Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 05:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 Czy 4K jest takie dobre ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Czy 4K jest takie dobre ?
http://www.youtube.com/watch?v=ynvKWYvyCqw#t=50
Może jest to jedyny sposób do przekonania konsumenta by wydał kolejne pieniądze skoro FullHD już ma? :lol:

piątek, 13 grudnia 2013, 23:39
Moderator
Moderator

Post Re: Czy 4K jest takie dobre ?
Reklama dobra.
Jak mam się zabawić w Stanisława Lema, to takie telewizory, jak stanieją, wymuszą masowe filmowanie i montaż 4K. Jednak przyszłość 1920x1080 jest stabilna na długo. Bezsens oglądania i montażu 4K na smartfonie, ceny PC przystosowanych do montażu 4K, taniość telewizorów FullHD, inercja stacji TV, wszystko to spowoduje że bardziej jak DVD dziś, FullHD będzie takim "z partyzanta" formatem powszechnym jeszcze dłużej.
4K będzie "czapą" dla bogatszych. Powszechną, ale nie na prawach wyłączności. Na pewno odniesie jednak większy sukces niż obecne 3D.

sobota, 14 grudnia 2013, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiscie.... Ze nie :) tablety i smartfony siegnely po 4k, producenci przescigaja sie w wypuszczaniu nowych modeli i rozdzielczsc ekranu to jedyne co moga podbijac a co zadziala na psychike kupujacych, sam montaz na smartfonie to awaria ale juz na duzym tablecie da sie popracowac. Co do pc to juz od premierea 1.5 mozna blo spokojnie montowac 4k a strumien z reda w calkiem dobrej jakosci ma 27 megabitow co nie wymaga poteznego sprzetu (na laptopie mi chodzi rt) i co bez problemu nadaje sie do streamowania na potrzeby netu i telewizji satelitarnuch i kablowych (tutaj jedynie klopotem jest wieksza oplata za przesyl danych programow tv a u nas przeciez oszczedza sie na wszystkim) . Moim zdaniem.... Zakladam ze mam racje tak samo jak kiedys gdy rozmawialismy tu o full hd i dvd... Normalnie przeskoczymy na 4k nawet nie wiadomo kiedy. Boguslaw juz na dslerze wrzucil link do monitorka w normalnej cenie, niedlugo bedzie to codziennosc. Gdyby aktualna wersja konsol czyli ps4 i nowy xbox supportowaly 4k to sprawa nabralaby ogromnego tempa, tak sie odwlecze na gora dwa lata.

sobota, 14 grudnia 2013, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
Oczywiscie.... Ze nie :) tablety i smartfony siegnely po 4k, producenci przescigaja sie w wypuszczaniu nowych modeli i rozdzielczsc ekranu to jedyne co moga podbijac a co zadziala na psychike kupujacych, sam montaz na smartfonie to awaria ale juz na duzym tablecie da sie popracowac. Co do pc to juz od premierea 1.5 mozna blo spokojnie montowac 4k a strumien z reda w calkiem dobrej jakosci ma 27 megabitow co nie wymaga poteznego sprzetu (na laptopie mi chodzi rt) i co bez problemu nadaje sie do streamowania na potrzeby netu i telewizji satelitarnuch i kablowych (tutaj jedynie klopotem jest wieksza oplata za przesyl danych programow tv a u nas przeciez oszczedza sie na wszystkim) . Moim zdaniem.... Zakladam ze mam racje tak samo jak kiedys gdy rozmawialismy tu o full hd i dvd... Normalnie przeskoczymy na 4k nawet nie wiadomo kiedy. Boguslaw juz na dslerze wrzucil link do monitorka w normalnej cenie, niedlugo bedzie to codziennosc. Gdyby aktualna wersja konsol czyli ps4 i nowy xbox supportowaly 4k to sprawa nabralaby ogromnego tempa, tak sie odwlecze na gora dwa lata.

Nie wiem komu potrzebne to całe 4k? Napewno nie potrzene zwykłemu człowiekowi.Full HD jak sama nazwa wskazuje to wystarczajacy ''full wypas ''dla mas i pewnie na długie lata w segmencie konsumenckim zostanie. Mam juz sporą kolekcje filmów w HD (również te stare ulubione, które miałem na dvd) i ta jakośc napewno mi wystarczy kto wie czy nie do śmierci :D Jak ktoś potrzebuje jeszcze większej jakości (choć nie wiem po co) to niech kupuje nawet 8k albo 16k bo pewnie za kilkanscie lat o tym bedzie sie słyszeć.Wiadomo, że firmy zrobią wszystko aby tylko zarobic, ale uważajmy by nie zwariować i nie dać się wpędzić w ślepą uliczke.

sobota, 14 grudnia 2013, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie dac sie bzwariowac ? W naszej branzy to kwestia przystosowania sie i bycia z oferta na czasie, kiedys to samo mowiono o przejsciu z dvd wyzej a dzisiaj norma jest oddawanie filmu na pendrive zeby z automatu chodzil w tv w fullhd.
Roznica w obrazie jest ogromna na plus i nie ma o czym gadac , wkrotce norma bedzie robota w 4k.

sobota, 14 grudnia 2013, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
wkrotce norma bedzie robota w 4k.

Nie sądzę.Dla firm pewnie tak, ale dla zwykłego klienta napewno jeszcze dłuuuugo nie.Wyznaczniekim dla większości są stacje tv.Jeżeli one nie przejdą na 4k i nie będą oferowały programów w tej rożdzielczości to popularnośc 4k będzie podoba do 3D. Filmuję sporo ślubów, więc jestem w wielu domach i widze i słysze co ludki mają pod strzechą.Cienkie tv mają (innych się już nie kupi) ale nic wiecej.Pod cienkim LG czy samsungiem leży co? Ano dvd lub kino domowe dvd.Blu raya widziałem tylko raz, więc cało to gadanie o 4K, gdzie w większości domach nie ma na czym odtworzyć nawet zwykłego HD jest kompletnie bezsensu i mnie śmieszy.Do dziś zdarzają się klienci którzy chcą tylko dvd ,bo takowy odtwarzacz ma nawet ich dziadek czy babcia. Ci co kupili 2 czy 3 lata temu nowe cienkie tv jak myslicie kiedy polecą po nowy odbiornik? Tylko wtedy jak sie zepsuje a to nastapi pewnie nie prędzej jak po 8-10 latach.

sobota, 14 grudnia 2013, 16:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak cie to smieszy to twoj problem, nie wiem komu chodzisz i gdzie po domach ale wspolpracujac z kilkunastoma firmami mam spore pole do wgladu jak sie zachowuje rynek od warszawy po radom i wszedzie samo dvd przy zleceniach oscyluje w granicach 10-20 procent , w pozostalych na ogol jest blu ray plus dvd dla pociotkow, firmy juz od dawna nie biora materialow sd , jak najbardziej montaz i eksport 4k w spotach, reklamach i .... Dzieki kamerkom sportowym pojawiaja sie filmy na potrzeby streamowania w necie. Wiec im wiecej takich ograniczonych (oczywiscie do sd i fullhd) kolesi , tym lepiej, wyzsze ceny dla tych ktorych to nie smieszy.

sobota, 14 grudnia 2013, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masowe zastosowanie jakiejś technologii czy formatu wymaga czasu i pozytywnego splotu wielu czynników o których nie będe teraz przynudzać. Np. formaty podobne do HD, były już opracowane i wdrożone pod koniec lat 80 w produkcji wideo i tv. No i zeszło się dwadzieścia parę latek. Technologia LED istnieje bodaj od lat 50-tych, w przemyśle filmowym była stosowana już w latach 70-tych, a dopiero teraz zaczyna sie rozkręcać. 4k pewnie wejdzie, ale tutaj chyba wąskim gardłem jest telewizja dopiero co dostosowana pod transmisję HD. A od tej branży, póki co, zależy masowa migracja z HD. Ale japoński przemysł musi coś wykombinować żeby nie zatonąć, na masówkę 3D jeszcze za wcześnie więc pewnie 4k za jakiś czas.

sobota, 14 grudnia 2013, 20:09
Moderator
Moderator

Degenerado napisał(a):
Oczywiscie.... Ze nie :) tablety i smartfony siegnely po 4k...

Pisałem o bezsensie*, nie o tym czy ktoś to zrobi.
Czasem zaprzeczasz jak mój kolega - "Nie to nie jest czarne, to jest mokre" :wink:
Sorrki za OT.
4K się przyjmie, bez wątpienia. Poza tym że:
- TV jak dziś nadaje 720, to w epoce 4k będzie tak naprawdę sygnał 2K w większości / części stacji.
- upscaling 2K do 4K, będzie jeszcze bardziej powszechny niż obecnie DVD do FullHD.
- montaż. Wiem, bariery miną, ale chwilowo x86 zastopowało (brak konkurencji i spodziewana dużo mniejsza skala produkcji spowoduje zastopowanie cen i zwolnienie postępu wydajności), a ARM będzie wydajne kiedyś...

*Mam już w swoim smartfonie aplikację do montażu, ale to jeszcze chwilę potrwa do wygody i szybkości dzisiejszych PC i dopiero gdy już wreszcie ustalą standard połączenia każdego dowolnego smartfonu z każdym dowolnym telewizorem i interfejsem typu klawiatura / mysz na przykład.

sobota, 14 grudnia 2013, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

videostudio66 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=ynvKWYvyCqw#t=50
Może jest to jedyny sposób do przekonania konsumenta by wydał kolejne pieniądze skoro FullHD już ma? :lol:

Reklama nawet ciekawa -zabawna :D Nie powiem.Firmy muszą stale wymyslac coś nowego bo przecież z czegoś muszą żyć i jakoś się rozwijać.Tyle, że przeskok z analoga na cyfrę czy z sd na hd to było coś na co czeakło wielu ludzi a różnica była tak ogromna, że zachęcała i zachęciła do zakupu i zmiany sprzętu. To co nam się oferuje dzis (4k )to nie żaden skok technologiczny by zachęcic znów miliony do zakupu nowego sprzętu.Osobiście lubie nowinki i nowy sprzęt ale kupno czy wymiana musi być podyktowana kilkoma czynnikami -jakimi to chyba wiadomo.Oglądałem materiały na roadshow 4k i w ogóle mnie to nie zachwyciło na tyle, by już zacząć składać na nową kamerę,tv,czy super mocny PC pod 4K. Bedzie to tanie jak przysłowiowy barszcz, stanie się standardem, to oczywiście, że sie to kupi a póki co niech firmy więcej się postarają, bo to mi zaczęło przypominać wyścig szczurów i uszczesliwianie ludzi na siłę byle tylko zarobic i wyciągnąć kasę, oferująć im coś nowego, niekoniecznie przydatnego.Najpierw niech się w końcu w polskich domach upowszechni F HD( a jest z tym tak naprawdę kiepściutko i wiem o czym piszę bo 99% par które otrzymuja odemnie film na pendrivie dzwonią, że ich pc czy laptop się zawiesił :D ) ,niech stacje w końcu zaczną puszczać materiały hd z wyższym ''bitrejtem'' a nie to co mamy teraz, czyli proteze HD i dopiero później porozmawiamy sobie o 4k, które pewnie upowszechni się ( jeżeli w ogóle się upowszechni ) za 10 lat tyle tylko, że za 2 lata bedziemy pisać o 8K. I tak do usr.anej śmierci.

sobota, 14 grudnia 2013, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale w tym filmie reklamującym nowe TV nie ma słowa o kwestiach technologicznych. Technologia to tylko kwestia czasu i zapotrzebowania klienta gotowego zapłacić za nowsze i lepsze rozwiązania.
Bardziej interesująca jest reakcja ludzi - o ile nie są to aktorzy - na to co widzą za "oknem". Tak pewnie wyglądała w 1938 USA panika gdy ludzie uwierzyli, że radio relacjonuje inwazję Marsjan a w nieco zmienionej formie i dziś wierzą w zagrożenia jakie chcą byśmy zobaczyli w naszym "matrixie".
Czy uda się wmówić nam, że 4K jest potrzebne do szczęścia jak kolejny pakiet darmowych minut czy kredyt w banku ?
Czas pokaże...

niedziela, 15 grudnia 2013, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Degenerado napisał(a):
Oczywiscie.... Ze nie :) tablety i smartfony siegnely po 4k...

