Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pierwsze filmowanie wesela 1 kamera 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pierwsze filmowanie wesela 1 kamera
kowboj filmujemy zupełnie tym samym sprzętem(więc mamy te same problemy) a koło emerytów chciało żeby ich występ wyglądał na stary film.
ale ożywienie jak zwykle w takich wypadkach.najlepszą krytyką jest pokazanie swojej twórczości i pokażcie " młodemu" co i jak

czwartek, 18 lipca 2013, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak - aby Ci żyłka nie pękła :) statywy jak właśnie zauważyłeś sprzedałem, bo cały zeszły sezon nie pracowały ani razu. Chociaż i tak wolałem statywy z halogenami niż lampion na twarz. Ale czy rozmawiamy o halogenach? Ja się "czepiłem" stabilizacji :)

czwartek, 18 lipca 2013, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maviozo- dzis to juz troche obciach takie budowlance wystawiac, zreszta coraz czesciej ludzie chca klimatu, czyli przygaszonych swiatel, bez lampki nakamerowej sie nie obedzie

czwartek, 18 lipca 2013, 21:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panowie znam to forum i wiem jakie są konsekwencje pokazania swojej radosnej twórczości.Nie mam tyle kasy żeby zakupić super sprzęt więc gromadzę go powoli.jako chyba jedyny chwalę sobie konstruktywną krytykę. Cieszę się że nasz młody kolega skorzystał z tego forum bo tylko po to pokazałem mu swoje klipy- pokażcie i wy lub podpowiecie co nieco ze swojego warsztatu.
Moje krany to nowe konstrukcje i gdzieś je muszę testować-nie biorę za to kasy więc jakiś kiks nie dyskwalifikuje roboty.
Pamiętam jak jeden z kolegów skrytykował ujęcie gości" koń kuleje" i miał 100 % racji - tylko ja dziś już tę scenę realizuję inaczej a koledzy z mojej wsi chodzą do dziś tak samo " po ławkach"
Nie jestem na tym forum od dziś i znam pracę sporo kolegów krytyków jak to napisać- nie padłem z zauroczenia(za wyjątkiem prac nielicznych których uważam za bardzo dobrych fachowców)

czwartek, 18 lipca 2013, 21:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja już dałem radę odnośnie 1 tańca, kumak dał radę jak nie filmować, to już prawie jest komplet :)
Co do halogenów, to dajcie już spokój, napiszę to 3 i ostatni raz: nigdy nie uważałem, że to jest wspaniałe tak przyozdabiać salę, ale kiedy na FX1 miałem już 15db to trzeba było stawiać, lampek na kamerze nie uznaję, ponieważ ludzie świecą się jak psu jajca, światło ich razi i ostatecznie to te halogeny są moim zdaniem mniejszym złem.
Na wielkie szczęście czasy traumy FX1 dla mnie już dawno minęły, przeszedłem przez NX5, 5d2 i obecnie pracuję na FS100, ostatnio nabyłem speed booster, choć i bez niego ta kamera jest potworem jasności, nawet na przesłonie 2.8.
A na salach weselnych z reguły światła zastanego jest dość. Od dwóch lat nie użyłem ani lampki ani halogenów (nawet lampiony czy torty robię spokojnie bez niczego). Tyle w temacie.

..choć nie, raz miałem lampki ale były one JEDYNYM źródłem światła (poza światłami-pierdami niewydarzonego DJa) i nie miałem innego wyboru..

czwartek, 18 lipca 2013, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Co to za szpetny obrazek? Chłopie nie pokazuj takich rzeczy bo mnie mdli.To wygląda jak nagrane komórką i to kiepskiej klasy :D a do tego te trzęsiawy.

kowboj 1:14 kiks z pary na gości,1,34-141- plecy młodego.2.55 kiks z młodych na gości- ja pokazany pierwszy klip zrobiłem jeną kamerą A ty miałeś 3.Nie mdliło cię kiedy kręciłeś się szybko z parą? przecież własnie tam dostaje się oczopląsu... komentarz dotyczy twojego pierwszego tańca lidka i waldek-
Każdy może go obejrzeć ta Twoim Vimeo

czwartek, 18 lipca 2013, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
Cytuj:
Co to za szpetny obrazek? Chłopie nie pokazuj takich rzeczy bo mnie mdli.To wygląda jak nagrane komórką i to kiepskiej klasy :D a do tego te trzęsiawy.

kowboj 1:14 kiks z pary na gości,1,34-141- plecy młodego.2.55 kiks z młodych na gości- ja pokazany pierwszy klip zrobiłem jeną kamerą A ty miałeś 3.Nie mdliło cię kiedy kręciłeś się szybko z parą? przecież własnie tam dostaje się oczopląsu... komentarz dotyczy twojego pierwszego tańca lidka i waldek-
Każdy może go obejrzeć ta Twoim Vimeo

2 aparaty i kamerka oraz rejestrator audio, stabilizator ares i to wszystko ogarnąłem sam :D Męczarnia i dlatego kilka malutkich błedów zawsze sie przytrafi ale mówimy o małych błedach których klient nigdy w życiu nie dostrzeże bo sie na tym nie zna i bedzie zachwycony .Co do tego ''mdli'' to w oryginale na kompie czy tv wygląda to dużoooo lepiej .Oglądając materiał wideo w ruchu na Vimeo czy YT obraz wydaje sie poszarpany wiec pewnie dlatego cie zemdliło :D Pozdr

piątek, 19 lipca 2013, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja jestem za tym żeby komentować nasze prace ale ma to czemuś służyć.Jeśli Krytyka merytoryczna to każdy na tym skorzysta.np określenie rzygać mi się chce na widok czyjegoś klipu absolutnie nic do dyskusji nie wniesie

piątek, 19 lipca 2013, 18:19
Moderator
Moderator

no to merytorycznie - bujane ujęcia, źle wykadrowane, połączone przenikiem, łączone niewłaściwe ujęcia, wypalony "lampkowy" obraz, i jeszcze te serduszka... każdy z tych aspektów jest do poprawy. to jest bardzo niedobrze nakręcony i zmontowany materiał...

piątek, 19 lipca 2013, 18:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak TY byś zrobił taki taniec jedną kamerą.Jest ciasno i nie ma miejsca na statyw, goście Cie popychają... zmieniać plany przez najazdy i odjazdy albo szwenki i panoramy?

piątek, 19 lipca 2013, 19:05
Moderator
Moderator

nie potrzeba statywu, żeby ograniczyć bujanie. ostatecznie można nawet wystabilizować programowo. taka niestabilność jak u ciebie jest w moim odczuciu dyskwalifikująca.
plany zmieniać należy o co najmniej dwa, jeśli wiesz co mam na myśli. nie chodzi tu o najazdy czy szwenki.
no i absolutnie nie poprzez przenik...
najazdy czy odjazdy też trzeba potrafić zrobić. no i choć trochę zróżnicować jednak temat ujęcia. u ciebie jest 100% młoda para.

piątek, 19 lipca 2013, 19:52
Nowy
Nowy

GrassHoppeR napisał(a):
nie potrzeba statywu, żeby ograniczyć bujanie. ostatecznie można nawet wystabilizować programowo. taka niestabilność jak u ciebie jest w moim odczuciu dyskwalifikująca.
plany zmieniać należy o co najmniej dwa, jeśli wiesz co mam na myśli. nie chodzi tu o najazdy czy szwenki.

dwa plany w sensie
1 mlodzi
2 goscie ?

piątek, 19 lipca 2013, 22:10
Moderator
Moderator

chodzi o zmianę planów filmowych w kolejnych ujęciach. raczej unikamy zmiany na o jeden bliży czy dalszy.

GrassHoppeR napisał(a):
żeby nie być gołosłownym - dopuściłem się szybkiej edycji twojego materiału, kumak.
http://www.youtube.com/watch?v=xtsbC4Gt2qM
jak widać nawet stabilizacja czasem nie wyrabia na twoich manewrach. :P

piątek, 19 lipca 2013, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawe czy nowicjusz zalapal i czy pojdzie do ksiazek czy bedzie drazyl wszystko w jednym temacie.
Ja z dobrego serca polecam nowicjuszowi, zanim zacznie cokolwiek robic, przeczytanie ze zrozumieniem teorii z ksiazek polecanych w tematach na forum tym i innych a nastepnie dopiero zabieranie sie za operatorke praktycznie lub lacznie czytajac teorie, bo inaczej to wyjsc moze to, co tu powyzej zostalo zaprezentowane.
Ponad to nigdy sie nie dowiesz jakie okolicznosci cie moga spotkac podczas filmowania, dopuki sam nie staniesz przed sytuacja w realu i bedziesz mial 1 sek zeby cos wymyslic. Do tego wlasnie przyda ci sie ta wiedza z ksiazek a praktyka i wprawa przyjdzie po czasie.
To tylko namiastka od czego powinienes zaczac.
Ten przyklad wesela co podales jest bardzo marny, obrazek dobry tylko czasami (ale jak na warunki jakimi dysponowali to i tak rewelka). Do tego widac, ze ktos kto to robi nie ma bladego pojecia o operatorce i montazu. Amatorke widac od podszewki a wykonawca wcale tego nawet nie stara sie poprawic, bo jak by staral sie, to tego materialu by nie bylo na tubie a swiadomosc faktu, ze ludzie sa ''slepi'' na otaczajacy ich swiat, pozwala mu istniec na rynku. Piszac to nie mam na celu ataku na autora filmu i moja wypowiedz nie dotyczy oceny tej pracy a jedynie chce na jej podstawie pokazac fakt, ze ty autorze tematu rowniez malo widzisz i w polaczeniu z twoim brakiem wiedzy i umiejetnosci, to kolezanka moze miec wielka klape z wesela, ale jak to mowia swiat nalezy do odwaznych, o ile nie boisz sie konsekwencji . :D

piątek, 19 lipca 2013, 23:48
Nowy
Nowy

coz, jak obiecalem trudno odmowic.. mam jeszcze 3tyg na poczytanie/douczenie sie.. robie to calkowicie za darmo bo to dobra kolezanka, jakos nie widze siebie w tym za duzo kombinacji :D ( kamere wykorzystuje do celow jakie wczesniej pisalem )

dziekuje wszystkim za odp, sam juz nie wiem co do mnie dotarlo a co nie :D mam chyba jeszcze wiecej pytan ;) ale moze cos tam sobie poczytam

btw GrassHoppeR z ciekawosci jakim programem/wtyczka to robiles?

sobota, 20 lipca 2013, 22:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona