Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zakaz robienia zdjęć podczas mszy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Zakaz robienia zdjęć podczas mszy
http://wiadomosci.onet.pl/kardynal-z-wa ... szy/y9gyx5

czwartek, 7 kwietnia 2016, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zakaz robienia zdjęć podczas mszy
taka jest prawda... dla prawdziwie wierzącej osoby to szopka ale, że na 95% katolików w Polsce jakieś 0.3% to prawdziwie wierzący to szopka na tyle spowszedniała, że w głowie się nie mieści jakby jej miano zakazać

czwartek, 7 kwietnia 2016, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może w końcu na coś przydadzą się te zaświadczenia.

czwartek, 7 kwietnia 2016, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To może nawet i dobrze wejdą wtedy w modę śluby plenerowe. :wink:

czwartek, 7 kwietnia 2016, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

albo kulturalnie dwa statywy w dobrych miejscach, gdzieś od organów(takich co grają) gopro na całość i tyle

czwartek, 7 kwietnia 2016, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado masz racje... ale z tych 0,3% księża nie wyżyją... przynajmniej na obecnym poziomie... obecnie aby zatrzymać przyzwoitą część reszty 95% muszą iść na ustępstwa w ich kierunku... w mojej okolicy w sezonie - USC tylko w piątek ma 3-5 cywilnych gdzie kościelnych w sobotę jest tyle samo... są x pro medialni i ortodoksi - z jednymi jest łatwo, z innymi jest mur...
mstmst napisał(a):
Może w końcu na coś przydadzą się te zaświadczenia.

a ile to "wujków", "kuzynów", "ciotek", "kuzynek" robi fotki - oni z racji "pokrewieństwa" nie muszą mieć "papierka"... młodzi głoszą wcześniej x, że niby foto robi rodzina... tutaj chodzi o coś innego chodzi o "dziesięcinę" - ona zawsze szeleszcząco zmiękcza serca... :) robisz to zawodowo, masz z tego kasę - oddaj co boskie... ogólnie nie podoba mi się to ale pamiętajmy, że wśród x też są pasjonaci fotografii :) i to przeróżnej... :)
QB

czwartek, 7 kwietnia 2016, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepsze jest to, że we wszelkiej maści świeckich galeriach handlowych (itp.itd.) człowiek z kamerą nie polata. Zaraz ochrona się pojawi i da "kopa". Więc jestem za wprowadzeniem zakazu dla wszelkiej maści oszołomów i panów X, których nawet nie stać by iść zapytać księdza czy mogą foto/video zrobić. Jak nawet powie co łaska to co z tego.

czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wcale mnie to nie dziwi i nawet jestem za... i myślę, że dla tych z zaświadczeniami ksiądz problemu robił nie będzie. Nie raz miałem sytuację, że "wujek" spieprzył mi ujęcie bo się władował po przekątnej i błyska bezczelnie małpką, albo ładuje się przed kamerę. Raz goście przeszli samych siebie (i tu podziwiam księdza o anielskiej cierpliwości !) -do momentu przysięgi czyste pole, a w momencie "powstańmy" w ciągu kilku sekund miałem około 7-8 pstrykaczy, dzieci z małpkami z dźwiękiem migawki jak AK47, ambitni wujkowie z lustrzankami z MM, trafił się nawet tatuś z 3-letnim dzieckiem za rączkę, a w drugiej telefonem coś kręcił no i w sumie to brakowało mi tylko dziadka na wózku i babci z balkonikiem... Efekt był taki, że jak zazwyczaj ze sporej odległości filmuję, żeby nie przeszkadzać ewentualnemu fotografowi i nie stać się jedną z głównych postaci ceremonii tak wlazłem w to stado rozpychając się bezczelnie łokciami i stanąłem dosłownie metr od młodych - inaczej się po prostu nie dało. Młodym później wyjaśniłem, że nie będzie ujęć takich jak podczas prezentacji, bo sami widzieli co się wokół nich działo, a co ciekawe było im wstyd za tych gości...

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK włąsnie problemem jest to, że jeżeli masz zaświadczenie znaczy się stajesz na świeczniku... ja miałem kilka ślubów gdzie podczas mszy ja stałem się jedynym celem obserwacyjnym księdza (skrót - x) jakbym coś zrobił nie tak - dostałbym reprymendę - rodzinka strzelała z małych ak47 latała gdzie chciała - a ja byłem na cenzurowanym... a poszedłem przed mszą z papierkiem... a i tak na papierku jest wyraźnie zapisane, że to co mogę zależy od tego x co rządzi w tym obiekcie...
mstmst - właśnie dla tych co mają ów papierek x stawia kłody pod nogami... od młodych dostaje dole i nie może zbluzgać rodzinki... chyba, że dole już dostał i czasami ukraca harce wolnym strzelcom...
QB
ps... fajny temacik... :)

czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nie wiem, może akurat zawsze trafiałem na księży, którzy jeśli sprawdzają kwity to później praktycznie pozwalają robić co się chce (nigdy nie nadużywam tego zaufania, bo w przyszłości się może zemścić :) ) Co prawda był lata temu pewien ksiądz, który jak mnie tylko zobaczył w zakrystii to od razu z gębą, że "wy to tylko się potraficie pętać i przeszkadzać" i uwaga... nawet zaświadczenia nie chciał oglądać, bo ma swoje zdanie na nasz temat już wyrobione. Teraz najlepsze. To wesele było w jakiejś wiosce gdzie to już wrony zawracają, goście nie wiem skąd, ale jacyś nie kumaci, moment podniesienia - gong - w tym momencie powinno się już klęknąć, słyszę za sobą ...ciszę, więc klękam pierwszy i słyszę za plecami jak cała reszta mnie chyba przedrzeźnia, bo zrobili to samo :mrgreen: I teraz nie uwierzycie, ksiądz, który na dzień dobry mnie zbluzgał, po mszy podszedł i z autentycznym uśmiechem mi podziękował :!: Dla mnie szok 8O

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 7 kwietnia 2016, 22:09
Bywalec
Bywalec

Odnośnie księży,ja nagrywałem w sierpniu ślub i wesele pewnej pary, gdy spytałem młodej dlaczego nie bierze ślubu w swojej miejscowości, nie zgadniecie co mi odpowiedziała. Odpowiedź proboszcza - Sierpień to miesiąc urlopowy i ślubów nie udzielmy. Zbaraniałem.

piątek, 8 kwietnia 2016, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U mnie było tak ze księdza nie interesowało to czy mam papier czy nie na filmowanie .od razu mi powiedział - proszę dać na kościół a ja na to ze młody wszystko załatwił a on na to ja robie swoje a pan swoje jak nie to niedopuszcze pana do mlodych.tak czy siak musiałem dać na kosciol i cala mszę miałem spokoj

piątek, 8 kwietnia 2016, 10:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja myślę że problemem nie są fotografowie czy kamerzyści, bo ci są obyci z pracą w obiektach sakralnych, tylko osoby z rodziny, i ksiądz jako gospodarz powinien poinformować młodych biorących ślub aby uprzedzili rodzinkę że do tej roboty są wynajęte osoby reszta siedzi w ławach i bierze udział w liturgii. Także przy komuniach rodzice w trakcie przygotowań powinni być uprzedzani w ten sposób, inaczej powstaje chaos, szczególnie przy komuniach gdzie całe rodziny strzelają foty czym popadnie. W takich sytuacjach mało zasadne wydaje się wynajmowanie operatora i fotografa.
Pracowałem dla wielu księży przy różnych uroczystościach sakralnych i nawet mimo iż miałem tzw. luz to zawsze zachowywałem się stosownie, najlepiej być nie widocznym, nigdy na pierwszym planie. Jest taka broszura wydana dla kamerzystów i fotografów przez ks. E.Stencela wyd. Bernardinum. Wszystko dokładnie jest tam opisane jak powinni zachować się w trakcie filmowania czy fotografowania poszczególnych sakramentów. Ciekawa pozycja dla zainteresowanych.

czwartek, 21 kwietnia 2016, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakos w mojej okolicy bardzo rzadko takie sytuacje maja miejsce, ludzie juz sie chyba nauczyli, ze jest "kamerzysta" i fotograf i siedza spokojnie w lawkach, jesli juz, to ktos gdzies z boku jakas fote pyknie i tyle.

piątek, 22 kwietnia 2016, 01:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Większość księży pozwala na wiele, ale są tacy co mają różne ale. W tym roku, jeden z nich powiedział mi abym kazania nie nagrywał. Trafiło mi się to któryś raz. Głównie mówili, nie nagrywaj, ale chodzić i ujęcia możesz robić. Jaki problem, rejestrator i keta. Dyskretnie kilka ujęć na księdza. Inny powiedział, że mogę nagrywać ale nie jego, bo się peszy i max dwa ujęcia. Dla mnie ok. Tak czy siak umieszczam fragment kazania.
Kwestia wujków Staszków. W tamtym roku powiedziałem jednemu wypierdalaj (sorry admin). Wchodził w kadr, mówię raz że mi przeszkadza. Fotograf też nie był zadowolony, krążył jak elektron przy młodych. Robię fajną przebitkę przy młodych a ten wchodzi mi w ujęcie. Było słychać, ksiądz powiedział że zostaje pan kamerzysta i fotograf. Przeprosiłem księdza za moje słownictwo. Ten się uśmiechną i stwierdził że też by się zdenerwował.

Z trzy tyg. temu miałem wujka Janusza. Chodził z ręczną kamerką i przeszkadzał. Ja się nie pier... wchodzę takiemu w kadr. Po mszy był oburzony. Stwierdził że będzie miał lepszy film a tyle lat już filmuje. Ja z rury, to mi płacą za dobrą pracę. Olałem starego dziada. Pomijam, że pierwszy raz pracowałem z fotografami od ch... Wchodzili w kadr. Od przygotowań mnie wk.... Żeby robić przez 15 minut buty pani młodej ? Stare małżeństwo, proszę aby zeszedł mi planu, pokazuje. Ch... jak by nic nie widział. Jego żona była na chórze i chciała z tele zrobić zdjęcie jak obrączki zakładają. Bardzo jej się to nie podobało. Bo zbyt blisko stałem i miałem jej ustąpić odejść podczas przysięgi. No ku... jak ? Gdy młodzi pili wino. Ja stałem od strony młodego, typ stał od młodej. Ku... specjalnie przeszedł i wszedł mi w kadr. Pierwszy taniec stali metr od młodych. Oni tak zawsze robią, masakra. A baba była bardzo mądra, ile lat pracuje. Że pierwszy raz ktoś jej zasłonił. Hmmm, że taka doświadczona. Szkoda że za każdym razem latała do swojego starego by jej przesłonę ustawił. Zero pojęcia o sprzęcie. Z młodymi będę miał plener, to po całek akacji powiem jak było. Na dodatek zostawię sobie ujęcia jak wchodzili w mi w kadr, szczególnie te z premedytacją. Jak młodzi będą mieli pretensje, wywalę takiego posta na temat tych dwóch fotografów. Umieszczę pliki z nimi. Ile lat już pracuje, pierwszy raz tak mam. Zawsze się dogadywałem. Fotograf potrzebował szerokiego ujęcia, pokazał klepną i było ok.

środa, 15 czerwca 2016, 08:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona