Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 18:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Ksieża przeszkadzają w pracy filmowca 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ksieża przeszkadzają w pracy filmowca
Nie raz napotkałem sie podczas rejestrowania wesel, że księża besczelnie ograniczają pole manewru tłumacząc mi, że im przeszkadzam czego nie moga powiedzieć młodzi niestety ani nie wchodzę za ambone ani nawet za jego plecy więc nie ma tu mowy o przeszkadzaniu!!!, sprawa jest prosta oni poprostu chcą kolejnych darmowych łapówek

sobota, 4 października 2003, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po przeczytaniu tego postu przypomniało mi się przysłowie o złej baletnicy. Parę ładnych lat już bawię się w wideofilmowanie i muszę powiedzieć, że trudno jest mi sobie przypomnieć sytuację, w której zachowanie księdza zesółoby ujęcie. Zdarzało sie (zwłaszcza no początku mojej zabawy w wideo), że ksiądz w swojej nieporadności nie wiedział jak zachować się przed kamerą i raczej dotyczyło to księży starszej daty. Obecnie obserwuję zjawisko odwrotne, czasami zabawne, w których księża potrafią wręcz aranżować pewne sytuacje.
Myślę, że w stosunkach między duchownymi a wideofilmowcami obowiazują te same zasady co w normalnym życiu. Poprostu kulturalne zachowanie, życzliwy stosunek do siebie znakomicie ułatwiają pracę i nam i innym. Pewnie, że można zawsze trafić na kogoś o wyjątkowo złej naturze, ale cóż - takie jest życie.

sobota, 4 października 2003, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się z "hi-rek". Na dowód niech będzie kościół na Bielanach w Warszawie przy ul.Dewajtis. Jak wiem że tam mam filmować (w tym roku dwa razy) to już wiem że będzie i uroczyście, i podniośle i na wesoło. Zawsze czekam na oklaski inspirowane przez księdza po ceremoni zaślubin. Naprawdę jest miło. Mam więcej przykładów i sądzę że nie jest tak źle jak to niektórzy przedstawiają.

niedziela, 5 października 2003, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście masz Hirek rację, należy dodać że przed rozpoczęciem mszy trzeba pokazać się księdzu, wypada zapytać o zgodę bo jest on gospodarzem uroczystości, czasami pokazać zezwolenie na filmowanie, ja robię tak od bardzo wielu lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.

niedziela, 5 października 2003, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten temat ma dwa bieguny i zależy jak go obrócimy, a ten drugi biegun to filmowiec przeszkadza księdzu w odprawieniu nabożeństwa np. nie pozwala mu się skupić. Trzeba więc znaleźć środek ciężkości tego "kija z dwoma końcami" i ustawić go na tym środku i pamiętać że najmniejszy powiew może zmienić owe położenie. Nie zawsze też ów środek znajduje się w tym samym miejscu, bo zależy on od ciężkości księdza i filmowca.

wtorek, 7 października 2003, 09:12
Bywalec
Bywalec

Zaciekawiły mnie wasze posty i powiem jedno!!! Cieszcie się że nagrywacie katolickie wesela i możecie się ruszać w obrębię kościoła, z jednej jego strony na drugą itd. W stronach gdzie ja mieszkam jest bardzo dużo prawosławnych i u nich jest dopiero ciężko kamerować samą uroczystość zaślubin. Sam osobiście jestem katolikiem i gdy poszłem pierwszy raz jako asystęt filmować wesele prawosławne serdecznie współczułem mojemu ojcu! Mógł stać wyłącznie w jednym i tym samym miejscu, niemógł podejść aby z bliska zfilmować itd. Ale żeby było jeszcze fajniej to wogóle niewiedział kiedy mógł filmować gdyż ceremonia była odprrawiana w gwarze Łękowskiej i tak całe 2 godz. Podsumowując stwierdzę że w kościołach katolickich filmuje się dużo przyjemniej (z całym szacunkiem dla kościoła prawosławnego) i te drobne wpadki to nic wielkiego!!! (ale nudzę co??? :wink: )

czwartek, 9 października 2003, 19:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Filmowałem wiele wesel ukraińskich i żadnych problemów podczas filmowania ślubów . Uroczystość nieco inna, dłuższa i miejscami o wiele ładniejsza , dużo śpiewu, korony i oprowadzanie młodych z koronami nad głowami. Fajnie to wygląda na filmie, przy montażu radziłem się młodych które momenty są ważniejsze.
Oczywiście pytałem zawsze o zezwolenie na filmowanie.

czwartek, 9 października 2003, 19:36
Bywalec
Bywalec

No to widać trafiamy na jakieś bardziej restrekcyjnych popów! Ale muszę przyznać Witkowi pełną rację że są to w pewnych miejscach, i w kościele i podczas samego wesela, piękne wesela! Jedno co mnie zadziwiło że ludzie na tych weselach NAPRAWDĘ potrafią się bawić w porównaniu do niektórych wesel katolickich.

piątek, 10 października 2003, 17:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Przeszkadzajacy ksiedza cd...
Witam! :D
W moim przypadku, sprawa z ksiedzem byla taka: - przed msza zapytalem sie ksiedza ktory mial odprawiac nabozenstwo, czy nie bede mu przeszkadzal i czego mam nie robic. Wszystko by bylo w porzadku gdyby nie fakt ze zabronil mi WOGOLE FILMOWAC podczas tzw. czytania "slowa bozego". .Niestety nie zgodzilem sie na to i odparlem ksiedzu ze wlasnie podczas tego momentu nagrywam duzo przebitek z calego kosciola ktore potrzebne sa mi potem do montazu!!!. Dodalem ze robie to nader dyskretnie!. Niestety On uparl sie przy swych racjach powiedzial ze go to malo obchodzi i ze to moj problem? a jak wejde mu w droge to zwroci mi podczas filmowania uwage!!!.Myslalem sobie ze- "...to jego teren i moze robic co chce" ale jakos i tak nie bylem w stanie Go zrozumiec tym bardziej ze w mej historii nie zdazyl sie podobny przypadek. Z filmowaniem mszy do polowy jakos poszlo ale wscieklem sie kiedy jakis FOTOGRAF latal przez cale nabozenstwo to tu to tam i nic sobie robil z uwag ksiedza!!!. Zdenerwowalem sie i pomyslalem ze pewnie on sie o nic nie pytal i mial gdzies KSIEDZA - ja cholera przeciez moglem zrobic podobnie i nie przejmowac sie tym co mowi ksiadz!. Wiem ze niektorzy powiedza iz "tak nie mozna, ze trzeba sie dogadac aby zarowna ksiadz jak i filmowiec nie wchodzili sobie w droge...". Od tamtej pory przyjalem taka zasade!!! Kiedy podpisuje umowe z klientami, zaznaczam odrazu ze takie sytuacje maja miejsce i ze utrudniaja mi prace. Jesli chca aby kosciol byl dobrze zrealizowany, musza sprawe z ksiedzem zalatwic tak aby nie bylo zadnych porblemow. Mowia ksiedzu wprost! "...Ksiedzu placimy za oddanie slubu, a filmowcowi za nasz slub i niechcemy zebyscie w tym momencie na tym podlozu robili sobie jakies problemy !". Jesli nadal ksiadz sie upiera, klienci daja mi znac, ja umawiam sie na wizyte u ksiedza, biore tasme z przykladowym slubem, pokazuje jak ja to realizuje i tlumacze ze ksiadz moze miec do mnie pelne zaufanie!. Zawsze to pomaga!(bynajmniej do tej pory). Z nowym rokiem pozdrawiam wszystkich i oby obeszlo sie w nim bez takich problemow!!! Pozdrawiam!!!

sobota, 3 stycznia 2004, 11:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]