Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 19:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Okres jesienno-zimowy a filmowanie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Okres jesienno-zimowy a filmowanie
Witam !

Koledzy mam kilka zleceń listopad i grudzień, nie trafiają się często ale miałem już takie wcześniej i nie wspominam tego radośnie.
Na szczęście nic mi się nie stało ale problemów miałem sporo.

Przecieranie szkieł co 30sek. nie dało dobrego skutku, ujęcia nie nadawały się do niczego.

Moje pytanie jest taki czy macie jakiś patent aby uniknąć problemów z parowaniem szkieł w obiektywach !

Czy komuś elektronika odmówiła posłuszeństwa podczas filmowania w takich warunkach ze sporą wilgotnością i różnicą temperatur.

wtorek, 25 października 2016, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Okres jesienno-zimowy a filmowanie
Hmm.... taka cisza, myślałem ze temat jakas dyskusje pociągnie bo coś te forum milczy ostatnio.
Czyżby nikt nie wyciągał sprzetu w takim okresie i nie myślał nad jakimś patentem co by zminimalizować problem?

wtorek, 25 października 2016, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapracowani wszyscy - trzeba sezon obrobić ;-)
Ja używam zawsze minimum 2 kamer (in, out) - patent się sprawdza :-)

środa, 26 października 2016, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

crit napisał(a):
zapracowani wszyscy - trzeba sezon obrobić ;-)
Ja używam zawsze minimum 2 kamer (in, out) - patent się sprawdza :-)

To znaczy że co masz operatora wewnątrz który grzał sprzęt ?
Ja zaobserwowałem problem raczej podczas wejścia do pomieszczenia z zewnątrz do środka, odwrotnie jakoś nigdy nie było problemu, ale zawsze staram się wtedy mieć sprzęt przynajmniej włączony.

Michał

środa, 26 października 2016, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No - całe szczęście że ostatnio nie mam takich zleceń. Może i śmieszny "patent" Duża kurtka i chowamy sprzęty pod kurtkę na ile to możliwe. Najgorzej jest kiedy kamera w kościele się ochłodzi i potem wejście na salę. W drodze z kościoła ogrzewanie w samochodzie na maksa, no i chustka do przecierania w pogotowiu.

środa, 26 października 2016, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
.....no i chustka do przecierania w pogotowiu.

No właśnie chustka mi służyła jako płynne przejścia co 20 sec !

Ja rozważam paten taki co by jedną kamerę trzymać w torbie a w niej torebkę ogrzewającą podobno dają temp. ok 50stopni i niektóre na dość długo, wyciągnąć ją dopiero na sali.

Ktoś może wpadł wcześniej i przetestował taki patent, zadziała ?

Michał

środa, 26 października 2016, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie no trochę się za lapidarnie wyraziłem. Mam 2 kamery 1 do kościoła i na zewnąrz a druga do środka. Tą do środka trzymam w skrzyni a nie pod kurtką ;-) (do przechowywania kamer używam skrzyń - case - dość dobrze izolowane pianką) Otwieram case dopiero na sali - nigdy nie miałem problemów z parowaniem bo stała temperatura tam utrzymuje się dość długo...
Kiedyś gdy nie miałem skrzyń ratowałem się suszarką do włosów :-) Tzn jak zaparowała to na sali suszare na maxa dawałem i dość szybko pomagało. Tylko ważne żeby dmuchać zimnym powietrzem ;-)

środa, 26 października 2016, 12:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Kiedyś miałem taki płyn co nurkowie używają do masek i to działało. Wystarczyło wcześniej przetrzeć filtr na obiektywie.

piątek, 16 grudnia 2016, 22:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mi zostało jedno wesele do poprawki. Ale to wina młodych. Umowa jasno mówiła film ma mieć 1,30 minut. Taki dostali. Przyszły sezon głównie składa się umów 1h. Oni, że by chcieli dłuższy, bo taki jaki kiedyś był na VHS. Bo montaż za nowoczesny. Powiedziałem że mogę dodać im 30 minut. Ale kasę chcę. Wywiązałem się z umowy. Dopłacą i dostaną. Ostatnie wesele mam 30 grudnia. W lutym robię sobie urlop. Nie dość że załapałem się na fuchę u znajomego, to po niej praca przy kompie. Wracałem po 22 do domu. Fakt kasa ok, ale padam na ryj. W tym roku zero urlopu. Teraz u znajomego normalne 8h a potem montaż wesela i jakiś tam zleceń. Luty mam wolny dla siebie, granie, uczenie się nowego softu.

środa, 28 grudnia 2016, 22:08
Nowy
Nowy

Może to z innej dziedziny bo z astro, ale tam używamy grzałek. Owijamy nimi to co nam paruje lub na czym rosa sie osadza i podgrzewamy, wyciagi, okulary, lustra, obiektywy, lasery nawet akumulatory. Grzałka jest w formie druta oporowego, jest elastyczna i można ją dowolnie kształtować, owijać czy naklejać.

Tylko my z tym nie biegamy, kucamy i nie musimy nosić zasilania które do całego sprzetu nieraz waży i 10kg, nie wygląda też zbyt pro plaster naklejony na obiektywie ale tu o efekt końcowy przecież chodzi.

poniedziałek, 2 stycznia 2017, 00:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Dwie kamery. Jedna na salę w bardzo dobrej torbie w środku auta (przez czas ceremonii czy mszy nam nie zmarznie), a druga na cięższe warunki.
W razie W "małpka" CX210 w kieszeni - nigdy nic nie wiadomo.
W plenerze zimą (poniżej 5 stopni) nie pracuję za żadne skarby, po tym jak o mały włos uwaliłbym Canona 20D.

wtorek, 21 lutego 2017, 22:04
Stały bywalec
Stały bywalec

-5? :D Ja tego roku robiłem przy -25. Po wejściu na salę kamera cała zlała się wodą że o zaparowaniu nie wspomnę. 50 stopni różnicy nagłej zmiany temperatury zrobiło swoje. Przez około 30min dochodziła do siebie, na szczęście nic jej się nie stało (PXW-X70 polecam).
Nie trudno było to przewidzieć wiec na sali wśród sprzętu grajków miałem drugą to materiał jest. Niestety fotograf tego nie przewidział i fotek NIET :(

środa, 22 lutego 2017, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poland napisał(a):
-5? :D Ja tego roku robiłem przy -25. Po wejściu na salę kamera cała zlała się wodą że o zaparowaniu nie wspomnę. 50 stopni różnicy nagłej zmiany temperatury zrobiło swoje. Przez około 30min dochodziła do siebie, na szczęście nic jej się nie stało (PXW-X70 polecam).
Nie trudno było to przewidzieć wiec na sali wśród sprzętu grajków miałem drugą to materiał jest. Niestety fotograf tego nie przewidział i fotek NIET :(

Rzeczywiście miałeś szczęście... ale kamerka może tobie o tym przypomnieć w najmniej oczekiwanym momencie...
QB

poniedziałek, 27 lutego 2017, 20:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]