Pisałem o bezsensie*, nie o tym czy ktoś to zrobi.
Czasem zaprzeczasz jak mój kolega - "Nie to nie jest czarne, to jest mokre" :wink:
Sorrki za OT.
4K się przyjmie, bez wątpienia. Poza tym że:
- TV jak dziś nadaje 720, to w epoce 4k będzie tak naprawdę sygnał 2K w większości / części stacji.
- upscaling 2K do 4K, będzie jeszcze bardziej powszechny niż obecnie DVD do FullHD.
- montaż. Wiem, bariery miną, ale chwilowo x86 zastopowało (brak konkurencji i spodziewana dużo mniejsza skala produkcji spowoduje zastopowanie cen i zwolnienie postępu wydajności), a ARM będzie wydajne kiedyś...

*Mam już w swoim smartfonie aplikację do montażu, ale to jeszcze chwilę potrwa do wygody i szybkości dzisiejszych PC i dopiero gdy już wreszcie ustalą standard połączenia każdego dowolnego smartfonu z każdym dowolnym telewizorem i interfejsem typu klawiatura / mysz na przykład.

po to był emotion żeby ktoś tego tak nie odebral....
tv , zwłaszcza polska nie jest zadnym wykładnikiem ani to swiatowego rynku ani jakości materiałów, jak sam napisales wszystko jest interpolowane i z 4k tez tak będzie , nie ma to nic wspólnego z technologia tylko cenami co już wyżej raz napisałem
jeśli chodzi o mac/pc nie ma już od lat zadnych barier w montażu 4k, bez pelnoekrnaowego podglądu przeciętny komputer sobie z tym poradzi, do podglądy może być black magic albo inna karta, nie mam takiego dużego monitora żeby karty graficzne potestować

smartfonow czy tabletow nie używa się raczej do pelnego montażu tylko do selekcji, trimmowania , porządkowania a potem ewentualnie się edl z wybranymi materiałami wciąga na "duzy" sprzet

to samo gadali kolesie w temacie dvd czy już hd, ze prawie nie ma roznicy i tym podobne bzdety, tak jak teraz pisza co ludzie w domach maja... standard jest już dawno obecny na rynku i kwestia czy znajdzie zastosowanie w weselach bo chyba tutaj większość patrzy przez ten pryzmat nie dopuszczając nic innego do glosu(nie mowiac o zdrowym rozsądku)

niedziela, 15 grudnia 2013, 23:40
Moderator
Moderator

Degenerado napisał(a):
po to był emotion...

Fakt :D
videostudio66 napisał(a):
...Bardziej interesująca jest reakcja ludzi - o ile nie są to aktorzy - na to co widzą za "oknem". Tak pewnie wyglądała w 1938 USA panika gdy ludzie uwierzyli, że radio relacjonuje inwazję Marsjan...

Nawet jeżeli w tej reklamie to aktorzy, to na pewno obraz robi wrażenie i to prawdopodobnie znacznie lepsze niż 3D, więc myślę na 4K damy się namówić.

poniedziałek, 16 grudnia 2013, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Nawet jeżeli w tej reklamie to aktorzy, to na pewno obraz robi wrażenie i to prawdopodobnie znacznie lepsze niż 3D, więc myślę na 4K damy się namówić.

Czy obraz robi? raczej tresc, sadze ze "zwykle" HD tez by spokojnie wystarczylo.

poniedziałek, 16 grudnia 2013, 01:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kotin napisał(a):
Nawet jeżeli w tej reklamie to aktorzy, to na pewno obraz robi wrażenie

Wywnioskowałeś to na podstawie tej reklamy? 8O
Poza tym myślę, że tam nie wisiał żaden telewizor tylko green screen. Tak samo było tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=NeXMxuNNlE8

poniedziałek, 16 grudnia 2013, 13:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona