Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 00:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wesele na DVD dla klienta 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Wesele na DVD dla klienta
Witajcie
Koledzy mam takie pytanie czy jak oddajecie płytki DVD klientowi to finalnie??? bo zawsze tak robiłem że klient płaci bierze DVD i w razie czegoś to dzwoni ale słyszałem że co niektórzy robią tak że oddają na zwykłym nośniku bez nadruków pudełek itd i nadrukowanym znakiem wodnym na filmie żeby klient przeglądnął i stwierdził czy jest oK czy też nie. A wy jak to robicie ???
Pozdrawiam

GPU Type : ASUS GTX680 4GB DDR5
RAM : 8192 MB DDR3 1600Mhz CL16
SSD: Kingston v300 240GB SATA/600
HDD: Seagate® Expansion™ 3TB 7200

środa, 29 kwietnia 2015, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wesele na DVD dla klienta
Jak masz dużo czasu na zabawę to możesz tak robić :-) Jednak pamiętaj że każdy kij ma dwa konce... Uważam, że trzeba się przykładać do swojej pracy od samego początku do konca i być pewnym tego co się robi i chce osiągnąć. Opcja z pokazaniem materiału to proszenie się na siłę o dodatkową robotę - bo na bank będzie coś do poprawy, a to krzywy uśmiech, a to ciocia Jadzia stoi koło kogoś kogo nie lubi od 20 lat... Nie ma więc co cudować na siłę. Na kilkadziejąt filmów zdarza mi się jakaś jedna poprawka... Ale decyzja należy do Ciebie.

Ostatnio edytowano środa, 29 kwietnia 2015, 15:34 przez crit, łącznie edytowano 1 raz

środa, 29 kwietnia 2015, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taka zabawa w oddawanie i później ponowne poprawianie jest bezsensu. No chyba że bierzesz taką kasę że możesz siedzieć przy jednym weselu miesiącami.
Młodzi nawet jak wszystko będzie git a dostaną płytę do przejrzenia w celu zaakceptowania nagrania to zawsze coś tam znajdą: a to że ktoś z tyłu stał kogo nie lubią, że plamkę na sukience widać, że ta piosenka to im się nie podoba, etc... Dlatego ja tak nie robię. Mam opcję pracy z klientem gdzie młodzi dostają możliwość przejrzenia materiału i zasugerowanie naniesienia zmian, ale to kosztuje konkretne pieniądze. I jak widać nikt nie chce korzystać z takiej opcji. Szanujmy swój czas i pieniądze, no ale nie róbmy fuszerki w swej robocie. :wink:

środa, 29 kwietnia 2015, 14:37
Bywalec
Bywalec

Dokładnie
robię swoją robotę i obrabiam "spuszczając" się jak głupi a nie inaczej i wiadomo młodzi jak przychodzą podpisywać umowę i wpłacać zaliczkę to przeglądają intra,zwiastuny,teledyski i mniej więcej jak wygląda wesele,więc jeszcze nie miałem tel. albo głupich komentarzy że coś jest nie na miejscu tylko moje zapytanie było odnośnie gotowego materiału do akceptacji bo i tacy sie znaleźli po konkurencji co jest dla mnie śmieszne jak tak można ;)
pzdr

środa, 29 kwietnia 2015, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raz miałem taką sytuację gdzie młodzi sobie sami zażyczyli wcześniej zobaczyć gotowy materiał. Podałem im cenę za usługę dodatkową, zaakceptowali, nagrałem na zwykłe płyty i przekazałem. Obejrzeli, nanieśli 1 czy 2 poprawki, ja poprawiłem i było OK :-)

środa, 29 kwietnia 2015, 15:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poprawki tylko jeśli błąd wynika z mojej ewentualnej winy (pomyłka w napisach czy ustalony fragment materiału, który się nagrał i młodzi od początku zasygnalizowali, że ma go nie być, itp.). Zabawa w poprawki to dla tych co mają dużo czasu i się nudzą. Niewiele gorszym (a może jednak bardziej) jest oddawanie surówki biorąc za to jeszcze kasę (co nazwał bym już w zasadzie żebraniem podobnie jak zarabianie na kopiach biegając z listą po gościach - podobno tak robią 8O ). Nie wiem jak to u innych wygląda, ale jeśli taka przykładowa moja surówka wymknęłaby się poza obszar kontroli to chyba robota by mi się skończyła :lol: - totalny śmietnik bez ładu i składu (pozornie) i jestem na 99,9% pewien, że akurat w odrzuconych ujęciach było by to, które młodzi woleliby aby było na filmie zamiast innego :mrgreen: ... czyli wracamy do punktu wyjścia - poprawki 8)

środa, 29 kwietnia 2015, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Klient jest klient i trzeba go szanować, ale to moje zdanie. Jak chce materiał do wstępnej akceptacji to go dostanie. Poprawki w takim scenariuszu będą bankowo, ale są i tacy klienci. Trzeba też się zabezpieczyć,żeby klient wrócił z pieniędzmi, a robi się to psując materiał poglądowo, a to połowa jako negatyw, a to z wtopionym licznikiem i przelatującym krowiastym napisem DEMO etc. W zasadzie z rozdzielczością też nie ma co przesadzać, CD Video powinno wystarczyć.
Jak zrobimy to ładnie, schludnie(nie przesadzimy z psuciem dema) i grzecznie, to choć będą tam poprawki to klient będzie zadowolony i kiedyś wrócą jego znajomi z polecenia.
Warto się starać i rozpieszczać klienta, to przecież branża usługowa...

środa, 29 kwietnia 2015, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Klient jest klient i trzeba go szanować, ale to moje zdanie.

Popieram - szanować klienta trzeba niechybnie! Ale siebie i czas również. Jesteśmy branżą usługową ale z drugiej strony nie możemy sobie dawać wchodzić na głowę czapkując za każdym razem kiedy klient kiwnie palcem...
Chce nanosić własne poprawki - musi pierwej uiścić opłatę za dodatkowy poświęcony czas :-) A co do kopii podglądowej - żeby nie narobić się zbytnio z kombinowaniem z "zabezpieczeniami" to można w całym filmie umieścić jeden napisik "KOPIA ROBOCZA - DEMONSTRACYJNA" :-)

środa, 29 kwietnia 2015, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

EEE takie tam gadanie, jak idziesz do krawca uszyc garnitur to tez odbierasz bez przymierzania? Tak gadacie jak byscie ludzi nie znali, czasem jeden dla nas nie istotny gest, krzywy usmiech, male potkniecie, ot jakas bzdura, to tragedia zyciowa (dla mlodej najczesciej) Mialem pare nie przyjemnych sytuacji, od kilku lat daje demowki z zaznaczeniem, ze maja szukac tylko bledow i potkniec, jakos tragedi nie ma, gdzie w co 2 weselu cos tam poprawiam wycinam i tym sposobem wszyscy sa zadowoleni.

czwartek, 30 kwietnia 2015, 01:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
EEE takie tam gadanie, jak idziesz do krawca uszyc garnitur to tez odbierasz bez przymierzania? Tak gadacie jak byscie ludzi nie znali, czasem jeden dla nas nie istotny gest, krzywy usmiech, male potkniecie, ot jakas bzdura, to tragedia zyciowa (dla mlodej najczesciej) Mialem pare nie przyjemnych sytuacji, od kilku lat daje demowki z zaznaczeniem, ze maja szukac tylko bledow i potkniec, jakos tragedi nie ma, gdzie w co 2 weselu cos tam poprawiam wycinam i tym sposobem wszyscy sa zadowoleni.

No cóż jacekxyz jak masz to już wkalkulowane w cenę to nie ma problemu. Fakt jest tylko też taki że wiele potknięć, przejęzyczeń rodziców, młodych, cioć, wujków, etc... to za naście lat jest tą wisienką na torcie podczas wspólnego oglądania i wspominania.
Trzeba też pamiętać że co cwańsi młodzi to też nieraz wykorzystują też ten fakt przejrzenia materiału i szukania błędów do dalszych "negocjacji cenowych" :mrgreen: Ja jak pisałem koszt usługi mam skalkulowany na oddanie materiału bez nanoszenia poprawek chyba że ewidentnie błędy są po mojej stronie. Ale nie wykluczam takiej opcji i przed podpisaniem umowy pytam czy chcą rozszerzyć pakiet o takową możliwość ale oczywiście informuję wtedy też o zmianie ceny pakietu. :wink:

czwartek, 30 kwietnia 2015, 09:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmaly napisał(a):
Ale nie wykluczam takiej opcji i przed podpisaniem umowy pytam czy chcą rozszerzyć pakiet o takową możliwość ale oczywiście informuję wtedy też o zmianie ceny pakietu. :wink:

Na ile wyceniasz taką opcję?

czwartek, 30 kwietnia 2015, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1200zł :mrgreen:

czwartek, 30 kwietnia 2015, 10:13
Bywalec
Bywalec

kazikmaly napisał(a):
Trzeba też pamiętać że co cwańsi młodzi to też nieraz wykorzystują też ten fakt przejrzenia materiału i szukania błędów do dalszych "negocjacji cenowych" :mrgreen: :wink:

Dokładnie
Ja osobiście uważam że to jest bez sensu bo mając wesele co tydzień to raczej ciężko sobie pozwolić na to ze młodzi będą wydziwiać a po drugie mam w umowie punkt który mówi "Zgłoszenie przez zamawiającego jakichkolwiek zmian dzieła dopuszczalne jest w ciągu 7 dni od dnia odbiory dzieła. Zakres zmian wymaga akceptacji wykonawcy" to tak jak byśmy się zajmowali stawianiem domów od a do z i mówisz klientom pomieszkajcie i powiedzie którą ścianę usuwamy.

czwartek, 30 kwietnia 2015, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Ale nie wykluczam takiej opcji i przed podpisaniem umowy pytam czy chcą rozszerzyć pakiet o takową możliwość ale oczywiście informuję wtedy też o zmianie ceny pakietu. :wink:

Pociagnijmi temat krawca - spotkales sie zeby za przymiarke zamowionego garnituru ktos dodatkowa kase pobieral?

Cytuj:
"Zgłoszenie przez zamawiającego jakichkolwiek zmian dzieła dopuszczalne jest w ciągu 7 dni od dnia odbiory dzieła. Zakres zmian wymaga akceptacji wykonawcy" to tak jak byśmy się zajmowali stawianiem domów od a do z i mówisz klientom pomieszkajcie i powiedzie którą ścianę usuwamy.:wink:

Ssciany nie , ale rysy i pekniecia bedziesz musial usunac. U mnie jeszcze nadal robi sie kopie dla gosci, wiec w momencie kiedy beda jakies poprawki (po oddaniu nie sprawdzonego gotowca), bede musial robic dodatkowo kilkanascie kompletow.
Z tym wykorzystywaniem przez klientow tez nie przesadzajmy, wiekszosc jest normalna i da sie im wszystko wytlumaczyc, jak trafisz na idiote, to czy bedziesz dawal demowki czy nie i tak beda problemy robic.

czwartek, 30 kwietnia 2015, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokladnie

czwartek, 30 kwietnia 2015, 13:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona