Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 22:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 studniówka - cena 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post studniówka - cena
wybaczcie , że poruszę ten temat ale czy 50 zł za film ( prezentacje, impreza i teledysk 80 kompletów ) ze studniówki oraz kilka zdjęć , ( 2 kamery i fotograf ) okolice Elbląga , właśnie 2 szkoły mi zrezygnowały bo dla rodziców to za dużo , a ja niżej nie zejdę z wiadomych przyczyn . Pytanie czy to naprawdę wygórowana cena ??

niedziela, 22 września 2013, 22:57
Bywalec
Bywalec

Post Re: studniówka - cena
To mało...i wiem że konkurencja zrobi wszystko....

niedziela, 22 września 2013, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Peter dla Ciebie mało dla nich dużo. Nie zapominaj że studniówki to bardzo dobra reklama i zdobywanie klienta na przyszłe zlecenia w których możesz już pociągnąć sobie odpowiednio dużo. Według mnie cena jest jak najbardziej ok.

niedziela, 22 września 2013, 23:52
Stały bywalec
Stały bywalec

vgrzes napisał(a):
Peter dla Ciebie mało dla nich dużo. Nie zapominaj że studniówki to bardzo dobra reklama i zdobywanie klienta na przyszłe zlecenia w których możesz już pociągnąć sobie odpowiednio dużo. Według mnie cena jest jak najbardziej ok.

Osobiście uważam że 10 zł brutto za film w imię przyszłości to cena ok.Oczywiście odkujesz sobie za 10 lat na ślubach, chrzcinach i komuniach wielokrotnie.Pamiętaj o gratisowych płytach dla nauczycieli, komitetu rodzicielskiego i ochrony.Trzymam kciuki :|

poniedziałek, 23 września 2013, 00:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Za 50 zł filmowało się już 10 lat temu bo dokładnie to pamiętam. Fakt, że koszt dobrych płyt DVD czy kaset VHS był sporo większy niż dzisiaj ale i tak zarobek był niezły. A dzisiaj rodzice zachowują się jakby się zatrzymali w czasie. Dlatego przyjeżdżają do mojego miasta firmy z sąsiedniego miasta i oferują foto+video za 35 zł... Gratulacje...

poniedziałek, 23 września 2013, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Marek Ka napisał(a):
wybaczcie , że poruszę ten temat ale czy 50 zł za film ( prezentacje, impreza i teledysk 80 kompletów ) ze studniówki oraz kilka zdjęć , ( 2 kamery i fotograf ) okolice Elbląga , właśnie 2 szkoły mi zrezygnowały bo dla rodziców to za dużo , a ja niżej nie zejdę z wiadomych przyczyn . Pytanie czy to naprawdę wygórowana cena ??

Według mnie cena jest spoko, ale niestety komitety organizacyjne szukają oszczędności. Moją usługę w jednej ze szkół wyceniłem na 30zł za płytę wideo x 150szt. Polonez i cz. oficjalna na 5 kamer - zabawa na 3 - jedna na kranie - dźwięk rejestrowany osobno (5.1). Mamusia w komitecie stwierdziła że za drogo, że cena powinna być taka sama jak fotografa, którego już mieli zamówionego - czyli 25zł. Zacząłem tłumaczyć, że fotograf wkłada mniej pracy w ich zlecenie, że muszę ZAiKSowi "odpalić" 2,5zł od płytki, że pracuje więcej kosztownego sprzętu, mamusia jednak stwierdziła, że ona się orientuje lepiej. Ceny nie spuściłem i pewnie będzie robił ktoś za mniejszą kasę niż fotograf, bo według "zorientowanej" mamusi wkład pracy jest taki sam. Ludzie i ludziska :)
W/g mnie można zejść do jakiegoś rozsądnego poziomu, ale nie przeginajmy.

poniedziałek, 23 września 2013, 01:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie to całość jest chora. Za kopię :? Jak masz jakąś cenę za realizację usługi to ją bierzesz + ewentualnie kopie jak ktoś chce.

poniedziałek, 23 września 2013, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No niestety realia sa takie a nie inne, i to chyba juz w calym kraju sie tak dzieje, i albo robisz za psie pieniadze albo rezygnujesz ze studniowek (wybralem to drugie, bo nie bede charytatywnie pracowal). A z czego to wynika? hmm nie wiem, biedniejace spoleczenstwo poniekad, ale najgorsza jest konkurencja, u mnie ostatnio gosc zaproponowal 15 zl za plyte (co prawda jakis komers) przeciez to bez sensu, ceny sa juz tak zanizone od kilku lat, totez rodzice sie burza jak ktos zaproponuje realna stawke (u mnie 30-35 to max i w tym jest zdjecie grupowe).

poniedziałek, 23 września 2013, 09:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masakra!!! Właśnie dlatego zrezygnowałem ze 100-wek. Z roku na rok pojawiała się coraz tańsza konkurencja i stwierdziłem, że w wyścigu szczurów nie będę brał udziału tym bardziej, że młodzież zrobiła się cholernie leniwa i oczekująca, że to ja im będę wszystkie scenariusze opracowywał, itp - niedoczekanie! (jedną szkołę, w której bardzo dużo filmowałem tylko miło wspominam i kto wie czy jak by do mnie nie zadzwonili to bym się teraz nie skusił :) - w zeszłym roku odmówiłem...) Kiedy jeszcze nagrywałem jakieś 4-5 lat temu to ostatnia moja cena oscylowała w okolicach 60-70 zł za płytę przede wszystkim nie liczyłem od sztuki tylko za usługę (zbliżoną do ceny wesela), w którą było wliczone 2(dwie!) kopie (klasa mogła mieć 10 osób albo i 40 - cena ta sama), które dzieciaki mogli powielać choćby i w 1000-u egzemplarzy - ja swoją kasę miałem. Jeśli klasa chciała kopie dla wszystkich to oczywiście plus 10-15zł za każdy dodatkowy komplet. I teraz najciekawsze - filmowałem 100-ki od 1996 roku - klientów na wesele z nich było średnio 1-2 pary z każdego roku. Traktowanie 100-ki jako reklamy na wesela to chore, przecież to zupełnie inne klimaty i zawsze to młodym powtarzam, nawet tym co im tą studniówkę filmowałem. To są tak skrajnie różne klimaty, a akurat pod tym względem przy montażu balu moja wyobraźnia miała wiele do powiedzenia i pozwalałem sobie na wybitnie luźną interpretację, która na weselu za cholerę by nie przeszła.
Podsumowując - jeśli ktoś nie ceni swojej pracy i chce za 10zł filmować do tego dodawać fotki gratis, tracić czas na wyjazdy aby nagrać klipy, itd. to proszę bardzo - moim zdaniem jest to (sorry)... szmacenie się.

P.S. I jeszcze historia z podwórka... swego czasu wziąłem jedną klasę za 60zł, druga klasa znalazła kogoś za 30... po trzech tygodniach (wtedy oddałem płyty mojej klasie) dzwonią do mnie czy bym im nie przemontował materiału... oczywiście po wysłuchaniu żalów zgodziłem się pod warunkiem,że będę miał surówkę, a moja cena po przeliczeniu to około 30zł od płyty (klasa liczyła nieco ponad 30 os.). Po krótkiej naradzie zgodzili się bez targowania niestety surówki nie załatwili, bo filmowała im hurtownia, w której kasetki szły na przemiał z tygodnia na tydzień.
Wnioski wyciągnijcie sami.

poniedziałek, 23 września 2013, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od kilku ładnych lat nie filmuję studniówek bo stwierdziłem że to nie ma sensu.Klasa chce ładnie i przedewszystkim tanio zapominając, że tanio nigdy ale to nigdy nie idzie w parze z ładnie czy dobrze.Sami kupują drogie ciuchy i inny sprzet w firmowych sklepach ale film zamawiają u paproka za 15 zł .Dziwne i tego nie łapię.Jak sie czyta to praktycznie za każdym razem film który otrzymują nazywają kichą albo jeszcze gorzej.Zawsze mówię, że macie to za co zapłaciliście więc o co chodzi? :D

poniedziałek, 23 września 2013, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U nas doszło do dość ciekawej sytuacji. Lokalni kamerzyści odsyłają "zleceniodawców" do innych i w większości sytuacji nikt tego nie bierze w takich dziwnych warunkach jakie są proponowane. Oczywiście jakiś papudrok zawsze się znajdzie co za miskę ryżu to zrobi.

poniedziałek, 23 września 2013, 11:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja mówię klientom: jak zapłacicie, tak będziecie mieli.

poniedziałek, 23 września 2013, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dlatego ja zrezygnowałem z nagrywania studniówek , z motłochem nie chcę się zadawać , tylko ta cena i cena , za drogo w kółko

poniedziałek, 23 września 2013, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja ostatnio znowu nieco wróciłem do studniówek, ale tylko w przypadku kiedy obsługuję całą szkołę. Cena wtedy na łebka nie wypada może bardzo duża, bo oscyluje w granicach 40-50zł, ale przy takim hurtowym zamówieniu z jednej nocy wychodzi 7-9k - nie taki wcale głupi biznes.
Do tego nie pozwolić sobie dzieciakom wejść na głowę, podpisać konkretną umowę na komitet, określić ilość wizyt w szkole (jednak te czołówki...) i gra gitara.

poniedziałek, 23 września 2013, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK napisał(a):
Masakra!!! Właśnie dlatego zrezygnowałem ze 100-wek. Traktowanie 100-ki jako reklamy na wesela to chore, przecież to zupełnie inne klimaty i zawsze to młodym powtarzam, nawet tym co im tą studniówkę filmowałem.

Nic dodać nic ująć :wink:

poniedziałek, 23 września 2013, 22:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona