Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 03:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Krótkofalówki z uchem - co polecacie? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Krótkofalówki z uchem - co polecacie?
Cześć,

rozważam zakup dwóch krótkofalówek z zestawem słuchawkowym w celu polepszenia komunikacji z drugim operatorem w trakcie realizacji. Jesteście w stanie coś polecić?

poniedziałek, 27 lipca 2015, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Krótkofalówki z uchem - co polecacie?
Ale na wesela? Powiem Ci że odważnie... Komunikacja polega nie tylko na słuchaniu, ale i mówieniu, a w kościele dwóch gadających gości latających w pobliżu ołtarza... No Ci powiem przemyśl sobie to jeszcze. Nie wiem jak w Twoim regionie, ale na Opolszczyźnie ksiądz potrafi przerwać mszę i usadzić fotografów i filmowców. U nas zamiast tego przydał by się zdalnie sterowany statyw ;) Właściwie cokolwiek, byle media stały się niewidoczne dla starych księży... :)
Na weselu zaś w drugą stronę. Tam ryczy wszystko i jeszcze dialog operatorów...
Hmmm

poniedziałek, 27 lipca 2015, 18:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Chyba szybciej coś w stronę laryngofonu. Nie zbiera zakłóceń z sali lub od księdza :lol: a po kilku próbach można zrozumieć napitego kolegę co mówi :D

poniedziałek, 27 lipca 2015, 18:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Hm, no w sumie może i macie rację...
Trochę się nakręciłem na to, bo wczoraj miałem okazję pierwszy raz działać z takim sprzętem i pomyślałem, że w sytuacji kiedy kręcę z chóru, mógłbym koledze przy ołtarzu podrzucać jakieś info, co myślę, że nie byłoby szczególnie głośne.

Z drugiej strony na sali też czasem by się to przydało, natomiast podejrzewam, że faktycznie mogłoby to nie być słyszalne.

Przy innych realizacjach z kolei nigdy nie odczuwałem potrzeby takiej komunikacji, więc może w sumie sobie niepotrzebnie zrobiłem smak :D.

poniedziałek, 27 lipca 2015, 18:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmmm.... Czasami trzeba rozumieć się bez słów :lol:

wtorek, 28 lipca 2015, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hej
ja testowałem różne rozwiązania do kościoła. Niestety tanie zestawy krótkofalówek po 200-300 zł są tanie, ale komunikacyjnie bardzo słabe, a tak jak pisali wyżej koledzy, trzeba starać się być cicho w kościele. Ja w końcu wybrałem Motorole CP040 z małymi słuchawkami i mikrofonem. Czytelność o niebo lepsza od wszelkich cudownych rozwiązań z Allegro, można mówić cicho i się rozumiemy z drugim operatorem. Polecam.

Sony PXW-X320,Sony PMW300K2 , Canon C-100, Panasonic Z10000 3D, Sony A7SII
Transmisje internetowe
streaming
wideofilmowanie

piątek, 11 marca 2016, 11:05
Nowy
Nowy

Ja polecam model Midland g5xt, zestaw 2x radio +2x ładowarka + 2x mikrofonosluchawki ( są genialne) w walizce za ok 450zł.
Dźwięków po podłączeniu zestawu słuchawek z mikrofonem samo radio żadnych nie wydaje. Mikrofon jest czuły i nie trzeba się do niego drzeć :P. Testowałem dwie różne firmy ale Midland okazał się najlepszy za tę cenę.
Aaa i pamiętaj że moc radiowa aż tak duża na jaką namawiają w sklepie nie jest potrzebna ( poza tym jest nielegalna bez uprawnień). Dobrego zakupu życzę.

środa, 27 lipca 2016, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja przewrotnie polecę najtańsze g..o za przeproszeniem chociaż sam korzystałem z w sumie fajnych krótkofalówek swego czasu :) Wystarczyło, że wciskałem guzik nadawania na chwilkę aby osoba usłyszała trzask w słuchawce - powodowało to natychmiastowy kontakt wzrokowy. Mieliśmy opracowany szereg prostych gestów nie budzących wątpliwości pokazywanych jedną ręką, które natychmiast były realizowane przez drugiego operatora. Na odległości sali gimnastycznej przy studniówkach (podczas poloneza) czy komuniach sprawdzało się to w 100%.

czwartek, 28 lipca 2016, 17:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kwestia kościoła, można rozumieć się bez słów. Czasem to śmiesznie wygląda. Ja z kumplem mam odpowiednie znaki. On zresztą wie co ma robić. Na sali raczej rzadko się używa. Przydało mi się podczas pokazu ogni.
Ok na studniówce, wielkiej sali to się przyda. Choć jak ktoś ma opracowane gesty. Ja nie biorę studniówek, chyba że dla znajomego studia robię jako operator. Mi się przydaje w lesie podczas robienia filmu. Choć podczas polowania trzeba zachować mega cieszę.

Ja mam zabawki z Aliexpress za 16 dolców do tego słuchawki za nie całe 4 dolce. W lesie na rowerze sprawują się ok. Do kilometra działają bez problemu. Po wyżej różnie bywa, kwestia terenu. Udało mi się uzyskać półtora kilometra (plus minus byłem na sporej górce po zrębie). W tamtym roku kolega zgubił drogę, nakierowałem jego. Zamówię sobie we wrześniu jeszcze dwie sztuki. Na dewizówki jak znalazł.

czwartek, 28 lipca 2016, 21:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]