Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 12:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Z Av Master do DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Z Av Master do DVD
Szanowni koledzy!
Kupiłem kiedyś kartę Av Master i ostatnio,nagrywarkę DVD wraz z programem Ulead DVD Movie Factory 2.
Proszę o poradę jak mam ustawić stopień kompresji w Av Masterze(1przbiegowy,2przebiegowy lub quarter,nie wiem co to oznacza),jaki bitrate-ten suwak itd. tak aby program do authoringu U.D.M.F 2 nagrał poprawnie materiał na płytkę DVD. Za prawdziwą pomoc jestem w stanie zapłacić.Dziękuję i czekam na odpowiedź.
Jacek Tomaszewski

poniedziałek, 6 października 2003, 15:45
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Bitrate odpowiada za jakość obrazu, im większa wartość, tym lepszej jakości obraz. 1h filmu na DVD-bitrate=7200 (chyba, jakby nie patrzeć to ta największa wartość), 1,5h to ok 4800 do5200, ponżej tych wartości nie radzę zchodzić, materiał będzie jakości VHS (a chyba nie o to chodzi, bo możesz trafić na klienta z bardzo dobrym sprzętem :lol: ). Poszukaj jeszcze w ustawieniach, żeby AVMaster kompresował movie+audio, plik wynikowy jest dzięki temu mniejszych rozmiarów (angielski jest językiem zupełnie mi obcym :( , dlatego nie napiszę jak nazywa się dokładnie ta opcja). 1,czy 2przebiegowy?-Nawet nie wiem z czym to się je. Jako, że jestem w tym temacie "zbyt zielony" oprócz bitrate i movie+audio resztę ustawień zostawiam w spokoju.

poniedziałek, 6 października 2003, 23:32
Nowy
Nowy

Ok.Dobre i tyle,lecz po nagraniu z AV Master i po autoringu w Ulead Dvd Movie Factory nagrywam krążek na zwykły CD-RW i w domowym odtwarzaczu film idzie w zwolnionym tempie a w odtwarzaczu w komputerze idzie bez zastrzerzeń.Czy jest to wina zwykłej płyty CD-RW i czy powinna być użyta do testów płyta DVD-RW?

wtorek, 7 października 2003, 08:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

1-pytałeś o DVD i nic nie wspomniałeś o VCD
2-nie każdy odtważacz stacjonarny radzi sobie z płytami RW,
3-żal ci kupić parę płytek CD-R do testów :wink:
4-mając nagrywarkę DVD bawisz się w nagrywanie VCD? Pracy tyle samo, a kasy wiele za to nie dostaniesz, jakość do kitu.
5-czyja bardzo wielka wina, nie mam pojęcia :roll:
6-szkoda płyty DVD (4.7GB) na materiał skompresowany do VCD (0.7GB)

czwartek, 9 października 2003, 22:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]