Teraz jest piątek, 21 września 2018, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 coraz mniej wesel, z roku na rok - co dalej 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post coraz mniej wesel, z roku na rok - co dalej
w tym roku wesel mam tyle co palców w jednej ręce :( , czy to jest początek końca filmowania, czy większość was też ma taką sytuację
jak to wygląda w różnych rejonach Polski

sobota, 18 marca 2017, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: coraz mniej wesel, z roku na rok - co dalej
od 2010 stromo w dol niestety, mieszkam w wlkp, miescienia ok 20 tys, kiespko jest, najgorsi sa dotacjusze, otwieraja te swoje jednoroczne firemki i tak mieszaja na runku, ze nie da sie normalnie funkcjonowac, no bo kto z was zrobil by studniowke, foto i video za 30zl? a u nas sa tacy niestety.

sobota, 18 marca 2017, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z jednej strony sie mowi ze dotacje psuja rynek i ludzi ale z drugiej ojojoj zeby tylko byly dotacje, takie bledne kolo

sobota, 18 marca 2017, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dotacje psują rynek, unijne pomysły noszą posmak socjalizmu i nie mają nic wspólnego z wolnym rynkiem i sprawiedliwą konkurencją.

sobota, 18 marca 2017, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czytam takie narzekanie co jakiś czas. Może warto zakasać rękawy i pomyśleć, co jest nie tak z ofertą?
Zupełnie nie mogę się zgodzić, że ludzie kierują się tylko ceną i że dotacyjniści wygrywają niższą ceną, a własnie to zdajecie się sugerować.

sobota, 18 marca 2017, 20:02
Moderator
Moderator

zdajesz się sugerować, że należy delikatnie to ujmując "podnieść jakość".
tylko, że w większości ludzie nie szukają wysokiej jakości, tylko niskiej ceny...

sobota, 18 marca 2017, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja nie narzekam, od kilku lat podobny poziom a nawet tendencja wzrostowa. Ale jeżeli 90% klientów zaczyna rozmowę pytaniem o cenę, a pozostałe 10% o wolny termin to niestety nie podskoczysz.

sobota, 18 marca 2017, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Maviozo to nie narzekanie z mojej strony tylko trzeźwa ocena rzeczywistości. Dotacje unijne są psuciem rynku, ja olewam tego rodzaju jałmużny.

sobota, 18 marca 2017, 22:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiele lat temu skończyłem ze studniówkami-ostatnia u syna była .Film dla 2 klas, ( ok 50 osób )pytanie pierwsze o cenę i od razu niezadowolenie bo drogo - powiedziałem im to zrobie za połowę ceny ale dostaną tylko jedną płytę bez nadruku i sami sobie kopiują .Nie brałem żadnej zaliczki ,bez umowy ( wychowawczyni syna mnie znała ) pieniądze miały być zebrane przed studniówką. Jak przyjechałem przed studniówką filmować klasę (uczniów ) ,szkołę ,wychowawczyni dała mi całą kasę Nagrałem studniówkę.zmontowałem i dałem sobie spokój ze studniówkami.Zero narzekania było ,ja zadowolony ,uczniowie też. Oczywiście wychowawczyni jednej i drugiej klasy dostały płyty w etui z nadrukiem ,a klasy zwykłą płytę do kopiowania.Może uprzedzę pytanie i powiem że zapłacono mi tyle ile wtedy mniej więcej brało się za wesele (10-11 lat temu ) Odpadło mi drukowanie etykiet na płyty ,kopiowanie płyt i zakup etui . Dzisiaj to każdy narzeka że drogo ale jak się nieraz spojrzy np. na młodych to niektórzy przyjeżdżają takimi furami że człowiekowi na myśl nie jedno przychodzi co o nich sądzić.

sobota, 18 marca 2017, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grasshopper - to dlaczego w ogóle istnieją firmy biorące po 6-10 tysięcy, jadący i po 4 chłopa na wesele, skoro ludzie szukają byle taniej?

Szukacie winnych jako wytłumaczenie własnego niepowodzenia.
A może ci młodzi dotacyjniści mają jednak coś do zaoferowania, niż wy. Może inne, świeże spojrzenie, nie obarczone 20-letnimi "naleciałościami".

Wielu ludzi u mnie z branży poprzesiadało się na nowsze kamery, tylko co z tego, jak "cały bagaż" to nadal głęboki VHS, czy ostatecznie VX i wszystkie te nagrania właśnie tak wyglądają, a oni się czują się jakby to robili za karę.

Studniówki to inny temat i tutaj w większości faktycznie chodzi o kasę.
Ale przecież nie ma przymusu robienia ich, prawda? To niewdzięczny temat, aczkolwiek jeśli dobrze trafisz, to też nie jest to zły biznes.

niedziela, 19 marca 2017, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dotacje do działalności fajna sprawa. Szczególnie fajnie gdy jest się przeciwnikiem 500+ i innych dotacji od PiS-u :lol:

niedziela, 19 marca 2017, 13:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakby nie bylo jakichkolwiek dotacji tylko prawdziwy wolny rynek, to wszystko by sie szyvciutko zweryfikowalo, tak to se mozna gdybac...

niedziela, 19 marca 2017, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

(...coraz mniej wesel, z roku na rok - co dalej...) tak racja jest to tendencja z tego co widzę na całym rynku - co do tego się przyczynia? nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jest wiele czynników... kasa - hmm chyba nie (znam przypadki, ze młoda para jechała do ślubu "klasykiem" za 2400 zł/4h, a na pamiątkę miała fotki z telefonów i film "wuja henia" z "łapy" na miniDV - też tak można) kasa - hmm chyba tak (często spotykam się z tym, że każda złotówka jest oglądana przez młodych z każdej strony kilka razy). Tendencja/moda - "...my wideo nie chcemy...kuzynka nie miała...i dobrze, po co nam..." - nie dyskutuje ok... w moim rejonie "dostaliśmy po czterech literach" (foto/wideo/muzyka) tym, że pojawiło się mnóstwo nowych sal weselnych - w promieniu 20 km mam ich około 30! no niby wolny rynek, wielu chce uczknąć wisienkę z tego tortu - ale każda ciągnie na minimum (większość nowych to dotacje) bo musi... a od jakiegoś czasu co roku mam kilka terminów (tych atrakcyjniejszych) na które mam pytania od kilku par... kościelne śluby wypierane są cywilnymi - cywilny to już zazwyczaj bez takiej wielkiej pompy (tak jest w mojej okolicy), tylko skromne przyjęcie dla najbliższych... z rozmowy z urzędnikami w usc dowiaduje się, ze stosunek cywilnych do kościelnych to 50/50... i jak tu żyć...

co do firm na dotacjach - jestem za takimi firmami ale niech dostosują się do rynku - wiele z nich dość mocno zaniża ceny mieszając na rynku - entuzjastycznie myśląc, że wykosi konkurencję, czasami się udaje ale po 2 latach przychodzi zus na normalny poziom, pół roku na zaniżonych cenach i firma kończy działalność... ale popyt zostaje na poziomie mocno zaniżonych cen... nowo otwierane dotacyjne firemki z branży foto/wideo to w większości przypadków kopiści, korzystający z gotowców tych od vhs-owców, po roku zamykają działalności, sprzęt wysprzedają, zadowoleni wybierają kierunek wyspy... choć i czasami spotyka się kogoś z pomysłem...
trudny rynek, ciężka robota i jak tu żyć...
QB

niedziela, 19 marca 2017, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube, skad jestes? bo jak bym czytal o swoim rynku, no tak to wyglada, dodam tylko w kontekscie tego co napisal maviozo - wesela za 6-10 tys tak pewnie takie tez w moim rejonie bywaja, ale to jest promil, jak pisalem operuje na rynku wiejsko/malo miasteczkowym, tu jednak jest troche inna mentalnosc niz w Wawie, Poznaniu czy Krakowie, tutaj jest tak jak napisal Qube - wydaje sie duzo na dobre auto, sale, czy zespol ale na kamere i foto juz nie koniecznie.
Dobrych film z dotacji pozostalo moze ze 2 (z jedna nawiazalem wspolprace i jest ok) ale to firmy, ktore zainwestowaly jeszce sporo swojej kasy, chca dzialac i tworzyc.
Niestety wiekszosc to jakies totalne dupki, otwieraja, mieszaj na rynku po roku firmy nie ma,sprzet na Allegro, slyszalem tez o gosciu, ktory zamknal dzialalnosc wybyl na wyspy, tylko "zapomnial" oddac 4 czy 5 imprez klientom.
Wcale nie chodzi wiec o to, ze sa to jakies kreatywne firmy, ze swiezym spojrzeniem a my jestesmy dziadkami z ery VHS jest wrecz odwrotnie.

niedziela, 19 marca 2017, 17:14
Moderator
Moderator

maviozo napisał(a):
Grasshopper - to dlaczego w ogóle istnieją firmy biorące po 6-10 tysięcy, jadący i po 4 chłopa na wesele, skoro ludzie szukają byle taniej?

tak jak ktoś wyżej napisał - to jest PROMIL. znam też takie przypadki, gdzie filmowiec bierze rzekomo 4 tys za film, a w rzeczywistości okazało się, że 1300 - 1800...

maviozo napisał(a):
Szukacie winnych jako wytłumaczenie własnego niepowodzenia.
A może ci młodzi dotacyjniści mają jednak coś do zaoferowania, niż wy. Może inne, świeże spojrzenie, nie obarczone 20-letnimi "naleciałościami".

wiesz co... tu już jesteś wręcz niemiły. ty bierzesz 6-10 tysięcy jadąc we 4? i ile to jest na łebka? my jeździmy we 3: 2 operatorów i dźwiękowiec. poniżej 3k nam się nie opłaca (biedny region). pierwsze pytanie zawsze o cenę, a jak ktoś już przyjedzie zobaczyć, to mówi, że ładnie, ale za drogo...

taki przykład dokładnie sprzed 2 godzin, spotkanie z klientem i kolega pisze do mnie "normalnie umrę . . . Ludzie nie mają żadnych wymagań. Wcale . . . "
oczywiście najważniejsza cena...

także te bajki o młodych kreatywnych to ja już słyszałem mnóstwo razy, tyle że cała ta kreatywność polega na mieszaniu i szybkim znikaniu. i jakoś na rynku pozostają tylko cały czas dziadki z VHS'ami, co teraz się nazywają EX1... wygląda na to, że tylko oni traktują to jeszcze poważnie...

niedziela, 19 marca 2017, 18:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona