Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Propozycje lustrzanki do filmowania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Propozycje lustrzanki do filmowania
Witam, chciałbym się zapytać jaka na dzień dzisiejszy według Was jest najlepsza lustrzanka do filmowania do 3000zł? Najlepsza chodzi mi o jakość otrzymania filmu oczywiście, wiem też że to kwestia obiektywu, ale jakie najlepsze połączenie można by zrobić :) x lustrzanka + x obiektyw :)

poniedziałek, 29 czerwca 2015, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Propozycje lustrzanki do filmowania
Osobiście z lustrzanek często używam Canon 700D i NIKON D5100 (parę razy w tygodniu). Obie puszki dość słabo wypadają w video. Canon oferuje praktycznie to samo co stary model 550D (dość stara technologia) znowu NIKON mimo, że w obrazowaniu lepszy od Canona to sterowanie ekspozycją podczas nagrywania to totalna porażka. W innych modelach podobnie.

Jeżeli nie masz parcia na lustro to bierz bezlusterkowca np.
Panasonic G6/G7/GH3/GH4
Obiektywy do wyboru
- Samyang 7,5/3.5
- Samyang 10/2.8
- Samyang 12/2
- SLR Magic 12/1.6
- Panasonic 14/2.5
- NOKTON 17.5/0.95
- Olympus 17/1.8
- Panasonic 20/1.7
- NOKTON 25/0.95
- Panasonic 25/1.4
- Panasonic 42.5/1.7
- Olympus 45/1.8
- Noktor HyperPrime 50/0,95
- Olympus 75/1.8
- Samyang 85/1.4
- Panasonic 12-35/2.8
- Olympus 12-40/2.8
- Panasonic 14-140/4-5.8
- Panasonic 45-150/4-5,6
lub
Metabones Speed Booster + wszelkiej maści obiektywy Canona z bagnetem EF

http://dofsimulator.net/pl/ - tutaj można sprawdzić sobie GO, kat obiektywu itp. Może nie ma wszystkiego ale to co jest wystarczy.

środa, 1 lipca 2015, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Super symulacja - dzięki za udostępnienie przydatnego linku :)

środa, 1 lipca 2015, 19:11
Nowy
Nowy

Widziałęm testy canona 70d, wypada przyzwoicie. Osobiście mam 6d, obiektywy Lki. I uważam, że obraz jest bardzo ładny, soczysty, jesli odpowiednio ustawi się właściwości obrazu. Natomiast upierdliwa jest kontrola nad owym obrazem bez uzycia obiektywów CINE. Które są średnio 5ciokrotnie droższe od ich wydań dla celów fotograficznych.

Można pokusić się o przeróbki obiektywów do pentaxa.
I oczywiście w przypadku 6d nieodzowna staje się nakładka na lustro anti aliasing. I można działać.

A jak obraz. Cóż, mam kamerę ag ac 130 panasonic'a. Moim zdaniem przy gorszych warunkach oświetleniowych, każdy aparat musi cofnąć się do swojego szeregu. Ale jeśli chodzi o filmowanie w świetle dziennym, to lustrzanka daje przyzwoite rezultaty.

W mojej ocenie, żadne bezlusterkowce nie wchodzą w grę.

sobota, 11 lipca 2015, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Illuvyen napisał(a):
Widziałęm testy canona 70d, wypada przyzwoicie. Osobiście mam 6d, obiektywy Lki. I uważam, że obraz jest bardzo ładny, soczysty, jesli odpowiednio ustawi się właściwości obrazu. Natomiast upierdliwa jest kontrola nad owym obrazem bez uzycia obiektywów CINE. Które są średnio 5ciokrotnie droższe od ich wydań dla celów fotograficznych.

Można pokusić się o przeróbki obiektywów do pentaxa.
I oczywiście w przypadku 6d nieodzowna staje się nakładka na lustro anti aliasing. I można działać.

A jak obraz. Cóż, mam kamerę ag ac 130 panasonic'a. Moim zdaniem przy gorszych warunkach oświetleniowych, każdy aparat musi cofnąć się do swojego szeregu. Ale jeśli chodzi o filmowanie w świetle dziennym, to lustrzanka daje przyzwoite rezultaty.

W mojej ocenie, żadne bezlusterkowce nie wchodzą w grę.

Masz prawo się mylić. Aparaty Canona od paru lat stoją w miejscu - video. Dlaczego ?
1. Od samego początku rozdzielczość w 1080p mają na poziomie 720p w bezlusterkowcach.
2. Nadal mają koszmarny aliasing i moire. 6D wręcz tragiczny aliasing porównywalny z 5DmkIi. Wynalazek ze soczewką nakładaną przed matrycę ( nie na lustro !!!) nie polepsza aż tak sytuacji. Śmiem twierdzić, że dodatkowo odbija się to na rozdzielczości. Będzie gorsza. Biorąc pod uwagę ilość rejestrowanych detali przez Canona to materiał ledwo co nadaje się na YT. Lipa.
3. Archaiczne tryby zapisu. Max 25 k/s w 1080p - poza jednym wyjątkiem - 7DmkII.
4. O 4K Canon może pomarzyć.
5. Obecnie nie mogę znaleźć żadnego sensownego argumentu by brać aparat Canona do video.

Na obecną chwilę tylko bezlusterkowiec od Sony lub Panasonica lub ewentualnie BMC - też bez lustra ;)

niedziela, 12 lipca 2015, 08:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Canon 7d , ostatnio taki sprzęt kupiłem, i zamierzam nim kręcić przygotowania i plener, aby tak zwanie iść z duchem czasu i dla tych zakochanym młodych w płytkiej głębi ostrości to dać

obrazek z canona 7d z eventu, niestety aby był obraz płynny nagrywam w 1080p 29,97klatek, nie bawiłem się w płytką głębie ostrości, ale próbowałem i spoko da się to osiągnąć , tylko trzeba się przyłożyć

założony obiektyw to tamron 17-50 VC F2.8 , w planach jest zakup szkła 10-24

https://www.youtube.com/watch?v=p54HRIBw6Y4

poniedziałek, 7 września 2015, 06:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie kochany serio na forum dla filmowców polecasz nagrywanie w NTSC? Idź Pan z tym na Spidersweb. Tam jest więcej takich fachowców.

poniedziałek, 7 września 2015, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Panie kochany serio na forum dla filmowców polecasz nagrywanie w NTSC?

Na YT jak znalazł :)
darek_k napisał(a):
niestety aby był obraz płynny nagrywam w 1080p 29,97klatek, nie bawiłem się w płytką głębie ostrości, ale próbowałem i spoko da się to osiągnąć , tylko trzeba się przyłożyć

Różnice między 25 vs 30 k/s są znikome więc nie widzę korzyści ze stosowania tego formatu. Dodatkowo 30p nastręcza problemy z migawką w sztucznym oświetleniu. O łączeniu 30p z 25p/50p/50i to nawet nie wspomnę.

poniedziałek, 7 września 2015, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja widzę dużą różnicę między 25p a 30p
dlatego nagrywam w NTSC , nagrywanie w NTSC oprócz super płynnego obrazu ma jeszcze jedną zaletę, dźwięk przy nagrywaniu w NTSC jest stereo, w PALU jak się nagrywa jest mono

film jaki zrealizowałem, ścieżkę dźwiękową oryginalną zostawiłem, dźwięk jaki słychać jest zarejestrowany wbudowanym w aparat EOS 7d mikrofonem

film został w programie montażowym przekodowany do H.264 full HD

https://www.youtube.com/watch?v=qIpklalxmXw

wtorek, 8 września 2015, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
ja widzę dużą różnicę między 25p a 30p

A na czym to oglądasz ? Obejrzyj sobie na TV a nie monitorze. Ja za wielkich różnic nie dostrzegam.
Cytuj:
nagrywanie w NTSC oprócz super płynnego obrazu

:? Chyba 50p nie widziałeś.
Cytuj:
dźwięk przy nagrywaniu w NTSC jest stereo, w PALU jak się nagrywa jest mono

8O LOL.

środa, 9 września 2015, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
dźwięk przy nagrywaniu w NTSC jest stereo, w PALU jak się nagrywa jest mono

8O LOL.[/quote] no, tez mnie zdziwko łapło, ale tak jest właśnie

środa, 9 września 2015, 06:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podsumujmy. Źle nagrywa w PAL, a w tym regionie własnie żyjemy i pracujemy. Dźwięk równiez jest do bani.
Przepraszam bardzo, ale skoro kupiłeś lustrzankę, która kompletnie nie nadaje się do filmowania, przynajmniej w regionie PAL to czemu ją polecasz?
Sam piszesz że jest źle.
Czy wszyscy mają zignorować częstotliwość pracy prądu i na ser mater pogodzić się z mruganiem?
Jakoś nie mogę dopatrzyć się w tym wszystkim ładu i składu...

czwartek, 10 września 2015, 00:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]