kopię, którą młodzi przekazują dalej.
Miejcie szacunek Panie i Panowie dla klienta to i klientów nie zabraknie 8)

Zgadzam się z w/w opinią...

wtorek, 11 czerwca 2013, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wystarczy materiał zabezpieczyć na vimeo hasłem i przekazać je klientowi. Niech on decyduje kto ma oglądać.
Na marginesie co takiego może klient zrobić z materiałem, że "skrajną sytuacją" byłoby umieszczenie go w necie? Chodzi o jakieś zakazane treści czy co? Ktoś tu chyba popada w paranoję...

wtorek, 11 czerwca 2013, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

videostudio66 napisał(a):
Wystarczy materiał zabezpieczyć na vimeo hasłem i przekazać je klientowi. Niech on decyduje kto ma oglądać.

Jak to potencjalny klient ma decydować o materiale, który na dodatek ja mam mu udostępnić !??! 8O Przecież kolega w pierwszym poście wyraźnie napisał, że chodzi o przyszłych klientów, którzy chcą obejrzeć jego prace.

Na marginesie co takiego może klient zrobić z materiałem, że skrajną sytuacja byłoby umieszczenie go w necie? Chodzi o jakieś zakazane treści czy co? Ktoś tu chyba popada w paranoję...

No bez jaj, jak byś się dopiero urodził i nie wiedział co ludzie potrafią zrobić na złość. Przecież nie znasz tych ludzi, jaką masz pewność, że to nie podpuszczacze, którzy chcą zebrać fajne portfolio ewentualnie zerżnąć najlepsze pomysły. Poza tym jaki sens jest z pokazywania małych fragmentów filmu w formie demo z najlepszych scen?
Chcesz to pokazuj wszędzie swoje prace. Przecież Ci nie mogę zabronić :lol:
U mnie klient ogląda zazwyczaj ostatnią najświeższą robotę ewentualnie dowolnie wybrane przez niego losowe wesele z ostatnich lat aby nie miał wątpliwości "w co wchodzi". Niejednokrotnie proponuję im pilota i niech sobie oglądają dowolny fragment - nie mam nic do ukrycia, natomiast progów mojego domu bez zgody młodych żaden fragment filmu nie opuści. Jako ciekawostkę podam fakt, że miałem kilka telefonicznych par, których wybór na mnie padł (mimo wyższej ceny!) właśnie dzięki takiemu podejściu, które opisałem, po prostu nie chciałem im nic wysyłać, ani udostępniać i wyjaśniłem dlaczego... Szanuj bliźniego swego jak siebie samego - to się opłaca na dłuższą metę.

wtorek, 11 czerwca 2013, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem taki przypadek z młodymi którzy szukali fotografa i okazało się że ten fotograf przypisał sobie cudze zdjęcia,szybko z niego zrezygnowali.Po prostu trafili przez przypadek na te zdjęcia które reklamował autentyczny autor tych zdjęć..Uważam podobnie że pokaz w domu jest jak najbardziej wskazany,przy dzisiejszej technice można prawie wszystko? Po za tym nigdy nie wiadomo czy dany materiał filmowy w internecie pochodzi od autora filmu.

wtorek, 11 czerwca 2013, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałe też taki osobisty przypadek że młodzi nie bardzo chcieli do domu przyjechać.Zabrałem laptopa gdzie miałem zmontowany film i oczywiście surowy materiał i umówiłem się z nimi w centrum handlowym gdzie sobie obejrzeli i podpisali umowę.Wtym przypadku zadziałało to że byli oni z polecenia,ale różnie z tym bywa.

wtorek, 11 czerwca 2013, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niektórych chyba dowartościowuje ta własna obsesja na punkcie tzw. praw autorskich i chronienia dorobku, na który to czyha tylko konkurencja... :D
Cytuj:
Jako ciekawostkę podam fakt, że miałem kilka telefonicznych par, których wybór na mnie padł (mimo wyższej ceny!) właśnie dzięki takiemu podejściu, które opisałem, po prostu nie chciałem im nic wysyłać, ani udostępniać i wyjaśniłem dlaczego...

