Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 02:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Przejście na HDV 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przejście na HDV
Cześć
Od kilku lat kręce wesela w SD kamerkami Sony VX2100 i Canon XL2 w różnych warunkach ( kościoły zdarzają sie ciemne i zmuszony jestem używać lampy na kamerowej - nie czesto ale sie zdarzają ) chciałbym przejść na HDV i potrzebuje waszej pomocy koledzy filmowcy - od czego zacząć jaka kamera dużo czytałem na temat CMOS i dużo ludzi radzi unikać CMOS a skupić sie na CCD jakie nośniki inni mówią miniDV a nie którzy karty pamięci. Zmiana tyczy sie chyba również softu - teraz pracuje na AP CS3, C2D 3Ghz, 2 giga ramu, hdd 500 giga na materiał i oddzielny dysk na system Win XP i karta Matrox RT.X2
Wskażcie panowie ścieżki którymi mam iść by zmienić SD na HDV
Z góry dziękuje
Marcin

niedziela, 15 września 2013, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Przejście na HDV
Z tym CMOS to dużo przesadzają ,jak masz możliwość to sprawdź na kompie i telewizorze to zobaczysz różnicę, nie jest tragicznie ,no chyba że będziesz nagrywał stroboskop.A które z obecnie produkowanych kamer posiada ccd bo przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem. Sam nagrywam w hdv ale nie używam kaset tylko kart pamięci (recorder sony mrc1-k )-po prostu mam szybsze zgrywanie materiału,oczywiście mogę nagrywać na kasetę i kartę pamięci.

niedziela, 15 września 2013, 12:43
Bywalec
Bywalec

Dzięki za zainteresowanie sie moim pytaniem. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak wyglada obrazek na żywo z CMOS. Wiele opini krąży po necie na nie korzyść CMOS i raczej skłaniałbym sie ku CCD. Jaki model kamery na CCD polecalibyście początkującemu który chce przejść na HDV ???
A ten komp i soft z kartą pociągnie HDV czy musze wymienic tez i to ?

niedziela, 15 września 2013, 13:31
Moderator
Moderator

Wiem że rozbudowa Socket 775 nie ma już sensu, ale jeżeli nie wymieniasz platformy, to dokupienie RAMu będzie niezbędne. Do prostszych projektów HDV będziesz potrzebował min. 4 / 6 GB. Reszta starczy, przynajmniej na początek.

niedziela, 15 września 2013, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

liero napisał(a):
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia jak wyglada obrazek na żywo z CMOS. Wiele opini krąży po necie na nie korzyść CMOS i raczej skłaniałbym sie ku CCD

Śmiem twierdzić, ze dzisiaj więcej ludzi jedzie na cmos niż na CCD no ale jeżeli się upierasz to życzę powodzenia w szukaniu sprzętu z CCD.

niedziela, 15 września 2013, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę mieć na sprzedaż CCD Sony FX1 jakbyś był zainteresowany.

niedziela, 15 września 2013, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

też się zastanawiałem nad tym modelem-ostatecznie wybrałem fx1000
i nie żałuję, przede wszystkim ma bardzo szeroki kąt widzenia co w kościele
bardzo ułatwia filmowanie i jest jasna

niedziela, 15 września 2013, 19:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Też między innymi pracuję na fx1000e i muszę przyznać, że to dobry wybór. Nie dość, że obraz jest ładny, to jeszcze kamerka elegancko odnajduje się w trudnych warunkach oświetleniowych i dźwiękowych. Powodzenia w użytkowaniu.

PS. Nagrywasz na kasetach, czy używasz recordera?

niedziela, 15 września 2013, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

używam rekordera sony mrc1-kaseta tylko kościół jako zabezpieczenie

niedziela, 15 września 2013, 20:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli boisz sie cmos to z kamer ccd HDV nagrywa Canon XHA1 oraz XHA1s. Ten drugi mam akurat na sprzedaż( w porównaniu do modelu bez s badzo dobrze radzi sobie z dźwiękiem) ale nie dlatego piszę. Skoro piszesz że do tej pory filmowałeś 2100 hmmm jakby to ujać.. myślę że cmos nie będzie Ci przeszkadzał jak obejrzysz obrazek z kamery HDV. Jednak pamiętaj że są kamery ccd HDV.. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się ze mną na priv. Pozdrawiam.

poniedziałek, 16 września 2013, 00:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja bym proponował, w tym przypadku, przeskoczyć HDV i HD.Przejść od razu na 4K.Może to brzmi żartobliwie, ale świat idzie szybko do przodu.
W tej chwili jeśli ktoś jest jeszcze na poziomie SD to ma 2 wyjścia.Albo zmienić profesję, albo sporo zainwestować w sprzęt HD lub 4K.Takie łatanie w czasie wyjdzie drożej.

poniedziałek, 16 września 2013, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaki ma sens 4K gdy jest już mowa o 8K ? Od razu 8K i mamy "spokój" do końca życia ;)

poniedziałek, 16 września 2013, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ilu nowożeńców posiada odpowiedni sprzęt
na czym to obejrzą

poniedziałek, 16 września 2013, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam Panasia HMC 151 z CCD i kamera ta jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o światło i balans. Z kolegą z forum Tunes robiliśmy parę razy wspólnie
i porównując jego FX 1000 i mojego Panasia powiem szczerze że FX 1000 jest
niewątpliwie mniej wymagającą kamerą a co zatym idzie łatwiejszą w obsłudze, jaśniejszą, i ma kilka funkcji wprost genialnych jak choćby wyrównywanie kadru gdy niezauważywszy trochę operatorowi kadr ucieknie na boki, czy też szybki autobalans, to ważne zalety. Choć ja na Panasia nie narzekam, ale trzeba bardzo uważać na focus i balans.

poniedziałek, 16 września 2013, 17:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tunes napisał(a):
a ilu nowożeńców posiada odpowiedni sprzęt
na czym to obejrzą

W końcu lat 80-tych nie wiele ludzi miało magnetowidy VHS.Wtedy w swoim zakładzie powiesiłem następującą informację:
Nie szkodzi że na razie nie masz magnetowidu.Przyjdzie czas, że będziesz miał i wtedy będziesz żałował, że nie sfilmowałeś swojego ślubu.
To samo można odnieść do HD, czy do 4K.
Wielu moich klientów nie przewidywało filmu w HD.Ale kiedy pokazuję im różnicę, od razu się decydują.Sporadycznie Blu-ray, większość na dysku przenośnym (zakupionym przez klienta) lub pendrive.
Gdybym się spóźniał z postępem, wyleciałbym z branży.Mam takich kolegów.

środa, 18 września 2013, 08:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona