Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 00:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pomoc na forum 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pomoc na forum
Przez wiele działów przewinęło się kilka wątków o różnych "problemach" związanych z premierem, które partacze opisywali w sposób powiedzmy sobie "nieżyczliwy" wytykając wielu znanym tu uczestnikom forum brak wiedzy i chęci pomocy. Wczoraj po raz kolejny kolega Degenerado "uratował mi tyłek" pomagając bezinteresownie (nie pierwszy raz zresztą) i jak zwykle skutecznie. W przeciwieństwie do partaczy taka postawa zasługuje na wyróżnienie i pochwałę. Od Degenerado zawsze można oczekiwać pomocy, a do tego jego pomoc jest skuteczna. Pozdrawiam.

środa, 13 listopada 2013, 11:33
Moderator
Moderator

Post Re: Pomoc na forum a partacze technicy
należy jednak podkreślić rzecz, której niektórzy nie rozumieją - forum to nie jest jednak miejsce uzyskiwania darmowej i obowiązkowej pomocy, a jedynie umożliwia otrzymanie jej. oczekiwanie pomocy, bo "do tego jest forum" nie jest postawą właściwą.

z tytułu wątku usunąłem prowokacyjnie umieszczony tam nick jednego z kolegów, aby uniknąć niepotrzebnych kłótni.

środa, 13 listopada 2013, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc na forum
Oczywiście masz rację, że nie po jest forum żeby każdy zadawał najprostsze nieraz pytania oczekując szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi samemu nic nie robiąc. Podałem przykład kolegi, którego nick usunąłeś, niejako w kontrakcji do partaczy, bo w przeciwieństwie do nich pomaga wielokrotnie (nie tylko mnie) i jego postawa zasługuje na szacunek

środa, 13 listopada 2013, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie popieram, podpisuję się obiema rękami i dopisuję do listy tych, którym pomógł.

Dopisuję się także do wyznawców opinii GrassHoppeRa - pomagać możemy, pomagać powinniśmy, ale pomagać nie musimy. Jako osoba, która czasem stara się pomóc mam prawo zdecydować, czy wątek rzeczywiście zasługuje na pomoc, czy jest przejawem lenistwa i ma zastąpić podstawową instrukcję obsługi, elementarną wiedzę, a czasem wręcz najprostszy... pomyślunek.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 13 listopada 2013, 18:02
Moderator
Moderator

Tak to dwie odmienne postawy.
Degenerado, Posiwiały i wielu innych, którzy pomagają, chociaż nie muszą i ci którzy na "bezczela" domagają się pomocy w sprawie własnego lenistwa.
Kończy się to w dodatku tak, że piszą na koniec - "ja już wiem, doczytałem, ale nikomu nie powiem".
No cóż. Są ludzie i ludziska. Dobrze że na forum widać jak na dłoni kto jest kto.

środa, 13 listopada 2013, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście popieram w całej rozciągłości Wasze opinie. Mam jednak małą uwagę: jeśli widzicie że ktoś pisze z lenistwa lub troluje to nie komentujcie tego w jego poście. Niech zostanie bez odzewu. Każda odpowiedź to woda na młyn trola. Macie przykład postów Partaczy ...

środa, 13 listopada 2013, 20:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]