Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Materiał wideo dla klienta w obecnych czasach ... 

Na jakim nośniku oddajesz klientowi materiał video ?
Płyta DVD 38%  38%  [ 43 ]
Płyta BD-R 30%  30%  [ 34 ]
Na HDD przenośnym USB 14%  14%  [ 16 ]
Na "pendrive" USB 10%  10%  [ 11 ]
Dostęp do pliku na serwerze firmy 7%  7%  [ 8 ]
Liczba głosów : 112

Materiał wideo dla klienta w obecnych czasach ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Materiał wideo dla klienta w obecnych czasach ...
W obecnych czasach gdzie praktycznie każdy TV posiada gniazdo USB, jest powszechny dostęp do internetu a "pendrive'y" nosi się przy kluczach czy jest jeszcze sens na dostarczanie materiału wideo dla klienta końcowego na płytach DVD ? Coraz więcej osób chce ściągnąć pliki wideo z sieci lub dostać je w postaci plików. Pozwoliłem sobie na sondę - na czym najczęściej oddajemy klientowi zmontowany film. :mrgreen:

---------------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.photokitchen.eu
FACEBOOK
BSMultimedia

i7 3960k @ 4.5GHz/ Asus P9X79 Deluxe/ 64GB DDR3 Corsair / nVidia GTX 680 4GB / BD-R Plextor / RevoDrive3 240GB / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / Enermax 1250 W / Adobe CS6 Production Premium / Edius Pro 7 / Sony NEX-FS700 / Canon 5D Mark III i kilka szkieł ...

Ostatnio edytowano środa, 9 października 2013, 13:22 przez Bogusław Spala, łącznie edytowano 1 raz

środa, 2 października 2013, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Materiał wideo dla klienta w obecnych czasach ...
No niby racja, ale jako, ze poruszam sie raczej w malo miasteczkowo/wioskowej spolecznosci, tutaj plyta DVD to nadal podstawa i mysle, ze dlugo tak jeszcze pozostanie (plus dostaja HD na penie lub dysku, ale czy oni to ogladaja?)

środa, 2 października 2013, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pendrive jest bardziej funkcjonalny, lecz nie opanowałem, i nie wiem czy jest możliwe umieszczenie na nim menu z nawigacją tak jak na płycie DVD czy Blu-ray.
Kolejny problem, to ten, że nawet jeśli młodzi mają telewizor z USB, to niekoniecznie mają też ciocie i babcie czy rodzina, więc nadal kompatybilność DVD jest nie do pobicia. Kolejny aspekt to atrakcyjność formy zewnętrznej. O ile w przypadku płyt można zrobić ciekawe spersonalizowane etykiety i nadruki, to w przypadku pendrive sprawa się komplikuje.
Tak czy inaczej temat ciekawy, chętnie dowiem się czy udało się Wam umieścić MENU z nawigacją na pendrive?

środa, 2 października 2013, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mi tam w sumie wszystko jedno, czyli "jak se stryjenka życzy"

środa, 2 października 2013, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star, pelna zgoda, co do menu - kombinowales cos z tym, jakie efekty? bo nie bardzo mam pomysl, mozna by dodac jakis autorun i na tej bazie cos pokombinowac, ale to tylko w kompie zadziala, na tv chyba tylko czyste pliki, bo raczej nic innego nie odczyta (nie wiem jak najnowsze tv)

środa, 2 października 2013, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do Menu na pendrive, to długo szukałem w necie, i niestety nie znalazłem rozwiązania, a jeśli czegoś nie ma w necie, to podobno nie istnieje :D
Gdybym miał zamówienie na film ślubny na pendrive, to zakodowałbym do mp4 poszczególne fragmenty filmu tematycznie, lecz nadał numerację aby pliki ułożyły się w chronologicznie np. 01_czołówka 02_przygotowania 03_błogosławieństwo itd. Wówczas byłaby możliwość przeskoczenia do następnego pliku video podobnie jak w przypadku chapterów na DVD/BD.

środa, 2 października 2013, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozdziały zrobisz bez problemu np. w Ediusie.
Materiał z zaznaczonymi rozdziałami eksportuję do pliku:

Obrazek

Sprawa z MENU jest skomplikowana. Edius umożliwia eksport materiału z timeline'a wprost do ISO co można wykorzystać ale problem tkwi w TV lub odtwarzaczu BDR/DVD użytkownika. Są takie, które odtwarzają tak zrobione ISO zapisane na pendrivie bez problemu ( głównie odtwarzacze BD-R nowszej generacji posiadające USB ), lecz spotykamy i takie, które tak zapisanego materiału "nie widzą" ...

Zawsze można spróbować:

Obrazek

środa, 2 października 2013, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli są odtwarzacze które odczytują ISO z pendrive, to sprawa się rozwiązuje. Ja akurat pracuję na Production Premium 5.5x nie na Ediusie, ale to chyba zaleta a nie wada. Tak czy inaczej jak zakończę sezon 2013 to zabiorę się za eksperymenty i strategię na rok następny, jeśli coś ciekawego odkryję w tym temacie, to podzielę się z Wami.

środa, 2 października 2013, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dawno temu pisałem, że DVD bedzie z nami jeszcze wiele lat i to sie cały czas sprawdza.Odtwarzaczy dvd jest pełno w każdym domu.Jak były za 100zł a nawet tańsze to każdy dzieciak wyprosił by mieć swój w swoim pokoju np mante a do tego ostatnie modele mają wejscia usb i czytają prawie wszystko.Ale wracając do tematu; to parka głównie chce mieć film na dvd.Odemnie mają gratis plik Full HD którego wrzucam im na dostarczony mi dysku zew lub pendrive.Najśmieszniejsze jest jednak to, że nadal 90% klientów ma problem by ten plik HD bezproblemu odtworzyć u siebie w domku.Jedni mają 5 letnie tv które nie odtwarzają filmów inni na swoich PC dzwonią, że wszystko sie tnie bo komputer nie wyrabia no poprostu jedna wielka porażka.Prawda jest taka, że to my jaramy sie nowinkami i kupujemy taki sprzet który wszystko odtworzy a klient juz niekoniecznie.Wciska sie ludkom w sklepach co popadnie i tak to już jest.Z tego co obserwuje to większośc i tak nie widzi różnicy miedzy ładnie zrobioną płytą dvd a plikiem HD. :D

Ostatnio edytowano środa, 2 października 2013, 20:52 przez kowboj997, łącznie edytowano 1 raz

środa, 2 października 2013, 18:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Święta prawda. A tak z ciekawości renderujesz im cały film w HD (np. mp4) gratis ? Ja proponuję gratis przegranie na pendrive lub HD USB obrazów iso.

środa, 2 października 2013, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
Święta prawda. A tak z ciekawości renderujesz im cały film w HD (np. mp4) gratis ? Ja proponuję gratis przegranie na pendrive lub HD USB obrazów iso.

Renderuje do Mpeg2 Hd 1920*1080 w edku -trwa to znacznie szybciej a jakośc jest i tak rewelacyjna.

środa, 2 października 2013, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To prawda, ja czasem przesadzam z kryterium jakości choć pewnie i tak nie widać różnicy.

środa, 2 października 2013, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja robię na DVD i Bluray - chętni mogą przyjechać z dyskiem i skopiować obrazy ISO.

Wystarcza w 100% i nie bardzo mam ochote bawić się w jakieś pojedyncze pliki, które jak piszecie i tak większości nie działają i tylko generują problemy, które są "naszą" winą, bo przecież nie klienta.
Raz mi dzwonił w tym roku klient z pretensjami, że jak ja śmiem oddawać tak słaby jakościowo materiał, z jakimiś obwódkami i w ogóle. Ucichł dopiero, jak zasugerowałem mu, że może ma w swoim cudownym TV włączoną funkcję pseudo 3D - ale niestety nie przeprosił. Za to ja po rozmowie mogłem się obśmiać do oporu. :mrgreen:

środa, 2 października 2013, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wesela i imrezy okolicznościowe pewnie dalej głównie na płytach, ale segment wideo promocyjno-reklamowego czy korporacyjnego (na użytek wewnętrzny firm) to już głównie wrzucanie na hosting (przynajmniej w moim przypadku), kolaudacja, poprawki na meila i znowu hosting. Alternatywnie na pamięci flash. Ze dwa lata już tak pracuje i tylko jedna firma zażyczyła sobie pliki na płycie. Zmiany widać nawet w telewizorniach, ostatnio do jednej stacyjki dostarczałem materiał w pliku (chociaż poczatkowo chcieli na becie ;).

czwartek, 3 października 2013, 01:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Filmy z wesela, płyty DVD i BL. Ale inne materiały, np. promocyjne na penie, ewentualnie na płycie jak sobie klient życzy. Filmy metrażowe np. do kina oddaje na penie.

Miałem takiego klienta chciał film na penie. Niby jego TV i DVD czyta wszystko. No i czytało ale w bajkach. U mnie BL stacjonarny radził sobie, jak i TV. No ale klient psioczył i truł dupę. Jak się okazało podał nie ten model TV. Jego TV owszem ma wejście USB, ale nie czyta większości formatów, nawet z mpeg 2 ma problem a o MKV nie wspomnę. DVD wybiłem jemu z głowy, że będzie czytać. Powiedziałem, niech sobie kupi odtwarzacz BL z USB dany model. Skończyło się, czy nie da się w xvid. Powiedziałem 400 zł, cisza nastała. Mimo to dzięki niemu mam klientów. Trzeba ludzi do pionu stawiać, inaczej wejdą na głowę.

Inny klient burczał mi, że obraz na dvd jest tragiczny. Jak się ma Korra za 100 zł to czego się spodziewa, podpięty pod stare złącze. Akurat jechałem do miasta, zabrałem swój odtwarzacz BL. Facet był w szoku, jaki ładny obraz, jak odpalił płytę BL, siadł i powiedział że idzie kupić taki BL. Mało kumaty był, bo ma PS3 ;].

Trzeba z klientem rozmawiać co i jak.

czwartek, 3 października 2013, 13:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona