Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 19:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pierwsze filmowanie wesela 1 kamera 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pierwsze filmowanie wesela 1 kamera
Witam, wiem ze jestem nowym użytkownikiem i od razu zakładam temat.. ale potrzebuje pomocy a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.. w skrócie zakupiłem sobie canon xh-a1s, do filmowania wyczynów znajomych na bmx (:D) anyway, coś tam umiem na nasze potrzeby nagrać.. i teraz obiecałem koleżance jako że posiadam dość fajną kamere nagrac nieodplatnie uroczystość jaką jest jej slub i wesele.. przegladam filmy "profesjonalistow" i zastanawiaja mnie takie o to rzeczy:
1. Nagrywanie ubierania i innych uwazam za banal, mozna to latwo sobie zmontowac, byle nagrac jakis material.. dodaje sobie jakies mp3 i tyle.. ale co z kosciolem ? Na 2 sprzety mozna to widze fajnie zrobic ( roznorodnosc ujec ) ale jak na 1 sprzet? Filmuje cala przysiege np, ale 10min w tym samym miejscu? nuda .. jak Wy to robicie? rozumiem ze sa momenty w ktorych nagrywacie gosci ( a nie mlodych ) i potem wracacie do mlodych, ale co, krotsza przysiega? czy dzwiek z innego zrodla i potem podmianki? ( niestety nie mam tych zoomoh1 czy innych )
2. No wlasnie 1 taniec? Na 1 sprzet.. jak zeby nie bylo nudno.. piosenka okolo 3-4min nagrywanie w 1 miejscu i nawet powolne przechodzenie.. czy to normalnie sie oglada? Bo osobiscie mi wieje nuda.. na 2 sprzety to wiadomo.. ale jak na jeden? Skrocic 1 taniec do 2min np? i nagrywac nie wiem, reakcje gosci, mlodych z roznych perspektyw itd?
3. Utwory weselne ( pomijam teledyski ) tylko powiedzmy zespol spiewa np "jestes szalona" nagrywam calosc, staram sie nagrac wszystko idelanie przez te 3-4min zeby miec caly utwor w raz z dzwiekiem..
i tak kazda inna piosenke.. wybieram te ktore "najlepiej" z filmowalem i ktore sa najciekawsze? czy jak ? nagrywam a potem tne je wszystkie i mieszam? robie np z 2-3 jeden? :D
Prosze powiedzcie jak to robicie, bardzo bede wdzieczny pozdrawiam.
Nadmienie tylko ze posiadam canon xh-a1s i kamera bedzie jedynym zrodlem rejestracji dzwieku, wykorzystam rowniez tripod ( kosciol, oczepiny? ) i chcialbym zeby taki film nie byl poprostu nudny..

wtorek, 16 lipca 2013, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pierwsze filmowanie wesela 1 kamera
1. nagrywaj rozbieranie a w kościele powiedz rodzinie żeby krecila telefonami i potem zabierz im karty z filmami albo telefony
2. tańcz razem z młodymi, najlepiej tak żeby chwytając się za rece objeli cie pomiędzy sobą, będziesz miał ujęcia zdecydowanie takie jakich nikt nie ma, jeśli rodzinie zabrales już telefony, popros obsluge o pare shotow z zewnątrz, potem oczywiście zabierz im telefony lub przynajmniej karty sd
3. utwory nagrywaj wszystkie, mieszaj , dośpiewaj sam pare zwrotek, będą mieli niebanalne i niepowtarzalne zwrotki, tripoda tez możesz uzyc w jakiś nietypowy sposób, pozostawiam to twojej inwencji... a jaka kamera będziesz krecil ?

p.s. na koniec sprzedaj telefony i karty na allegro... przynajmniej zainwestowany czas się zwroci

środa, 17 lipca 2013, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:lol: razy 3 do potęgi N

środa, 17 lipca 2013, 00:25
Nowy
Nowy

:D :lol: nie no dzieki usmialem sie :D

ale ja pytalem serio.. poprostu chodzi mi o to jak to robicie, zeby bylo najciekawiej i sprawniej dla Was..

środa, 17 lipca 2013, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ech, wszystko to można zrobić jedną kamerą, a po montażu będziesz miał wrażenie jak by tam co najmniej 2-3 było. Niestety nikt Ci tu wyczucia, doświadczenia i lat praktyki nie sprzeda na kilogramy. Robi się przebitki, ujęcia z najróżniejszych stron w najróżniejszych planach aby było z czego wybrać, itd.
Kościół - musisz znać perfekcyjnie porządek mszy aby wiedzieć co jest najbardziej istotne, a kiedy łapać przebitki - przykładowo ja z samej mszy mam około 40-50 minut materiału, po montażu zostaje średnio 10-12 minut.

środa, 17 lipca 2013, 08:44
Nowy
Nowy

No ok, w kosciele w sumie jak mysle jest duzo momentow kiedy moge zrobic te przebitki ( gosci, rodzice, ksiadz czy inne etc. )

A co z pierwszym tancem? ;) nagrywam caly czas mlodych? czy nie? jakie tu mozna dac "przebitki" ?

I "tance" tak jak pisalem bo nie wiem czy dobrze mysle, czy nagrywac wszystko b. stabilnie jak leci jakis utwor, potem cos sobie wybierac.. czy poprostu nagrywac ludzi powiedzmy przez 3 utwory i wybrac sobie 1 i pociac to/podlozyc obrac z tych trzech zrobic jeden..

Wiem ze moze pytam Was o jakies banalne dla Was rzeczy.. ja niestety nie znalazlem nigdzie na nie odpowiedzi, ani tez nie mam kogo podpytac.. pozdrawiam..

środa, 17 lipca 2013, 09:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PawK napisał(a):
No ok, w kosciele w sumie jak mysle jest duzo momentow kiedy moge zrobic te przebitki ( gosci, rodzice, ksiadz czy inne etc. )

owszem jest bardzo dużo czasu i momentów w czasie mszy, gdzie można umiejętnie uchwycić np. młodych, rodziców czy gości i wstawić jako przebitki w zupełnie innych momentach, tu się przyda doświadczenie. Jeśli nie bywałeś na ślubach, chociaż jako gość i nie jesteś mocno praktykującym katolikiem to możesz się nieco pogubić, a księża z zasady nie lubią pałętających się chaotycznie kamerzystów. Jeśli trafisz na wredną sztukę, o ile nie sprawdzi Ci na początku pozwolenia, to może zrobić CI obciach w czasie mszy, w ekstremalnych sytuacjach wyprosić z kościoła :wink:

Pierwszy taniec jest bardzo ważny, zwłaszcza dla młodych, jakby go nie zatańczyli jest ważny. Najlepiej zrobisz jak staniesz w pewnej odległości i stabilnie nagrasz go, ewentualnie z lekkimi najazdami na gości (jeśli będę wkoło i będą jakoś żywiołowo reagować na taniec), a reszta jakoś pójdzie, najwyżej to będzie Twój pierwszy i ostatni raz :mrgreen:

środa, 17 lipca 2013, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tu masz taki taniec robiony 1 kamerąhttp://www.youtube.com/watch?v=xzgM-piVVWM
kręcone były różne plany a potem poprzestawiane

środa, 17 lipca 2013, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
tu masz taki taniec robiony 1 kamerąhttp://www.youtube.com/watch?v=xzgM-piVVWM

Obrazek

środa, 17 lipca 2013, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ktoś tu ostatnio narzekał że na forum jest nudno ... haha

środa, 17 lipca 2013, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to specjalnie-nic tak nie buja forum jak zapodany klip
vgrzes-pokaż koledze swój sposob

środa, 17 lipca 2013, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak, po prostu od trzeciego postu już nie zartujemy

środa, 17 lipca 2013, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na tą chwilę na moim kanale nie ma nagrania typu - taniec pary młodej,

środa, 17 lipca 2013, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiem Ty (degenerado)nigdy nie pokazujesz swoich prac
Młody ma tylko jedną kamerę i jakoś musi sobie poradzić
Pawk- większość kręci jednym ciągiem http://www.youtube.com/watch?v=NIVdplSzXJc
I nie chrzań się z eksperymentami bo nie masz jeszcze wprawy w montażu. poproś koleżanki niech ci przed kamerą potańczą i poćwicz.

środa, 17 lipca 2013, 21:48
Nowy
Nowy

dziekuje bardzo za odpowiedzi szczegolnie Tobie kumak
1 filmik mhm.. dziwne wlasnie to dla mnie ze ludzie zmieniaja plany, miejsca itd i mieszcza sie "w utworze" aczkolwiek moze pozniej obejrze 2 raz, pewnie jakies sceny powtorzyly sie?
co do 2 filmu to pewnie zrobie tak samo i zapomne..

rozumiem ze taniec na parkiecie juz gosci to po prostu montujecie np z dwoch piosenek jedna ? w sensie przez 2 utwory nagrywam gosci, przy montazu skladam z tego jeden( o ile sa w podobnym tempie itd? )
czy tez nagrywac jednym ciagiem? a moze skracac taki utwor do np 2min i robic przejscia ?
jeszcze raz dziekuje wszystkim za odpowiedzi ( nawet te szydercze, pozdrawiam )

/edit
vgrzes mozesz podac link do Twojego kanalu YT? dziekuje.
Albo jeszcze inaczej czy ktos ma jakis link do obejrzenia wesela (calego) np na YT czy gdzies indziej? oczywiscie robionego 1 kamera.. ;)

środa, 17 lipca 2013, 22:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona