Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 07:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 "Kamerzyści weselni" rejestrator - opamiętajcie się. 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: "Kamerzyści weselni" rejestrator - opamiętajcie się.
Player-01 napisał(a):
Przepraszam, że się wtrącę, ale czy mógłbym prosić o jakiś link, wytyczne, co do rejestracji dźwięku w kościele i na sali?

Trening czyni mistrza nagrasz kilka imprez i będziesz wiedział.

niedziela, 17 lipca 2016, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Player-01 napisał(a):
Przepraszam, że się wtrącę, ale czy mógłbym prosić o jakiś link, wytyczne, co do rejestracji dźwięku w kościele i na sali?

W co się zaopatrzyć oprócz rejestratora? Jak faktycznie go ustawić? Czy tak jak napisał autor tego tematu?

Pytam całkowicie poważnie. Dźwięk to moja zmora, wolę zdecydowanie zajmować się obrazem, no ale wiadomo jak jest.

Jak chcesz mieć spokój to:
- mikroporty do młodych i do księdza
- rejestrator/y do zgrywaniu dźwięku z sali/kościoła
Jak to ustawić. Nie ma gotowej recepty :)

poniedziałek, 18 lipca 2016, 12:43
Stały bywalec
Stały bywalec

fransua napisał(a):
Player-01 napisał(a):

W co się zaopatrzyć oprócz rejestratora? Jak faktycznie go ustawić? Czy tak jak napisał autor tego tematu?

Pytam całkowicie poważnie. Dźwięk to moja zmora, wolę zdecydowanie zajmować się obrazem, no ale wiadomo jak jest.

Jak chcesz mieć spokój to:
- mikroporty do młodych i do księdza
- rejestrator/y do zgrywaniu dźwięku z sali/kościoła

Jak to ustawić. Nie ma gotowej recepty :)

8O

czwartek, 21 lipca 2016, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Oh jak oburzyli się fachowcy że ktoś śmiał Im zasugerować co zrobić aby ich filmy były lepsze :lol:

Ja zaś dziękuję Ci za ten post bo jest to zdanie zwykłego widza którego jak powiedział Wajda należy szanować. Uważam że każdą konstruktywną krytykę można przemyśleć i wyciągnąć wnioski, Wszystko po to aby ciągle doskonalić swój warsztat.
Pozdrawiam.

niedziela, 20 listopada 2016, 20:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Zoom H1.
Kościół:
Jak najbliżej głośnika, czasem używam statywu.
USC:
Przy głośniku.
Sala:
Za głośnikiem wysokotonowym u puszczaczy i odtwarzaczy mp3
Zespół na żywo: Na środku sali w neutralnym miejscu.

A pan grajek założyciel tematu niech wróci do odtwarzania swoich mp3 z chomika.

wtorek, 21 lutego 2017, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sam kiedyś na weselu nagrałem kilka utworów podpinając się do miksera zespołu, oczywiście zespół nie był zadowolony ale im mówiłem że chcę sprawdzić sprzęt, ,no i zobaczyć czy warto tak nagrywać, bo też widziałem takie filmy i wg mnie to porażka, jeszcze kościół ujdzie jak nagranie jest przemyślane i oprócz dobrego audio z przysięgi słuchać dźwięk otoczenia, ale sala weselna to była masakra, normalnie jak nagranie w studiu nagrań, no i po nagraniu tego mojego oglądałem to potem i stwierdziłem że takie nagrywanie dźwięku z sali weselnej to pomyłka, nic nie słychać poza zespołem, nie ma odgłosu sali, mało tego akurat leciał utwór Artur się żeni no i ludzie klaskali, śpiewali a na nagraniu tego nie słychać , więc takie nagrywanie sali weselnej to pomyłka, wesele to nie plan filmowy

obecnie nowe kamery XDCAM mają mikrofony dookolne, tak zwane wszech kierunkowe, i już dźwięk nie pływa jak to było w starszych kamerach , wiem bo mam PXW-X160 i ta kamera ma właśnie taki mikrofon

sobota, 4 marca 2017, 07:56
Stały bywalec
Stały bywalec

darek_k napisał(a):
sam kiedyś na weselu nagrałem kilka utworów podpinając się do miksera zespołu, oczywiście zespół nie był zadowolony ale im mówiłem że chcę sprawdzić sprzęt, ,no i zobaczyć czy warto tak nagrywać, bo też widziałem takie filmy i wg mnie to porażka, jeszcze kościół ujdzie jak nagranie jest przemyślane i oprócz dobrego audio z przysięgi słuchać dźwięk otoczenia, ale sala weselna to była masakra, normalnie jak nagranie w studiu nagrań, no i po nagraniu tego mojego oglądałem to potem i stwierdziłem że takie nagrywanie dźwięku z sali weselnej to pomyłka, nic nie słychać poza zespołem, nie ma odgłosu sali, mało tego akurat leciał utwór Artur się żeni no i ludzie klaskali, śpiewali a na nagraniu tego nie słychać , więc takie nagrywanie sali weselnej to pomyłka, wesele to nie plan filmowy

obecnie nowe kamery XDCAM mają mikrofony dookolne, tak zwane wszech kierunkowe, i już dźwięk nie pływa jak to było w starszych kamerach , wiem bo mam PXW-X160 i ta kamera ma właśnie taki mikrofon

od dawna filmujesz bo po tym co przeczytałem to mysle ze pierwszy raz :)

sobota, 4 marca 2017, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na razie ma w planie kupno kamer...

sobota, 4 marca 2017, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
na razie ma w planie kupno kamer...
historia, obecna kamera to PXW-X160, poprzednia i nadal na stanie FX1000 , wcześniej były VX2100 i VX2000 ,, jeszcze wcześniej TRV900

aktualna kamera dźwięk ma zdecydowanie lepszy niż poprzednie, wszech kierunkowy mikrofon, sprawdzone na sali weselnej, nie ma efektu ciszej głośniej

sobota, 4 marca 2017, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tym bardziej powinieneś umieć odróżnić źle zmontowany dźwięk kamery z rejestratorem. To, że właściwie użyty i odpowiednio zmontowany dźwięk z rejestratora jest tylko wartością dodaną do każdego filmu nie podlega dyskusji. Nawet przy najlepszej kamerze...

niedziela, 5 marca 2017, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

używam rejestratora tylko w kościele jak się da, jak ksiądz nie używa mikrofonu przy przysiędze to pozamiatane, miałem tak kilka razy

niedziela, 5 marca 2017, 18:03
Bywalec
Bywalec

Myślę Ratio74 że nie powinieneś oceniać pracy z rejestratorem dzwięku oglądając tylko jeden film od szwagra. Uwierz, że jeśli dasz rejestrator przed kolumną, to pogłos też będzie, z tym że dużo delikatniejszy. Pewnie wiesz co dzieje się z dzwiękiem odbitym od wszystkiego co możliwe w kościele. Kościoły są tak budowany by w raziebpotrzeby można było odprawić mszę bez mikrofonu. Znam kościoły w których bez rejestratora ciężko kikrofonem najamerowym zrozumieć słowa. Mogę Cię zapewnić, że rejestratiry dźwięku w filmach weselnych zrobiły pewnego rodzaju rewolucję. Jeśli chodzi o salę i podpięcie się pod końcówkę mocy dj czy kapeli to fakt - ambient na sali jest bardzo potrzeby, z tym że napewno nie jako pierwszy plan dzwiękowy a raczej uzupełnienie całości. Pozdrawiam

piątek, 26 maja 2017, 19:36
Bywalec
Bywalec

Witam:-) Podłączam sie do tematu. Jaki rejestrator polecicie do około 1000 zl by przy ustawieniach auto nagrywał bez przesterów itp? Lub mikrofon do kamery PMW 200? Jej dzwiek nie jest zachwycający, na automacie nie da sie a na manualu sami wiecie, kosciół ok. Na sali weselnej wyraznie widac zmiane tonacji przy poruszaniu sie.

wtorek, 20 czerwca 2017, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W kościele mam zooma h2 wiszącego na głośniku, 4 miki w akcji. W zależności od nagłośnienia w kościele wybieram ścieżkę nagraną od frontu albo od tyłu + mik od kamery
Na sali mam tak jak piszecie wersje studyjną z miksera zespołu + mik od kamery i drugi rejestrator koło zespołu z mikrofonów.
Potem synchronizacja całości i dzwięk 1 klasa.
Robię tak od 10 lat.
Nawet najlepszy mikrofon z kamery czy zewnętrzny nie dorówna jakości dzwieku połączonego z muza nagraną z miksera.

sobota, 24 czerwca 2017, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2