Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 16:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pierwsze wideo ślubne- prośba o porady 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pierwsze wideo ślubne- prośba o porady
Witam wszystkich. Jakiś czas temu udało mi się pozyskać dofinansowanie z urzędu, dołożyłem trochę swoich pieniędzy i kierując się słowami "pasje zmieniaj w pracę", postanowiłem zająć się komercyjnie filmowaniem, głównie filmowaniem ślubnym. W końcu mam dostęp do sprzętu na jako takim poziomie, co bardzo mnie cieszy. Póki co, zbieram materiały na portfolio. Pierwszy ślub, wesele, przygotowania, highlights oraz plener będę nagrywał dla znajomych, aby nie eksperymentować na obcych osobach i zdobyć trochę doświadczenia. Na kurs filmowania ślubnego jestem umówiony dopiero na maj, przez zajęte terminy, dlatego do tego czasu chciałbym żebyście mi udzielili rad odnośnie filmowania ślubnego, na co zwracać uwagę, jakie ujęcia najlepiej się sprawdzą, ile ujęć stosować, aby nie zanudzić widza oraz wszystko co mogłoby mi się przydać. Póki co, jestem sam, kiedy będą to już zlecenia płatne, będą 2 osoby do filmowania. Sprzęt, który posiadam, to GH4 ze stałką Samyanga 12mm, statyw z głowicą olejową, slider, rig+ follow focus+mate box, lampa doświetlająca, mikrofon, quadrocopter, GoPro Hero 3 Black. Zbieram się do kupna glidecam'a, jednak zastanawiam się, czy nie poczekać trochę, odłożyć więcej pieniędzy i kupić stabilizator elektroniczny. Dodatkowo chciałem zapytać, czy do nagrania audio w kościele wystarczy mikrofon podpięty do aparatu lub krawatówka, czy koniecznie musi to byś rejestrator ? Byłbym bardzo wdzięczny za porady, jak filmować na ślubie kościelnym oraz cywilnym. Jeżeli zadaje zbyt ogólne pytania, to przepraszam. Mam nadzieje, że pomożecie, bardzo by mi to pomogło. Pozdrawiam.

poniedziałek, 30 marca 2015, 02:32
Nowy
Nowy

Post Re: Pierwsze wideo ślubne- prośba o porady
A pozwolenie na filmowania quadrokopterem do celów komercyjnych masz?

poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zezwolenie jest potrzebne jak chcesz nim latac, może akurat będzie wisiał pod żyrandolem ?

poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolejny z dotacji, kupa sprzetu, zero wiedzy,a za rok wszystko pojdzie na sprzedaz. Czego oczekujesz, ze ktos ci poradnik napisze? wszystko jest na forum nawet ci sie poszukac nie chce.

poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będą 2 osoby z takim samym doświadczeniem?
Lepiej zainwestować najpierw w kran kamerowy, bez tego w kościele będzie kicha, o USC nie wspomnę...

wtorek, 7 kwietnia 2015, 08:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to jak dla mnie to źle zacząłeś. Nakupowałeś quadrokoptery, rigi, folowfocusy, mate boxy, go-pro a do głównego body masz tylko stałkę i to 12mm i teraz kasę zbierasz na glidecama lub jakiś inny stabilizator. No pogratulować. Chłopie powinieneś zacząć od body plus kilka innych szkieł np:do zbliżeń, bo sam taki szeroki kąt to efektu ci nie da, dobry tripod, monopod, rejestrator, mikrofon , dobry komp plus oryginalny soft i tyle. Z takim sprzętem powinieneś zacząć a resztę rzeczy dokupywać jak ci będzie ta robota pasować. Jak dla mnie to zacząłeś od dupy strony tym bardziej że nie masz jeszcze ani wiedzy ani doświadczenia w tej branży. :wink:

wtorek, 7 kwietnia 2015, 14:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Koniecznie musisz obejrzeć porady z VIDEOBLOGA ZBYCH FILMS
https://youtu.be/UZRy4cxoYrM

Ostatnio edytowano środa, 8 kwietnia 2015, 09:57 przez PRYZMAT(0), łącznie edytowano 1 raz

środa, 8 kwietnia 2015, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pryzmat... dzięki, poplakalem się :) nie ma jak optymistycznie dzień zaczac

środa, 8 kwietnia 2015, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pryzmat - gdyby to był Facebook dałbym Ci like :lol:

środa, 8 kwietnia 2015, 11:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Master080 napisał(a):
Witam wszystkich. Jakiś czas temu udało mi się pozyskać dofinansowanie z urzędu, dołożyłem trochę swoich pieniędzy i kierując się słowami "pasje zmieniaj w pracę", postanowiłem zająć się komercyjnie filmowaniem, głównie filmowaniem ślubnym. W końcu mam dostęp do sprzętu na jako takim poziomie, co bardzo mnie cieszy. Póki co, zbieram materiały na portfolio. Pierwszy ślub, wesele, przygotowania, highlights oraz plener będę nagrywał dla znajomych, aby nie eksperymentować na obcych osobach i zdobyć trochę doświadczenia. Na kurs filmowania ślubnego jestem umówiony dopiero na maj, przez zajęte terminy, dlatego do tego czasu chciałbym żebyście mi udzielili rad odnośnie filmowania ślubnego, na co zwracać uwagę, jakie ujęcia najlepiej się sprawdzą, ile ujęć stosować, aby nie zanudzić widza oraz wszystko co mogłoby mi się przydać. Póki co, jestem sam, kiedy będą to już zlecenia płatne, będą 2 osoby do filmowania. Sprzęt, który posiadam, to GH4 ze stałką Samyanga 12mm, statyw z głowicą olejową, slider, rig+ follow focus+mate box, lampa doświetlająca, mikrofon, quadrocopter, GoPro Hero 3 Black. Zbieram się do kupna glidecam'a, jednak zastanawiam się, czy nie poczekać trochę, odłożyć więcej pieniędzy i kupić stabilizator elektroniczny. Dodatkowo chciałem zapytać, czy do nagrania audio w kościele wystarczy mikrofon podpięty do aparatu lub krawatówka, czy koniecznie musi to byś rejestrator ? Byłbym bardzo wdzięczny za porady, jak filmować na ślubie kościelnym oraz cywilnym. Jeżeli zadaje zbyt ogólne pytania, to przepraszam. Mam nadzieje, że pomożecie, bardzo by mi to pomogło. Pozdrawiam.

Ja myślę, że facio się zgrywa.

środa, 8 kwietnia 2015, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

benko napisał(a):
Ja myślę, że facio się zgrywa.

Też odniosłem takie wrażenie... Wręcz wygląda mi to na prowokacyjny powrót wspomnianego wyżej Zbycha :D
A z drugiej strony to takich prawdziwych "Zbychów" (na serio nie dla jaj) w tej branży jak z resztą w każdej innej nie brakuje...

środa, 8 kwietnia 2015, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm, ja jednak traktuje powaznie takie wpisy i bardzo nie lubie takich ludzi, bo - Na moim rynku pojawilo sie juz kilka takich firm, pobrali dotacje pokupili troche sprzetu, wielkie reklamy, mlode wilki co to nie oni (oczywiscie zazwyczaj miernoty). Po roku firma znika bez echa, ale narobili zadymy na rynku, pozanizali ceny, nic dobrego z tego nie wynika, to nie jest zdrowa konkurencja.

PS Szkoda, ze Zbychu nie produkuje nowych filmow, niezly jest, mozna sie posmiac.

środa, 8 kwietnia 2015, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz rację, ale
pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć...
jednak jak masz jakąś pozycję na rynku to łatwiej zachować dystans bo dość duża cześć zlecen (przynajmniej u mnie - firm sie naprawde w mim miescie namnożylo) jest z poczty pantoflowej a to najlepsza reklama...
Ja traktuje to zjawisko jako potencjalne źródło dobrego, mało zużytego ale w miarę taniego sprzętu. Mam już kilka tak zdobytych, ciekawych perełek w kolekcji :-)

środa, 8 kwietnia 2015, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe rowniez masz racje, a co do sprzetu.... razem z kumplem wykupilismy caly sprzet od takiego klienta, prawie nowka za dobra kase (dziad w bloku obok firemke otworzyl) byl to fotograf, ktoremu sie wydawalo, ze filmowanie to taki lekki chleb, no i stety nie wyszlo.
W kazdym razie - zawsze staram sie byc uczynny i pomagac ludziom, ale w takim wypadku, sorry nie pomagam, sa kursy itp itd. Nie mam ochoty wyjsc tak jak moj kolega, zatrudnil goscia do obrobki fotek i montazu filmow, powysylal go na rozne kursy min final cuta, ktory troche kosztuje, bodajze miesiac po otrzymaniu ostatniego certyfikatu, co zrobil gosc? poszedl w piz....u i zalozyl wlasna firme.

środa, 8 kwietnia 2015, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taką firmę to się otwiera jak się ma konkretnie ustawioną robotę a nie w ciemno, niestety jest cała masa albo takich co biorą dotacje albo takich co jadą na piratach i robią robotę za 1/2 ceny , cóż... polski rynek

środa, 8 kwietnia 2015, 22:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona