Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 16:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 ZOOM H4n 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post ZOOM H4n
Witam,
zastanawiam się jaki poziom głosu ( REC LEWEL) ustawić na zumie. Pytam bo właśnie zakupiłem ten rejestrator i chcę go dobrze wykorzystać na jutrzejszym weselu. Temat gorący ale nie cierpiący zwłoki. Czekam na odp.

piątek, 26 września 2014, 22:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: ZOOM H4n
przy wartościach 30-40 nie powinno Ci przesterować nawet przy b. głośnej kapeli.. nie mniej jednak warto zabrać słuchawki i po 1-2 kawałkach udać się na dwór odsłuchać czy jest OK ;) powodzenia.
kościół imo ustaw auto..

piątek, 26 września 2014, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zależy kto czego oczekuje od dźwięku. Ja używam od roku i cały czas na auto i jak dotąd nie miałem problemów, z tym że mam bardzo dobry mikrofon na kamerze (At BP4029) i zoom służy do uzupełnienia i wyrównania poziomów. W kościele niezastąpiony!

piątek, 26 września 2014, 22:33
Bywalec
Bywalec

Ja również jadę jak mogę na automacie ale i tak trzeba mieć na to oko. Ponieważ zdarzały mi się sytuacje, że szedł tak mocny sygnał z miksera, że auto nie wyrabiało. Nie zawsze jest możliwość regulacji poziomu na mikserze u orkiestry, ponieważ różne są kapele i różnie to u nich bywa z wyjściami wolnymi, które mają regulacje poziomu głośności. Dlatego jak się podłączam i zaczynają grać patrze od razu czy nie ma przesterów. Najłatwiej to rozpoznać jak przyciski "1" i "2" mrugają to wiadomo, że jest przester. Jeśli auto nie daje rady, przechodze na manuala i ustawiam ręcznie poziom mikrofonów i wejść. Staram się tak ustawić aby potencjometr dochodził maks do 3/4, nie wiecej. Zawsze jest ok. Jak się zdarzy, że przy montażu jest za cicho to potem podciągam w programie i jest elegancko.

poniedziałek, 29 września 2014, 10:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]