Teraz jest niedziela, 26 stycznia 2020, 03:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Początki młodego filmowca 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Re: Początki młodego filmowca
grzegorzmh napisał(a):
Najlepszym sposobem na początek - jeśli już chcesz iść po dotację i zakładać działalność - moim zdaniem jest dogadanie się z kimś lepszym i u niego filmowania np. jako 2 kamera, lub pomoc przy montażu. Na zusy zarobisz, doświadczenie zdobędziesz, a i może jakichś klientów, którzy będą Ciebie kiedyś mogli polecić

Bardzo chętnie bym przystał na taką opcję, ale wątpię by ktoś mnie wziął tak z dobrej woli, nauczył pewnych rzeczy itd żebym za jakiś czas tworzył dla niego konkurencję ;)

Co do przesytu itd to po raz kolejny raz powtarzam, nie biegnę jutro do UP i nie "obkupuję" się sprzętem z którym nie wiedział bym co zrobić, ale chciałbym zrobić sobie małe rozeznanie zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt i powoli się do tego ewentualnie przygotowywać by wystartować za jakiś czas, mogą to być 3 miesiące, może to być rok, albo i więcej :) Póki co szukam porady, która da mi jakiś ogólny pogląd na sprawę, i tak wiem że na początek kamera cyfrowa będzie o wiele bardziej przystępna w obsłudze, tylko skoro mam kwotę którą mogę wykorzystać jednorazowo to chyba lepiej, że tak powiem uzbroić się na zapas :)

Pozdrawiam :)

piątek, 4 kwietnia 2014, 11:47
Nowy
Nowy

Axtezim napisał(a):
poważnie się zastanawiam nad założeniem działalności związanej z nagrywaniem filmów(imprezy, amatorskie teledyski, reklamy ogólnie wszystko na co uda mi się załapać).

A czy robiłeś już amatorsko podobne produkcje i spotkały się one z entuzjastycznym przyjęciem wśród widzów? Obawiam się, że nie szczególnie. :-)
Moim zdaniem pytanie jest trochę bez sensu, bo jak można zakładać działalność zadając tak fundamentalne pytania?

Axtezim napisał(a):
Jeżeli chodzi o moje umiejętności, na pewno mocną stroną będzie montaż, zajmuję się tym od jakiegoś czasu, może nie w jakimś mocno zaawansowanym stopniu, ale dla własnego użytku i jeśli chodzi o poskładanie jakiegoś materiału to myślę, że wychodzi mi to całkiem znośnie. Moje obawy jednak wiążą się z samym nagrywaniem, nigdy się tym nie zajmowałem na tyle i stąd moje wątpliwości czy jako laik w tym temacie jestem w stanie stworzyć coś co zadowoli mnie i ewentualnego klienta.

Od dawna dziwi mnie takie zjawisko: chcąc prowadzić jakąkolwiek działalność (np. restauracja, warsztat samochodowy, gabinet lekarski, kancelarię prawniczą, itp), potrzebne są odpowiednie kwalifikacje .
A w przypadku wideofilmowania potrzebna jest natomiast tylko kamera i komputer. Czyżby każdy wiedzę operatora, realizatora dźwięku i montażysty wysysał z mlekiem matki?

Axtezim napisał(a):
Stąd pierwsze pytanie czy jako osoba, która nigdy się tym nie zajmowała jestem w stanie nauczyć się tego do tego stopnia by było to po prostu przyjemne dla oka?.

Każdy się "kiedyś tym nie zajmował". Moim zdaniem, aby osiągnąć przeciętny poziom, potrzeba jednak kilku lat.

Axtezim napisał(a):
co będzie lepszym rozwiązaniem aparat czy kamera cyfrowa? Może jedno i drugie? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że odpowiedni osprzęt jest niezbędny, mikrofon, statyw, szereg obiektywów. Nie wiem również jak poradzić sobie z oświetleniem, jeśli chodzi o śluby i inne imprezy wiadomo, że na światło dzienne nie ma co liczyć, ale tez nie wyobrażam sobie rozstawiać lamp na środku parkietu :P Czy oświetlenie wbudowane w kamerę będzie wystarczające? Jeżeli zaś chodzi o sprzęt do montażu, myślę że z tym nie będzie problemu bardziej martwi mnie odpowiednie oprogramowanie, zawsze kiedy potrzebowałem korzystałem z Sony Vegas

Są to nic nie znaczące pierdoły, po prostu technikalia. Każdy korzysta z tego, co mu pasuje.
Odpowiedzi na swoje pytania musisz wypracować sobie sam.
Kupić tanią kamerę: trochę nią pofilmować, poznać jej wady i zalety; zobaczyć, kiedy pracuje elegancko, a kiedy masz z nią problemy; przekonać się, czego Ci w niej brakuje.
Następnie kupić kamerę semi pro - będziesz się cieszył, jak wiele oferuje więcej.
Gdy stwierdzisz, że daje zbyt mało plastyczny obrazek - a jednocześnie może zaczniesz fotografować, wtedy nadejdzie czas na kupowanie lustrzanki, obiektywów i kamer wielkoprzetwonikowych.
Amatorowi obkupionemu (semi) profesjonalnym sprzętem, nie wróżę specjalnie przyszłości. :D

wtorek, 15 kwietnia 2014, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak dla sprostowania.
Panasonic GH3 DSLM (Digital Single Lens Mirrorless)
Proszę. Nie obrażajcie tego aparatu ;)

środa, 16 kwietnia 2014, 19:12
Nowy
Nowy

mam nadzieje ze to forum nie jest tylko dla profesjonalistow ale i amatorow ?

ja zajmuje sie tym amatorsko i nie wiem czy bede w stanie na tym kiedykolwiek zarabiac

a czasy sa takie ze jest ciezko

dawno juz nie ma kraju rad

zasada jest taka ze cos trzeba robic

tylko co ?

panie premierze jak zyc

niby teraz trzeba byc nawiedzonym i kolektywnym to gwarancja sukcesu

w kazdym razie tez staje przed sytuacja co robic dalej

kupilem sobie tania kamere i krece

posciagalem programy z neta i montuje

to tyle w tym poscie pozdrawiam

czwartek, 8 maja 2014, 14:46
Moderator
Moderator

voyager29 napisał(a):
...
kupilem sobie tania kamere i krece

posciagalem programy z neta i montuje

to tyle w tym poscie pozdrawiam

Nie pisz po pijaku, proszę. :mrgreen:

czwartek, 8 maja 2014, 21:08
Nowy
Nowy

voyager29 napisał(a):
kupilem sobie tania kamere i krece posciagalem programy z neta i montuje

Desperacja związana z sytuacją w kraju nie powinna nikogo skłaniać do zajęcia się filmem czy fotografią. Podobnie jak muzyką, malarstwem czy rzeźbą.
:-)

piątek, 9 maja 2014, 23:04
Nowy
Nowy

toz mowie ze nie bede na tym zarabial raczej hobbistycznie

mozliwe ze moje myslenie jest niewlasciwe ale taka mam sytuacje zyciowa

ze mi sie nudzi

a jak sie czegos naucze od profesjonalistow to tym lepiej

niedziela, 11 maja 2014, 18:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2