Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 01:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 montaz wesel 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post montaz wesel
witam w lisopadzie czeka mnie nagrywanie i montarz wesela. chcialbym wesele zlozyc na kompie. mam wszystko co jest potrzebne (tuner, itp.) ale nie wiem jaka jakosc po zlozenu bedzie zadowalajaca i jakiej kompresji uzyc

środa, 8 października 2003, 18:46
Bywalec
Bywalec

Radziu słuchaj na jakiej kamerze będziesz to robił: cyfra czy analog? I jeszcze jak chcesz to robić profesjonalnie czy amatorsko? Co chcesz puźniej z tym zrobić wpuścić to spowrotem na kasetęczy nagrać na CD? I jaki dokładnie masz komputer? Wszystko zależy od tych czynników. Odpowiedz na moje pytania, a ja sprubuję Ci coś pomuc!

czwartek, 9 października 2003, 18:43
Bywalec
Bywalec

kamerka analogowa Hi8 Canon
chcialbym to zrobic jak najlepiej ;))) wiadomo jest to moje pierwsze wesele (za pieniadze wiec nie moge odwalic kaszany)
bede musial nagrac spowrotem na kasete (na CD moze tez jeszcze sie nie dogadalem ale najwazniejsza jest kaseta VHS)
Athlon XP1700+ (1,48Gz), 256 ram (chyba 333 jedna kosc), dysk Segate barracuda IV 60 GB (duzo wolnego ok 25 GB - moze byc wiecej), grafika Geforce 3 Ti200 TVout (ale zmienie to na 4 200 bo ten TVout cos szwankuje), tuner AverMedia ???? Studio (to jest ok. roczny tuner)
dzieki z gory
do tej pory zgrywalem w iuVCR fajny programik, a probowalem obrabiac obraz w Pinnacle Studio 8

sobota, 11 października 2003, 18:00
Stały bywalec
Stały bywalec

to trozke sie chyba klient roszczruje:(((bo to co posiadasz to wesele bedzie marnie wykonane nie ujmujac ci umiejetnosci.Ale tak najwanziejsze to ten tuner .tuner to jest do ogladaai tv na kompie a nie do zgrywania popierwsze ze zadko kotry zgrywa w pelnym Palu tj 720x576 a po drugie niema kodeka i raczej watpie zeby niezgubil jakies klatki.Kolejna kwestia ze zgrywanie materialu bez kompresji zajmuje duzo miejsca na dysku okoolo 15giga godzinka wiec nienagrasz dwoch godzinek nawet .a gdzie obrobienie tego i ewentulane zgranie jeszcze.Kolejna kwestai ze program na ktorym chcesz to robic nie jest zbyt profesjonalny i tez tam cudow nie zdzialasz.
Mimo wszystko zycze ci jak najlepiej i jesli bedziesz mial jakies problemy i zapytania napewno sluze pomoca
pzdr

niedziela, 26 października 2003, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na pewno będziesz miał trochę problemów. w tym układzie. Jak chcerz to mogę ci to zmontować i dać parę wskazówek na przyszłość. Jestem ze szczecina wię niedaleko.

poniedziałek, 27 października 2003, 12:22
Bywalec
Bywalec

Też mi się wydaje, że lepiej taką usługę zlecić koledze ze Szczecina, bo obawiam się, że przez te złącza analogowe przez które będziesz zgrywał i spowrotem nagrywał na VHS pogubisz jakość. Może to się nie dać oglądać. Jeśli masz możliwość spróbuj jakiś analogowy mikser.

poniedziałek, 27 października 2003, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie tak to się ludziom wydaje, że starczy kamera, komputer i imprezki można robić po całości. Ja bym Ci radził, nim zrobisz jakiś film dla kogoś - zrób najpierw jakiś dla siebie - zobacz jak Ci to wyjdzie i co o tym powie najbliższa rodzina (najlepiej w anonimowej ankiecie). Ja w filmowanie bawię się zaledwie od czterech lat i to wyłacznie na swój prywatny użytek, mimo że sprzętem dysponuję niezłym i mógłbym obsłużyć zarówno filmy analogowe i cyfrowe, jednak nie bawię się w to, bo poza brakiem czasu nie czuję by mój gust artystyczny mógłby odpowiadać innym, a wiem że klienci potrafią być bardzo marudni.

środa, 29 października 2003, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokladnie, popieram. Zrob tak: Ustal sobie przedzial czasowy na wykonanie 10 minutowego filmu. Np: zachod slonca... albo cokolwiek. Zaplanuj, nagraj i zmontuj. Potem nagraj na nosnik VHS albo CD albo DVD. Tak jak dla klienta. Potem ocen czy naprawde nie bedziesz sie obawial brac za to pieniedzy, moze bolesnie ale szczerze, znam to z autopsji...

czwartek, 13 listopada 2003, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie, gdzie i jak mogłbym zobaczyć jakieś profesjonalnie zmontowane wesle moze przez mentorów Hi-rka albo Witka.Mam juz dwa wesel i produkcje medyczna oraz inne na swoim koncie, zupelnie przypadkowe i amatorskie ale ludzie byli zachwyceni i mam nowe propozycje. Interesuje mnie sparawa filmowania a bardziej moontazu od 2 lat, mam sprzet niezly, kompa, znam w stopinu wystarczajacym AP 6,5, kamera dcr-vx 2000. Prosze o jakies wesele profesjonalne do wgladu, czy to tak ma wygladac jak robie i na czym polega ten caly profesjonalny montaz.
Pozdrawiam serdecznie

niedziela, 21 grudnia 2003, 02:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej kontakt na pw z podaniem terenu działania

niedziela, 21 grudnia 2003, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moj teren "dzialan" (jesli mozna to tak nazwac, to bialystok :). Nie bardzo rozumiem co to znaczy pw. Prosze o bilzsze wyjasniena i dziekuje za szybka odpowiedz

niedziela, 21 grudnia 2003, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
prywatna wiadomość. Forum pośredniczy w przekazaniu wiadomości na prywatną skrzynkę pod adresem tylko jednego konkretnego adresata

niedziela, 21 grudnia 2003, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie tak to się ludziom wydaje, że starczy kamera, komputer i imprezki można robić po całości. .

Nie wydaje się
można tak robić
Komputer + Karta FireWire + Kamera

sam tak robie i nieźle wychodzi, ale kamera to D8 TRV830E

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 18:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale Matrix napisał tez ze jeszcze trzeba umiec to robic. I to jest swieta racja :) Czyli sprzet+umiejetnosci operatorsko/montarzowe.

pozdro

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poza tym karta FireWire to nie tuner TV - 100 klas różnicy na niekorzyść tunera ofkorz, a kolega dysponuje tunerem (sic!).

środa, 7 stycznia 2004, 23:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]