Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 drukarka do nadruku na DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post drukarka do nadruku na DVD
Mojemu Canonowi ip5200 gwałtownie się zeszło :cry:
Przejrzałem tematy na forum, ale polecanych przez userów drukarek już nie ma na rynku nawet w wersji "second hand" a drukować trzeba. Poradźcie proszę co kupić ( w niedużych pieniądzach) aby drukować na płytach DVD i jakąś okładkę "popełnić" Czy Pixma iP7250 będzie OK?

czwartek, 26 czerwca 2014, 20:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: drukarka do nadruku na DVD
Ja mam EPSON L800.Bardzo oszczędna.

czwartek, 26 czerwca 2014, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Czy Pixma iP7250 będzie OK?

Właśnie taką kupiłem za 309zł.

Nad epsonem też się zastanawiałem. Miałem wcześniej P50 z CISSem i zdaję sobie sprawę z niemal zerowych kosztów wydruku, niemniej jednak czy faktycznie "firmowy" ciss będzie dużo lepszy od dorabianego, skoro działa na tej samej zasadzie i pewnych praw się nie oszuka? P50 działa nadal, ale sypie paski na czarnym i mam już dość walki z czyszczeniem i kombinowaniem.

O pikśmie wypowiem się za jakiś czas, na razie jest ok, ale ledwo co wydrukowałem.

czwartek, 26 czerwca 2014, 22:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja korzystam od kilku lat z Canona MG5250. Teraz widzę jest już 5450 czyli 2 generacje dalej. Podejrzewam, że poza obudową niewiele się zmieniło.

Plusy:
+ Bezprzewodowa łączność (nie ad hoc z komputerem tylko poprzez router ale daje radę)
+ bezawaryjna nawet po kilkuset płytach na studniówkach
+ jakość wydruku
+ skaner, USB, SD, MS Duo
+ łatwa obsługa

Minusy:
- potrafi bardzo długo "myśleć" i przy okazji nabijać pampersa tuszem
- bardzo drogie oryginalne tusze (zresztą tak jak w epsonach - znam temat z PX730 WD)

Nie opłaca się włączyć i wydrukować 1 płyty bo może się okazać że komplet tuszów wystarczy na 20 płyt. Jak jedzie seryjnie to wychodzi bardzo ekonomicznie z tuszem. I teraz najważniejsze: znalazłem wreszcie zamienniki, które są bardzo tanie, a nadruk wychodzi identycznie jak z oryginalnych. Tusze są firmy WOX a kupuję je na www.dodrukarki.pl Komplet wychodzi około 35zł (a nie 240 jak oryginał) Odkąd odkryłem te tusze to nawet przemyślenia drukarki przestały mi przeszkadzać. Po przygodach z activejetem wróciłem do oryginałów - teraz już innych nie kupuję jak WOX. Polecam :)

czwartek, 26 czerwca 2014, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przerobilem juz pare pixm (chyba z 6) poszczegolne modele niczym sie w zasadzie nie roznia, caly czas wkurza mnie ich mulowatosc i jakies bezsensowne czeste krecenie walkami, nic w tej kwesti sie nie poprawia, ale coz w zasadzie alternatywy (taniej) brak. Mi taka drukarka wystarcza w zasadzie na rok, najczesciej padala glowica, albo przepelniony pampers (nie da sie zresetowac). O dziwo ostania (IP4950) jade juz drugi rok i nadal zyje. Moge wam polecic samoresetujace kardridze i tusze z tej firmy http://allegro.pl/pgi550-cli551-wieczne ... 56033.html przerobilem juz pare litrow tych tuszy i sa ok, oczywiscie do oryginalow troche im brakuje, ale do nadrukow czy okladek sie nadaja.

bartek_zoom - przerobilem juz troche najrozniejszych tuszy i tanszych i drozszych (mowa oczywiscie o zamiennikach) i jeszce nie trafilem na taki co by dorownal oryginalowi, a juz na pewno nie za 35zl za komplet, wiec sadze ze to twoje subiektywne wrazenie, ale raczej watpie, ze jest porownywalny do oryginalu, co oczywiscie nie znaczy, ze te WOXy sa zle.

Ostatnio edytowano czwartek, 26 czerwca 2014, 22:37 przez jacekxyz, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 26 czerwca 2014, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Epson L800 trochę za drogi,
MG5240.... hmm sam nie wiem, ale dzięki za linka do tuszy :D
W sumie to najtańsza jest ip7250....
maviozo daj znać jak się sprawuje... zaczekam jeszcze ze trzy dni.
Jeszcze raz dzięki.

piątek, 27 czerwca 2014, 08:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam ip 7250 i powiem jest niezła jak za swoją cenę. Trochę głośna i długo się szykuje do druku. . Ale to mi akurat nie przeszkadza. Fajne rozwiązanie przynajmniej dla mnie, że papier schowano wewnątrz drukarki co prawda jest przez to głębsza ale coś za coś. Dodano jej łącze wifi. Co do wydruków to jest bardzo dobrze. Oczywiście nie wiem jak drukuje na zamiennikach bo takowych już nie używam ( miałem wiele kłopotów gdy używałem ip 4250 więc nie chcę znów całego dnia marnować na przepychanie dysz nie mówiąc o beznadziejnych wydrukach)
ale na oryginałach wszystko prezentuje się bardzo dobrze.
Designerski wygląd pozwala ładnie wkomponować ją w biuro. :mrgreen:
Pozdrawiam :wink:

piątek, 27 czerwca 2014, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam MG5250 tuszy używam na przemiennie z oryginałami (raz zamiennik raz oryginał) żyje już 2 rok, ale drukuję na niej tylko płyty do reszty mam lasera.

piątek, 27 czerwca 2014, 09:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

[quote="Najrad"]Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Epson L800 trochę za drogi,

Też mi się zdawało, że za drogi.Jeśli się drukuje dość dużo to ta drukarka jest najekonomiczniejsza.Tusze oryginały wychodzą tanio.
Poprzednio miałem epson R360.Bardzo pięknie drukowała ale tusze piekielnie drogie.Wreszcie, choć była w dobrym stanie, nagle zdechła.Nie ma sposobu na odblokowanie.
W dłuższym okresie, koszty stanowią tusze a nie cena drukarki.

piątek, 27 czerwca 2014, 10:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przekalkulowałem... ja nie drukuję dużo. Film+dwie kopie tygodniowo do tego trzy okładki.
Studniówki... odpuszczam, wynajmuję się jako drugi operator z własnym sprzętem i... mam wielu przyjaciół wśród konkurencji :D :D :D Moja pixma ip5200 RIP, służyła mi coś ok 7 lat.

piątek, 27 czerwca 2014, 12:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam Epsona PX660. Jadę na zamiennikach i nie wchodzi mi drogo.

piątek, 27 czerwca 2014, 13:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
bartek_zoom - przerobilem juz troche najrozniejszych tuszy i tanszych i drozszych (mowa oczywiscie o zamiennikach) i jeszce nie trafilem na taki co by dorownal oryginalowi, a juz na pewno nie za 35zl za komplet, wiec sadze ze to twoje subiektywne wrazenie, ale raczej watpie, ze jest porownywalny do oryginalu, co oczywiscie nie znaczy, ze te WOXy sa zle.

Majątku nie wydasz (35 zł za tusze z chipami) a spróbować można. O ile oczywiście sam korzystasz jeszcze z canona. Na prawdę spróbuj kolego - życzę pozytywnego zaskoczenia :)

sobota, 28 czerwca 2014, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartek_zoom napisał(a):
Cytuj:

Majątku nie wydasz (35 zł za tusze z chipami) a spróbować można. O ile oczywiście sam korzystasz jeszcze z canona. Na prawdę spróbuj kolego - życzę pozytywnego zaskoczenia :)

Majątku nie wydasz ale dysze będziesz przepychać jeszcze przez tydzień.
Ja kilka razy podchodziłem do zamienników różnych marek i zawsze było to samo. Kończyło się na zapychaniu dysz. Po czyszczeniu pierwsze wydruki były znośne ale na drugi dzień znów to samo i znów czyszczenie. Od tej pory tylko oryginały a koszty i tak przerzucam na klientów.
Nie wiem może od tamtej pory jakość zamienników się poprawiła sprawdzę to na swojej starej ip 4200, ale do ip 7250 której obecnie używam nie będę ryzykować, bo znów się okaże, że w momencie gdy czas będzie naglił dysze się zapchają albo wydruk będzie nie taki jak bym chciał.
To są moje spostrzeżenia oparte tylko o moje własne doświadczenia.
:wink:

sobota, 28 czerwca 2014, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie no nie przesadzajmy znow w druga strone, az tak zle nie jest, trzeba znalezc dobre zamienniki i spokojnie da sie drukowac przez dluzszy czas bez problemow. Zreszta jak sie duzo drukuje to i tak predzej czy pozniej cos padnie, chocby przepelniony tzw. pampers, wtedy i tak nic juz nie zrobisz. Nie wiem jakie ilosci wy drukujecie, mi wyjdzie pewnie ok 1500 plyt na rok (nie tylko wesela) plus troche okladek, wiec raczej duzo i oryginaly w tej sytuacji nie wchodza w gre, bardziej mi sie oplaca raz na rok zmienic drukarke.

sobota, 28 czerwca 2014, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Drukarka Canon MG5250 + Te tusze - klik Jadę cały czas. Jak potrzeba będzie oryginalnych tuszy to kupię nową drukarkę :mrgreen:

sobota, 28 czerwca 2014, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona