Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Podwykonawca zepsuł materiał ze ślubu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Podwykonawca zepsuł materiał ze ślubu
Jestem ciekaw czy mieliscie podobna sytuacje. Jakis czas temu podnajalem sobie wykonawce na realziacje slubu na dwie kamery. Umowa z para mloda byla podpisana ale z nim nie. Po nagraniu okazalo sie ze jego materiał jest równo skopany. Niektórych ujec wgl nie zdążył nagrać, a inne są albo nie ostre, przepalone, poruszone. Z gosciem umowilem sie na nie mala stawke za to jakkolwiek domyslam sie ze po oddaniu materialow para mloda bedzie miec sporo pretensji co do jego jakosci. Co w takiej sytuacji moge zrobic? Zakładam że bedzie trzeba sporo spuścić z ceny jakkolwiek podnajety kamerzysta, bo operatorem go nazwac nie mozna jest starsznie arogancki. Czy w takim wypadku gdy nie mialem z nim podpisanej umowy mogę od niego po poniósł równoczesnie konsekwencje finansowe na poczet upustu jaki trzeba bedzie dac parze mlodej?

wtorek, 11 sierpnia 2015, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Podwykonawca zepsuł materiał ze ślubu
Cytuj:
Czy w takim wypadku gdy nie mialem z nim podpisanej umowy mogę od niego po poniósł równoczesnie konsekwencje finansowe na poczet upustu jaki trzeba bedzie dac parze mlodej?

Oczywiście możesz spróbować (wręcz trzeba) ale najgorsze jest to, że całość odbierana będzie jako Twój materiał. A jak jest lipa to łatka "papudroka" gwarantowana :)

wtorek, 11 sierpnia 2015, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twoja i tylko twoja wina, wzioles kolesia z ulicy nie wiedzac jak kreci? jak nie zdazyl nagrac? (czym gosc kreci kamera czy aparat?) chyba sie wczesniej umawialiscie kto co kreci? Generalanie dla mnie nie ma opcji zaby mi ktos obcy, cos waznego tak od razu nagrywal, bierze sie klienta na impreze i testuje, pozniej mozna gadac o kasie i wspolpracy- tak wiec pretensje tylko do siebie.

środa, 12 sierpnia 2015, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe po ptokach. Wnioski wyciągnąć i do przodu, tylko co z klientem. Czasami kończy się w sądzie. Nie jestem pewien czy zwrot kosztów będzie wystarczającą rekompensatą, ale nie wywołuję wilka z lasu...

środa, 12 sierpnia 2015, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Teraz to po ptokach. Ja swego czasu gdy miałem dwukamerową robotę ZAWSZE starałem się kręcić nadmiarowo, tzn. robiłem masę dodatkowych przebitek w każdej wolnej chwili aby w razie czego (tu można wyliczać przypadki losowe) mieć materiał dzięki, któremu obraz z drugiej kamery nie był potrzebny. Branie kogoś z łapanki do filmowania ślubu bez znajomości jego warsztatu to kiepski pomysł. Konsekwencje powinien ponieść w Twoim przypadku każdy - on za spieprzenie ujęć, Ty za bezmyślność... W każdym razie nie odpuszczaj, bo jeśli ktoś się nie wywiązał i chce całej wypłaty to chyba coś jest nie w porządku...

czwartek, 13 sierpnia 2015, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A nie idzie to jakoś sprytnie zmontować ? Chyba jakieś dobre ujęcia są.

czwartek, 13 sierpnia 2015, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może chociaż śmieszny film wyjdzie. :mrgreen:

piątek, 14 sierpnia 2015, 09:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK napisał(a):
Teraz to po ptokach. Ja swego czasu gdy miałem dwukamerową robotę ZAWSZE starałem się kręcić nadmiarowo, tzn. robiłem masę dodatkowych przebitek w każdej wolnej chwili aby w razie czego (tu można wyliczać przypadki losowe) mieć materiał dzięki, któremu obraz z drugiej kamery nie był potrzebny. Branie kogoś z łapanki do filmowania ślubu bez znajomości jego warsztatu to kiepski pomysł. Konsekwencje powinien ponieść w Twoim przypadku każdy - on za spieprzenie ujęć, Ty za bezmyślność... W każdym razie nie odpuszczaj, bo jeśli ktoś się nie wywiązał i chce całej wypłaty to chyba coś jest nie w porządku...

Mam dokładnie takie same podejście do pracy dwu kamerowej, niestety mój drugi operator z czasem stał się leniwy i nie przyjmuje moich uwag, obraża się jak zwrócę mu uwagę. Także filmuje jedną kamerą jakby go nie było, robię masę rożnych ujęć bo wolę liczyć na siebie. Musze go zmienić....może ktoś reflektuje na dorywczą prace:) być może na dłużej:)

piątek, 14 sierpnia 2015, 22:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tylko i wyłącznie pracuję jako podwykonawca dla kilku firm i dzięki temu inni nie traktują mnie jako konkurencję. Bardzo rzadko ale się może zdarzyć, że coś drobnego nie wyjdzie i umowa jest taka ze zleceniodawcami, że solidarnie ponosimy tego koszty. Nie było na szczęście sytuacji drastycznej a znając się kupę lat mamy do siebie zaufanie. Ale pierwszy raz to zawsze jest sprawdzianem, czy współpraca będzie kontynuowana.

sobota, 15 sierpnia 2015, 08:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Pawelvideo. Jeśli chodzi o współpracę to chętnie bym pogadał, mam ten sam sprzet i jeszcze trochę. Jakby co to odezwij się może coś z tego wyniknie.

czwartek, 29 października 2015, 23:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]