Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Studniówki - Ceny, warunki ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Studniówki - Ceny, warunki ...
Chcialbym poruszyć temat stuniówek. Żebyśmy mieli przeglad jak w Poslce kształtują się warunki. Piszcie jakie są ceny w waszych okolicach, ile trwa film, jak wygląda i co się na niego składa.

U nas w Krakowie cena jest od paru lat ta sama - ok 35 PLN i procent zamawiających tez nie zachwyca, jak polowa wezmie to jest dobrze :(

sobota, 26 stycznia 2002, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

studniowka, taaaaa, no mozna i studniówki filmować, ja biore chyba cos kolo 30 zl, mówie koło, bo zadko je filmuje, mało ludzi je bierze, a roboty trochę jest, a wygląda najczęściej tak:
- każda klasa sfilmowana po ok 5-10 minut, gdzie wychowawca cos tam mowi o klasie , lubie jak kazdy z uczniow cos powie, tzn imie nazwisko, gdzie idzie idzie i cos od siebie ( jednak nie kazda klasa chce, a szkoda, bo sie puzniej milo to oglada, tzbn tak po kilku latach)
- troszke szkoly (ok 5 minut)
- przygotowanie do zabawy, tzn byc na imprezie godzine wczesniej (5-10 min)
- impreza (czas rozny, ok 1h)

no ale jak juz mowilem do studniowek sie nie pcham, a biore je tylko wtedy, gdy mnie szkola prosi i gdy mam konkretne zamowienia i pieniadze wczesniej, a jak juz robie film, to czesto od razu i zdjecia ( po niskiej cenie)-uwazam ze studia fotograficzne maja czesto za duze ceny jak dla maturzystow, czesto fotki sa kiepskie, czesto fotograf na studniowke przychodzi za puzno i wiekszosc uczniow jest juz pijana ;-))

to chyba tyle
pozdrawiam

sobota, 26 stycznia 2002, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki, czas i ceny, warunki pracy
Jestem z Elbląga i też nie palę się do filmowania studniówek. Nie opłaca się, gdyż u nas kaseta trwa ok. 2.5 - 3,0 godz. Robi się przeważnie jedną klasę (każda inny operator), a chętnych jest mało - do 50%. Inni liczą, że sobie przegrają od kolesiów. Jak cała szkoła, to i tak każda klasa jest nauczona do posiadania swojej własnej czołowki i to nie byle jakiej. Ile płacą? No jak chciałem 35,00 pln to inny mnie przebił od razu na 30,00 pln. To za ile miałem to robić? Masz 15 chętnych po 30,00 pln. To zarobisz mniej jak za wesele. A ile kopii więcej? Po co zajeżdżać sprzęt? Roboty też sporo, więcej niż przy weselu. Piszecie, że maturzyści nie mają kasy. A za co kupują tyle wódy, że dość wcześnie nie są w stanie utrzymać pionu? Mało to widziałem przewracających się chłopaków, a i dziewczyny też nie lepsze. A może tylko mają słabsze głowy? :oops: Nie wiem jak u Was, ale u nas na weselach tak nie piją, jak na Studniówkach. Nie lubię pracować w takich warunkach.
Operator

niedziela, 27 stycznia 2002, 02:12
Nowy
Nowy

Witam wszystkich u nas na Zamojszczyznie ceny klasuja sie od 40 do 50zl
A zainteresowanie jest znaczne ok 10% nie bierze kaset w skali klasy.
Pozdrawiam

wtorek, 29 stycznia 2002, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki
ja biorę osobno forsę za film o określonym standardzie i osobno za kopie (po cenach materiału + niewielki narzut za kopiowanie). Miałem jedną studniówkę w tym sezonie za 450 zł + kopie po 15. Film trwał 1h45'.

czwartek, 7 lutego 2002, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jeszcze o studniówkach
Acha, zapomniałem dodać, że kasety wzięli wszyscy (27)

czwartek, 7 lutego 2002, 08:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post studniówki
:? Białobrzegi, za 50 zł- kiszka. kamerzysta uczył sie filmowac nową kamerą ( szymanski) drugi ( górczynski)nie wie co to regulacja przesłony- twarze jak trupy - wzieli wszyscy - zarobili po ok 1500 zł - jaja co?

środa, 13 lutego 2002, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki
Nie powiem nic nowego .Niechetnie je filmuje. Cenę ustalam na spotkaniu w klasie lub z rodzicami i moje minimum to 30 kaset po 35zł. Uważam że poniżej nieopłaca się i wolę poleżeć w domu. Kasety daje jak jest kasa i nie ma mowy o wydawaniu jednej czy dwóch do oglądania. dł. ok 3godz.

poniedziałek, 11 marca 2002, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki
U nas w okolicach Bielska-Białej też wychodzi koło 35zł. Od tego roku rozliczam osobno za filmowanie (400-450zł) i osobno za kopie. Po odliczeniu kosztów zostaje niewiele, ale więcej nie dadzą.
Za filmowaniem tego typu imprez nie przepadam, a to głównie z powodu tego, że każdy ma swoje wymagania, nierzadko sprzeczne. Nie ma to jak jest jeden konkrety klient, pod którego się robi film.
Choć w tym roku miałem fajną studniówkę - w klasie prawie same dziewczyny, wiedziały czego chcą i współpraca się układała.
Film miał długość coś koło 2 i pół godziny. Na początku dziewczyny wspominają studniówkę, potem czołówka, przygotowania do imprezy, przemówinia i zabawa (z dość długim programem artystycznym), a na koniec szkoła i wspomnienia ze wspólnie spędzonych lat w niej.

środa, 20 marca 2002, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post studniówki - ceny itp
według mnie powinno się kręcić studniówki 3h i za dobrze zrobioną kasete powinno się wziąść 50zł jeżeli nakręcimy to kamerą cyfrową najlepiej 3ccd i zmontujemy konkretnie nieliniowo kompem. a co do tego że nie wszyscy biorą kasety to od razu ustala się z klasą że biorą wszyscy albo cena idzie w góre. Najlepiej to mieć kodowarkę kaset. stydniówke można też zrobić w formacie SVCD (5płyt) i jest zajebiście z tym , że chodzi to na kompie i na styacjonarnym odtwarzaczu DVD.

środa, 10 kwietnia 2002, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post studniówki - ceny itp
Fajnie, że ktoś o tym (Video CD) pomyślał.
Panowie filmowcy VHS to już powoli przezytek stawiajcie na Video CD DVD. W tym pierwszym przypagku kupujecie płyktę za 1 zł. kopiujecie w 4 min a nie 3 godz. Czas i zysk łatwo policzyć.
Ja juz dawno owe praktyki stosuję i jestem zadowolony (studniówki, komunie i inna masówka. W przypadku wesel troczę czasu na skompresowanie materiału i 1 CD lub 3CD jak kto woli musimy poświęcić. "Ale zawsze do przodu"
rena
wideomaja napisał(a):
według mnie powinno się kręcić studniówki 3h i za dobrze zrobioną kasete powinno się wziąść 50zł jeżeli nakręcimy to kamerą cyfrową najlepiej 3ccd i zmontujemy konkretnie nieliniowo kompem. a co do tego że nie wszyscy biorą kasety to od razu ustala się z klasą że biorą wszyscy albo cena idzie w góre. Najlepiej to mieć kodowarkę kaset. stydniówke można też zrobić w formacie SVCD (5płyt) i jest zajebiście z tym , że chodzi to na kompie i na styacjonarnym odtwarzaczu DVD.

niedziela, 19 maja 2002, 14:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówki
:oops: To jest straszne, wcale się nie dziwie, że ludzie nie chcą waszych prac, kto to widział, studniówka 3 godz albo nawet dwje godziny. Już widzę jak klijęci oglądają SVCD na DVD , mało który odtwarza ten format ale miejsza z tym. Jak tacy ludzie pracują w tym fachu to ja rezygnuję wstydzę się przyznać, że robię to samo. Odnośnie cen to w Zachodniopomorskim biorę za studniówkę 40 - 45 zł. Filmowaną analogiem SVHS montaż nieliniowa Karrą Pro- ONE Kaseta 120-90 minutowa z poligrafią materiał ze wszystkim trwa około 90 min. to max.Myślcie co robicie.Pozdrawiam PS Są też ninne zajęcia np. pomoc na budowie lub pomoc w kuchni nie umiejszając tym zawodom. Ukłony

środa, 6 listopada 2002, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To fajnie, ze niektorym sie nie chce sie filmowac studniowki za mniej niz 1000 zlotych w sumie (tak wychodzi), jest miejsce dla tańszych ;)

3 albo nawet 2-godzinny film ze studniówki? Czy ktoś to jest w stanie obejrzeć?

środa, 6 listopada 2002, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 8 listopada 2002, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post studniówki
dwie a nawet trzy godziny studniówka -dlaczego nie? Jeżeli dla pięciu klas mam takie zlecenie.

poniedziałek, 9 grudnia 2002, 13:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona