Teraz jest niedziela, 19 stycznia 2020, 20:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ile płacić drugiemu kamerzyście 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ile płacić drugiemu kamerzyście
U nas jest tak - jedziesz do mlodego, ubieranie, wyjscie z domu, przejazd do mlodej, tam krecisz ubieranie mlodej (zazwyczaj w wiekszym skrocie niz mlody) blogoslawienstwo, wyjazd do kosciola, tyle - nie wiem w czym problem? (czasemi cos wiecej jakas kosmetyczka np)

Czy 400zl to malo? dla mnie nie, nikt wam nie kaze za tyle pracowac, ale prawda jest tak, ze wikszosc pewnie wiecej nie placi, tylko nikt sie nie odzywa.

A realia sa takie, ze dotacje u mnie na rynku narobily takiego balaganu, potworzylo sie tyle jednoosobowych firm i tak mieszaja na rynku, ze zamiast podnosic ceny musimy je opusczac, wiec mozna sobie pierdolic farmazony za jakie to byscie stawki nie pracowali, ale jest jak jest i nikt u mnie w okolicy wiecej nie da, bo bedzie musial dokladac do interesu.

Oferta studniowkowa jednej jednej z firm na ten sezon (w zasadzie 2 polaczonych, 4 osoby do podzialu kasy) DVD + zdjecia na plycie z calej imprezy+ grupowe na papierze za 30zl calosc, wiec o czym my tu kur.... rozmawiamy .

środa, 19 października 2016, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tu widzę dwa problemy z tematem bo niektórzy rozumieją "drugiego kamerzystę" jako drugiego operatora na TYM SAMYM weselu, który uzupełnia materiał, jest dodatkowy.
A jak dla mnie część osób traktuje to jako samodzielnego operatora na drugim weselu, który robi materiał bez montażu.

czwartek, 20 października 2016, 02:18
Bywalec
Bywalec

Jako samodzielny operator do wynajęcia 800-1000. (2xbody aparat, 1x kamera wymienna optyka, 6 szkieł, 2x tripod, stabilizator, slider, 2 x rejestrator audio).
Takie stawki dostaje.
Drugi operator na całe wesele do pracy ze mną - 500 ( po jego stronie aparat+ 1-2 szkła)
Drugi operator tylko w kościele 150-200.

Biorę na siebie cały ciężar roboty i nie uważam aby stawki w przypadku 2 operatorów były równe. ( ten drugi jest uzupełnieniem mnie)

Jestem ze śląskiego.

czwartek, 20 października 2016, 08:56
Moderator
Moderator

Czytam ten wątek i śmiać mi się chce z naiwności pewnych osób.
Czy nikomu nie wpadło do głowy, że temat jest swego rodzaju propagandą, sondażem sprawdzającym rynek, kto ile gdzie woła. Ceny jakie się tutaj podaje zalatują śmiechem, za takie kwoty w naszym regionie operator, jak i cała firma jako niezdrowa konkurencja nie mieli by już opon w samochodzie, ani całych szyb w oknach. Ktoś celowo zaniża normy, aby wyłudzić od Was informacje ile, gdzie kosztuje tego typu usługa, a Wy jak pokorne owieczki podajecie swoje kwoty naświetlając komuś obraz statusu rynkowego kształtując mu prognozy jego dochodów.
Jak można komuś doradzać ile ma płacić swojemu pracownikowi, no pomyślcie?
Stawki zależą od wielu czynników, region kraju, sprzęt, czas, prestiż wydarzenia, profesjonalizm usługi itp.
Wyspowiadajcie się wszyscy, kto i gdzie ile woła za wesele i tylko czekajcie na reakcje ze strony konkurencji, która tuż obok będzie tańsza, bądź rzucała Wam będzie kłody pod nogi :mrgreen:
Nie jestem snobem, ale życie nauczyło mnie, że "O tyle jesteś lepszy, o ile inni są gorsi...".

czwartek, 20 października 2016, 09:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"za takie kwoty w naszym regionie operator, jak i cała firma jako niezdrowa konkurencja nie mieli by już opon w samochodzie, ani całych szyb w oknach"

ahhh teraz wszystko rozumiem... region taki

czwartek, 20 października 2016, 09:25
Bywalec
Bywalec

A czy konkuruje się tylko cena?
Czy tym co za ile i jak wykonane?

he nie wpadłem na to że jak powybijam szyby w autach konkurencji to
więcej zarobie - dobre!

Ostatnio edytowano czwartek, 20 października 2016, 09:44 przez GBV, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 20 października 2016, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GBV napisał(a):
A czy konkuruje się tylko cena?
Czy tym co za ile i jak wykonane?

jeśli chodzi o tamten region to bilansując zarobki vs. remont samochodu

a normalnie to oczywiście, jakość, czas, elastyczność dla klienta itd. itp

czwartek, 20 października 2016, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
(...)
Czy nikomu nie wpadło do głowy, że temat jest swego rodzaju propagandą, sondażem sprawdzającym rynek, kto ile gdzie woła... .

Zapewne jest, (bo przecież jakiś cel w zadaniu pytania był) ale co z tego? Rewolucji cenowej na skalę kraju to nie wywoła.
Jak ktoś się chce zorientować w cenach konkurencji na danym terenie to są lepsze i skuteczniejsze sposoby - wystarczy maila puścić i ma się obraz dużo bardziej dokładny niż blablanie na forum o operatorze 2 :-)

czwartek, 20 października 2016, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

za 300zł nie
ale ceny poszły w górę a usługa została w miejscu, czyli takie sobie nagrywanie, kamera na kasety fx1000 - spoko ostatecznie,

miałem taką niespodziankę od wynajętego kamerzysty że płaciłem 500zł za nagranie a potem dzwoni do mnie że jeszcze 100zł brakuje, jak pojechałem do niego to mi powiedział że zrobił podwyżkę 8O , a nagranie nie dostało podwyżki ani nie było lepiej nagrane, wobec tego dałem sobie spokój z podwójnymi weselami

czwartek, 20 października 2016, 15:36
Stały bywalec
Stały bywalec

bartek_zoom napisał(a):
Ja się dogadałem ze znajomym - kupił sobie sam kamerę i wszystko inne. Idzie na wesele sam i dostaje 600 zł. Z poprawinami dostaje 900. Z kolei jak sam mam wolny termin i ktoś chce, żebym ja przefilmował wesele z poprawinami to mi oferują 450-500 zł. Ostatecznie wytargowuję się na 600, a jak mówię, ile płacę ja za wesele, to się za głowę łapią. Trudno - ja na tyle wyceniam filmowanie jakim się zajmuję.

A zdajesz sobie sprawe że ten sąsiad z którym się dogadałeś skoro już kupił sobie kamerę to wykopie Cie przy najbliższej okazji!
Ludzie czy Wy nie widzicie że przez tą chciwość połapania kilku wesel na raz powodujecie tylko to że wychowujecie sobie konkurencję, która jak już sę narobi materiału do portfolio, trochę rozreklamuje, połapie klientów to nie będzie miała żadnych skrupułów aby kopnąć Was w dupę z tymi Waszymi kilkoma stówkami!
Nie możecie zwyczajnie podesłać klienta znajomemu z branży który na pewno kiedyś by się odwdzięczył?

niedziela, 20 listopada 2016, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak myslisz, ze z kim sie wspolpracuje? z nielubianym konkurentem, zanizajacym ceny czy z kims kto sie kiedys odwdzieczy, no to jest chyba logiczne.
Na te mlode wilki z dotacji nic nie poradzisz, mieszaja na rynku ze szkoda gadac i to nie tylko w naszej branzy, bo dzis rozmawialem z gosciem zajmujacym sie produkcja bryczek i jest podobnie (u nas jest zglebie producentow bryczek)

niedziela, 20 listopada 2016, 19:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

poland napisał(a):
A zdajesz sobie sprawe że ten sąsiad z którym się dogadałeś skoro już kupił sobie kamerę to wykopie Cie przy najbliższej okazji!
Ludzie czy Wy nie widzicie że przez tą chciwość połapania kilku wesel na raz powodujecie tylko to że wychowujecie sobie konkurencję, która jak już sę narobi materiału do portfolio, trochę rozreklamuje, połapie klientów to nie będzie miała żadnych skrupułów aby kopnąć Was w dupę z tymi Waszymi kilkoma stówkami!
Nie możecie zwyczajnie podesłać klienta znajomemu z branży który na pewno kiedyś by się odwdzięczył?

Jakoś ta współpraca działa od jakiś 7 lat i znajomy ani myśli kupować komputera, oprogramowania, montować materiału i dogadywać się z Młodymi, bo widzi z czym to się je i ile czasu zabiera. Jeśli płaciłbym 300 czy 400 zł za dwa dni pracy to oczywista sprawa, że taki podwykonawca włączy mózg i zacznie sam działać. Ale jeśli stawka jest co najmniej godziwa - zacznie kalkulować, czy mu się to opłaca.

poniedziałek, 21 listopada 2016, 17:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak Ci się Bartku tylko wydaje. Nawet jeśli dziś wystarcza mu parę stówek to jutro się zastanowi czemu ma nie zarobić więcej. Taka już ludzka natura. Nie jesteś pierwszym ani ostatnim który wpadł na taki pomysł i kiepsko na tym wyszedł.
Jakież to koszty jeśli się ma kamerę dokupić komputer i soft. Wystarczy np. Pinnacle 14 z allegro za 150zł i przeciętny komputer za 2tys. A to co najcenniejsze, to bez czego nawet mając kasę się nie wystartuje czyli umiejętności i doświadczenie za darmo dostaje od ciebie.
Na dłuższą metę co byś nie zrobił obudzisz się z ręką w nocniku. Przeanalizujmy to. Zakładając że faktycznie jesteś dobry w tym co robisz na tyle że trafiają Ci sie wesela podwójne, to wiedz że klient widząc Twoje nagranie oczekuje że to Ty mu nakręcisz jego uroczystość a nie przyślesz jakiegoś paproka z kamerą który zmaści sprawę. Kilka takich akcji z twojej strony i poszła w piz...u Twoja renoma której się dorabiałeś latami. Nie będzie już podwójnych wesel, nie będzie z czasem żadnych wesel.
Zakładając drugi scenariusz że wyszkolisz gościa tak aby robił tak samo dobrze, nauczysz go wszystkiego co sam umiesz, do czego sam dochodziłeś ślęcząc nie raz nocami, czytając książki czy spędzając czas na płatnych wykładach itp. to chyba jeszcze gorzej. Bo jeśli gość okaże się bardziej kumaty niż Ci się wydaje to za kilka lat Ty będziesz u niego robił za parę stówek nie on u Ciebie. Wspomnisz moje słowa.
A On idąc Twoim tokiem myślania wyszkoli jeszcze dwóch takich fachowców na Twojej dzielni.
Tak czy inaczej masz pozamiatane. Jak chcesz myśleć przyszłościowo to już dziś rozglądaj się za inną pracą.
Piszę Ci to nie z zazdrości tylko z perspektywy 20letniego doświadczenia i obserwacji dokładnie takich sytuacji. Wszystko gra do momentu pierwszej kłótni. A jeśli w grę wchodzi kasa to takowa wcześniej czy później nastąpi.
Sam dziękuje Bogu że nie skusiły mnie takie pomysły. Jak miałem więcej roboty podsyłałem kolegom a Oni podsyłali mi. Wszyscy robimy na podobnym poziomie i nikt z nas nie jest bezrobotny.
Tak więc posłuchaj rady starszego kolegi. Lepiej jeść mniejszą łyżką ale ciągle.

wtorek, 22 listopada 2016, 19:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Widzisz Poland - Ty masz swoje doświadczenia w tym temacie, a ja swoje. Ty miałeś swoich podwykonawców, ja mam jednego swojego. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Mój znajomy już pracuje w tygodniu rano i po godzinach i serio - nie jest zainteresowany całą resztą poza wzięciem kamery i sfilmowaniem.

środa, 23 listopada 2016, 16:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja nigdy na szczęście nie miałem swoich podwykonawców, ale to nie ma żadnego znaczenia.
Jeśli piszesz że w Twoim przypadku jest OK to życzę Ci aby było tak dalej. Może inni wyciągną z tego wnioski.
Pzdr.

środa, 23 listopada 2016, 17:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona