Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 23:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 ślub wesele rejestrator 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ślub wesele rejestrator
Nurtują mnie ostatnio dwa problemy.
1. kościół : coraz częściej po remontach ten rancik ( nie wiem jak to w nomenklaturze budowlano sakralnej nazwać - tam gdzie kończy się boazeria i zaczyna ściana - na którym dotychczas podstawiałem pod głośnik mój rejestrator ( Tascam DR07) jest coraz cieńszy i bezpieczeństwo położonego tak tascama jest ... średnie. Używałem dotychczas takiego statywiku co to i stać może i dokręcić go do rantu można - jak imadełko. Ma głowiczkę kulową więc manipulując nim można było ustawić mikrofony tascama w kiernku głośnika i było OK. Było, bo coraz częściej spotykam te ranciki cieniutkie i do tego wyprofilowane tak, że rejestrator się niebezpiecznie zsuwa.
Czy rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy Audiotechnika ATR 3350 na 6m kabelku, gdzie mikrofon byłby mocowany na samym głośniku gumką ma sens/jest dobre?

2. Sala weselna : coraz częściej zdarza się że do miksera wpięty jest wokal+klawisze+gitara i nic więcej. Bas idzie osobno, pałki i tak słychać :) więc zgrywanie przez mikser mija się z celem. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby dokupienie do DR07 urządzenia które pozwoli podpiąć do niego mikrofony po XLR i ustawienie ich ( piszę ich bo mam na stanie zestaw Behringera C2) gdzieś w okolicy 1-2 m od głośników i rejestrowanie muzyki? Takie rozwiązanie "zrobiło by" mi też dźwięk np podczas góralskich oczepin ( skamlałem tu kiedyś o pomoc w ratowaniu dźwięku z kamery) gdzie miki ustawione były by na grającą analogowo kapelę.
W drugim przypadku nie chodzi o profesjonalny/studyjny zapis i emisję dźwięku, lecz o przyzwoitą rejestrację akceptowalną przez normalnego klienta.

poniedziałek, 29 lutego 2016, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ślub wesele rejestrator
Ja montuje rejestrator bezpośrednio do głośnika w kościele za pomocą taśmy - rzepa, ale ja używam H4n i dlatego na sali również mogę korzystać z mikrofonów jak i linii jednocześnie więc nie straszne mi kapele co nie dają wszystkiego na sumę.

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy ma jakieś własne rozwiązanie. Z tego co montuję i widzę co wychodzi całkiem dobrze to normalny statyw z mikrofonem kierunkowym. Jak głośnik wysoko można coś dokręcić(monopod, statyw na mikrofon). To że nie wszystkie instrumenty są wpięte nie przeszkadza specjalnie. Mieszaj dźwięk z kamer. Przy okazji nie wygląda głupio jak w kadrze ruszają ustami a nic nie słychać...

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodajmy do tego fakt, że większość zespołów oszukuje i gra "z minidysku" :)
I cała szopka z próbą "poprawnego ustawienia mikrofonu" nie jest nic warta.
To jest dopiero ubaw po pachy, jak zespół się nagłaśnia, stroi, kombinuje, gra tak głośno, że własnych myśli nie słychać a w linii pięknie słychać studyjnie poprostowane wokale :]
Rekordziści, jakich widziałem, mieli nagranego "Rudego", w którym na żywo krzyczeli tylko aktualne imię młodego :D

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co Ci do tego i tak trzeba to nagrać. Czasem bywa że nie mają wyjścia z miksera i to jest problem bez dobrego rozwiązania. Trzeba znaleźć miejsce blisko głośników i najlepiej bez ludzi, a to najczęściej tylko kran i to osobny na mikrofon... Ktoś wozi ze sobą osobny kran na mikrofon?

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic mi do tego, jest mi najwyżej przykro, że młodzi dali się wydymać, ewentualnie bawi, jak mam humor :)

W sumie nawet nikt nie pyta, czemu słyszy chamski podkład zaklepany perkusją :)

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki piękne za odzew. Oczywiście że mieszam dźwięk z tym z kamery tak jest bardziej naturalnie. Boję się podwieszać rejestrator rzepem do głosnika, bo niektóre głośniki wiszą na słowo honoru i po dotknięciu mam wrażenie że już nie wrócą na swoje miejsce - stąd pomysł z tym mikiem przypiętym gumką recepturką. Czy ta Audiotechnica przypięta do głośnika da radę ??? Mam kilka imprez w tym sezonie dość daleko od znanych miejsc i nie znam kościołów w których przyjdzie mi pracować, za 100 zł mógłbym mieć alternatywę - o ile mikrofon jest dobry?
Przykład drugi.... tu chodzą mi ciarki po plecach. Mamy taki nowy lokal weselny, sala do tańca 25-30 metrów długości i 3-4m szeroka. Kapela gra z głośników ustawionych przy podeście, audio akceptowalne nawet z samej kamery tak do 7-8 m od sceny, na jej końcu słychać już tylko wyjącego wokalistę i ludzi którzy sobie podśpiewują ( wiem co piszę bo robiłem tam wesele) i trafia się zespół z... powiedzmy niemożnością podpięcia do miksera. Co robić? grać na wbudowane w DR07 elkretowe mikrofoniki, czy na C2 na statywie podłączone przez jakiś moduł XLR+Phantom48V ?
Na tych C2 pracowałem kiedyś jako podstawowych mikach do kamery i dawały piękny dźwięk. Na wbudowane mikrofoniki do DR07 łapię tylko kościół, nigdy nie nagrywałem sali, więc nie mam pojęcia jak wyjdzie.
Przy kablach XLR 5m można by było pokusić się o spuszczemie mikrofonu C2 z góry ...

poniedziałek, 29 lutego 2016, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A kto Ci na to odpowie bez testów. Pogadaj z właścicielem, wproś się na jakąś imprezę(niekoniecznie wesele, gdzie wilkiem będą patrzyć) i porób testy. Albo w zamian nagraj właścicielowi krótką reklamówkę na strone...

poniedziałek, 29 lutego 2016, 16:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zrobiona msza prymicyjna mikiem wpiętym do rejestratora i przypiętym jednocześnie do głośnika. Jest OK :)

piątek, 17 czerwca 2016, 18:44
Bywalec
Bywalec

Co do kościoła, to używam cienkiego, za to wysokiego statywu np taki jak do lamp błyskowych. Nie miałem na razie problemów z dostępem do głośników kościelnych. Stawiam rejestrator w odległości ok 5-10cm od gośnika. W moim przypadku jest to zoom h5, więc ustawiam w ciemno prawie full skale, bo i tak zrobi mi się kopia zapasowa z -10db mniej :)

Co do rejestratora na sali.
Również wpinałem się do konsoli zespołu, ale zrezygnowałem z tego pomysłu jako że niektóre kapele ustawiają na konsoli np.więcej mocy na mikro, i na sali słychać poprawny dźwięk, bo jest głośno huczy itp, ale rejestrator już wyłapuje przestery/trzaski itp. Nie wspominam o tym że faktycznie nie każdy sprzęt mają wpięty, a dwa te proszenie o wpięcie. Nie wszyscy są chętni.
Stawiam po prostu przy głośniku rejestrator i gra gitara :) Wokal i cała reszta jest ok :)

piątek, 17 czerwca 2016, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raz czy dwa wpiąłem sie do miksera i nigdy więcej... osobiście dla mnie to całe wpinanie to można na koncercie czy konferencjach robić. Po wpięciu się do miksera masz "nieme wesele" ludzie sie bawią muzyka leci sobie a emocje? ZERO! Nie słychać nic poza muzyką i wokalem, ciesz sie jeśli ten wokal jest w miarę, bywa też że przez mikser nie idą wszystkie instrumenty. Widziałem kilka prac np zabawy przy stołach, facet ma wpięty rejestrator pod mikser zespół chodzi między stołami a ludzi absolutnie nie słychać a przecież to jest idea zabawy. Jak przyjeżdżam na sale to pierwsze co słyszę od Dj lub zespołu czy sie podpinam pod mikser, jak widać praktyka tego zjawiska duża, nie neguje jej ale trzeba chyba podchodzić racjonalnie, wesele to masowa zabawa w której się uczestniczy i dobrze kiedy słychać ludzi, ciotkę , wujka, czy kumpli młodego. Rejestrator z reguły zbiera około 70-80% czytelnego audio i resztę to tło zabawy i takie proporcje są dla mnie najlepsze.
W moim przypadku używam dwóch rejestratorów jeden w okolicach głośnika na statywie drugi bliżej parkietu, mam wybór którego użyć np podczas tańców a którego podczas np zabaw oczepinowych, mam też bufor bezpieczeństwa gdyby któryś nawali:) mogę miksować dźwięk, jest komfort psychiczny:)
W kościele stawiam na statywie koło głośnika lub przyczepiam się do głośnika takim małym statywem pajączkiem, owijam nogi statywu wokół głośnika :wink:

sobota, 18 czerwca 2016, 11:21
Nowy
Nowy

opamiętajcie się
viewtopic.php?f=3&t=41894

sobota, 18 czerwca 2016, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jest opamiętajmy się. Zatrudniajmy dźwiękowców. To nic, że trzeba będzie dopłacić z własnej kieszeni. Albo nie bierzmy zleceń za 2k, bo bez dźwiękowca nie pracujemy. Daj spokój kolego, poza Wawą, Wrockiem, Krakowem są też inne miejscowości i tam też ludzie chcą mieć film z wesela. Jak Ci Deg napisał... nasze kamery rejestrują też dźwięk i umiemy go użyć w filmie. Problemem są sytuacje skrajne. Mam taką salę koszmar w okolicy. Piękna, nowa i długa przy szerokości ok 4-5m ( sam parkiet) Właściciel sali kupił sprzęt muzyczny i kapela przywozi tylko instrumenty. Na tej sali są tylko dwa głośniki przy scenie. Jak stanę na środku sali to słyszę tylko drącego się frontmena i o zgrozo tak samo rejestruje to kamera. Muszę wpiąć rejestrator do miksera, bo..... Mogę również ustawić go przed sceną i rejestrować "elkrecikami" muszę coś wybrać, by mieć muzykę. No chyba, że stanę przed sceną i tak nagram. Chciałbyś, albo Twój "szfagier" taki film?

sobota, 18 czerwca 2016, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mikrofon typu lavalier na długim kabelku podczepiam taśmą do głośnika i jest git. :wink:

wtorek, 21 czerwca 2016, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Teraz już wiem. Podpiąłem tą Audiotechnikę do głośnika, na gumce i z duszą na ramieniu "zrobiłem" mszę prymicyjną no i przekonałem się organoleptycznie, że jest OK.

wtorek, 21 czerwca 2016, 15:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]