Ciekawe ilu klientów Sylwek stracił bo komuś nie chciało się fatygować na seans w domu kamerzysty... przepraszam... filmowca? Tego się pewnie nie dowiemy.
Dwadzieścia lat filmuję a od niedawna tez udostępniam w sieci, wcześniej kasety później płytki dawałem zespołom a kolegom po fachu nawet gotowe projekty. Nikt mnie nie podał do sądu, w umowie mam prawo do wykorzystania do własnych celów fragmentów nagrania i żadna para nie wykreśliła tego choć o takiej możliwości zawsze informuję. A to że tzw konkurencja korzysta z mojego hmm dorobku...? Moje ego pęcznieje od tego. :D
Chyba żyję w innym choć równoległym świecie do rzeczywistości Sylwka..

wtorek, 11 czerwca 2013, 17:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego Wy nie pozwalacie uszanować czyichś zasad. Czy ja wam narzucam, żebyście robili tak samo?? Jeśli macie na to zgodę i chęć to publikujcie ile chcecie!

Ciekawe ilu klientów Sylwek stracił bo komuś nie chciało się fatygować na seans w domu kamerzysty... przepraszam... filmowca? Tego się pewnie nie dowiemy.

Ależ dowiecie się :mrgreen: żadnego klienta z tego powodu nie straciłem. Jestem już na tyle długo w tej branży, że parę moich prac błąka się po świecie. Przeważnie pracuję w promieniu 60km i dla nikogo nie stanowi to większego problemu aby mnie odwiedzić, a przeważnie jest tak jak już wspominałem, że ja klientów mam z polecenia (i takich wole), a nie z internetu (którego absolutnie nie chcę wykorzystywać dla takiej reklamy) - chyba dlatego że większość tak robi.. :roll: , a ja lubię sam myśleć... Wizyta klienta w domu to tylko formalność i krótki pokaz tego co sobie klient zażyczy, bo zazwyczaj styl już zna :lol:
Czy jestem indywiduum, które dziwnie patrzy na sieć? - niech i tak będzie, to tylko i wyłącznie moja sprawa. Ja po prostu tak mam :mrgreen:

Dwadzieścia lat filmuję a od niedawna tez udostępniam w sieci, wcześniej kasety później płytki dawałem zespołom a kolegom po fachu nawet gotowe projekty. Nikt mnie nie podał do sądu, w umowie mam prawo do wykorzystania do własnych celów fragmentów nagrania i żadna para nie wykreśliła tego choć o takiej możliwości zawsze informuję. A to że tzw konkurencja korzysta z mojego hmm dorobku...? Moje ego pęcznieje od tego. :D
Chyba żyję w innym choć równoległym świecie do rzeczywistości Sylwka..

Ciesz się ciesz, nie wiem jak to od strony prawa wygląda, ale ja np. nie chciałbym wystąpić w filmie na YT, bo młodzi na to zgodę wyrazili... moją zgodę ??? Ja się godzę na filmowanie, ale nie umieszczanie mnie w sieci - rozumiesz aluzję?

No i jeszcze przykład z podwórka. Kolega parę lat temu nagrał płytę kapeli, po czym młodzi z już z prawnikiem do niego przyszli, bo ich płytę w jakimś klubie oglądano i ktoś im to powiedział. Oczywiście podstaw wielkich nie mieli do robienia sprawy, bo goście też mogli skopiować, ale niesmak pozostał. Właśnie takich sytuacji chcę uniknąć, a jeśli młodzi wyrażają zgodę na dodatkowe kopie do rozdawania to już na własne ryzyko i ja mam spokój.

wtorek, 11 czerwca 2013, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to jakie masz zasady i co robisz to twoja sprawa, natomiast jeśli polecasz komus cos takiego:

"Moim zdaniem jakakolwiek forma zdalnego pokazu odpada - nigdy nie wiadomo co potencjalni klienci mogą zrobić z tym co właśnie oglądają. Tak, wiem, że to skrajna sytuacja, ale przecież nie wiadomo kto jest po drugiej stronie"

to jest to zwykla paranoja

wtorek, 11 czerwca 2013, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie to nie jest paranoja... to jest zdrowy rozsądek 8)

Ilu z Was ma konto na FB ?? " Duuużo !"
- Ja nie mam i nie mam zamiaru zakładać.

A dlaczego je zakładacie ?? "Bo wszyscy tak robią!"
- Nie wszyscy, między innymi ja tak nie robię :mrgreen:

Pozdrawiam

wtorek, 11 czerwca 2013, 20:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Każdy robi jak uważa. Ostatnio miałem parę, spotkaliśmy się. Widzieli duże fragmenty z wesel, wariancje itp. Stwierdzili że ok, podpiszemy za tydzień umowę. Ale jak się okazało, babcia sponsoruje nagranie. Chcieli płyty z jakiegoś wesela, żebym im wysłał. Odmówiłem, mam zasadę. Bez zgody pary młodej nie wysyłam. Jest cisza, ale miałem telefon, na ten termin jest inna para. Widzieli moje prace w necie. Pogadaliśmy i jutro chcą dogadać się co zamówienia i zobaczyć moje inne propozycje. Z doświadczenia wiem, że podpiszą umowę.

Prawa autorskie, można ostro beknąć. Ja bym nie chciał żeby obcy ludzie oglądali moje wesele. Mój kolega który filmował moje wesele. Owszem pokazywał ale w domu. Byłem wciekły jak dałem kumplowi płytę do obejrzenia a ten dał komuś na wsi.
Ja mam w umowie rozpisane, prawa autorskie. Min. po zapłaceniu klient może wysłać sobie do TVN`u i dostać za to kasę.
Polityka prywatności popłaca. Min. jak filmuję polowania, felietony. Bez zgody zamawiających nie pokazuje i nie wysyłam nikomu. Zgoda na papierze.

wtorek, 11 czerwca 2013, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oczywiście, ze wszystko powinno być z oficjalna podkladka, wtedy jeszcze za uzycie bezprawne wizerunku potencjalny konkurent może beknąć, przecież nikt nie pisal o wrzucaniu wesel jak popadnie, na ogol każdy robi swoje demo, portfolio itp. i się nim chwali, ma umowy i zezwolenia - oczywista oczywistość

@sylwek - dorabiasz sobie jakas bezsensowna ideologie , przykład z FB jest kompletnie nietrafiony, jeśli miałem forum klubu sportowego i wszyscy przenieśli się na FB to co mam sam siedzieć sam na swoim forum ? czy ide na FB gdzie wszyscy się kontaktują bo im pasuje, jest wygodniej , lepiej ?
Nie lubie go ale realia wymagają używanie i oczywiście mogę się wykluczyć ale nie chce bo nie widze w tym sensu.

wtorek, 11 czerwca 2013, 21:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
przykład z FB jest kompletnie nietrafiony, jeśli miałem forum klubu sportowego i wszyscy przenieśli się na FB to co mam sam siedzieć sam na swoim forum ? czy ide na FB gdzie wszyscy się kontaktują bo im pasuje, jest wygodniej , lepiej ?
Nie lubie go ale realia wymagają używanie i oczywiście mogę się wykluczyć ale nie chce bo nie widze w tym sensu.

Absolutnie tak! Świat idzie do przodu! Z myśleniem "FB jest be i nie zapiszę się" wróć do sygnałów dymnych.
Ale...
...jest druga strona medalu. I uważam, że nie można też popadać w drugą skrajność i publikować wszystkiego i wszędzie.
Mamy stronę, mamy profil na "fejsie" ale dwa razy się zastanowimy, zanim coś tam umieścimy.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 12 czerwca 2013, 11:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona