Teraz jest piątek, 21 września 2018, 13:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wejście w świat wideofilmowania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Wejście w świat wideofilmowania
Jako że to mój pierwszy post pragnę serdecznie przywitać Wszystkich forumowiczów./ :D /
Pragnę się zmierzyć z tym trudnym tematem jakim jest wideofilmowanie.
Oczywiście zanim kliknąłem w klawisz znalazłem Tu sporo interesujących mnie tematów, co nie oznacza że mam już jasność co i jak.
Pozwolę sobie poprosić Was o pewne wskazania...a więc.
Dysponuję niewielkim budżetem tz: kwota do max 4.500 zł. to są pieniądze na kamerę (używaną) lub na aparat do filmowania/coś z Panasonica może G...
Odpada sprawa montażu i kosztów z tym związanych.(montaż zlecony)
Filmowane będą tylko/aż wesela.
Jedna kamera/lampka doświetlająca/statyw( jakiś trójnóg albo naramienny) to wszystko,wiem wiem że to ubogo,ale trudno. :(
Zasadnicze pytanie jaki model kamery lub może lepiej aparat.
Proszę Was o poważne potraktowanie mojego pytania,za co serdecznie dziękuję.
Artur.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 11:15
Moderator
Moderator

Post Re: Wejście w świat wideofilmowania
Artur. Nie wiem czy ktoś się odezwie, ale Twój pomysł ma jedną wadę, którą widzę nawet ja - a w ogóle nie filmuję wesel. Kwota jaką chcesz przeznaczyć nie gwarantuje super efektu młodej parze. To zakres sprzętu jaki będzie miał ktoś z gości. Przysłowiowy wujek. Jeżeli w dodatku wujek pić nie lubi a parę lat sobie coś tam filmuje, to powiedz, jaki masz argument, żeby Tobie płacili za to pieniądze?
Zrobisz to lepiej od wujka?

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 11:38
Bywalec
Bywalec

Dziękuję kotin za odpowiedź,choć w niej więcej zwątpień i pytań ,liczyłem na konkrety sory...
Myślę że jestem wstanie coś kupić w tej kwocie ale co ?,oczywiście sprzęt używany,ale który gwarantuje w miarę dobry obraz w HD,nie liczę na coś wyjątkowego to pozostawiam panom,którzy dysponują drogim/bardzo dobrym sprzętem wszelkiej maści+ duże doświadczenie zawodowe i za to biorą odpowiednie wynagrodzenie.
Czy jestem lepszy od przysłowiowego wujka-nie wiem może tak,a może na równi i to ja mam zastąpić im tego wujka,choć wezmę jakieś tam pieniądze.
Jestem ze środowiska/bajki jaką opisał henrico w temacie coraz mniej wesel, z roku na rok - co dalej,podpisuję się całkowicie pod tym.
Mam bardzo bardzo dużo znajomych/młodych ludzi,którzy nie zamówią kamerzysty na wesele,z różnych powodów(ale to temat na inna dyskusję)
Czy będę miał prace i mi zapłacą -tak będę miał,mam jakiś tam pomysł który jest w pełni przez nich akceptowalny,oczywiście też w odpowiedniej kwocie.
Tak więc proszę coś o sprzęcie,co radzicie.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 13:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli chcesz nagrywać sam masz dwie lub trzy opcje wg mnie:
1. Aparat np g7+np panasonic 12-35 ( i chyba koniec budżetu ), a do tego potrzebujesz najzwyklejszy nawet rejestrator+monopod
2. Sony rx10 + reszta gratów takich jak rejestrator+monopod
3. Starą dobrą kamerę HDV + jak wyżej

+ kamery które zazwyczaj mają lepsze mikrofony, filtry ND i nie martwisz się o ostrość ;) np fx1, canon xh a1 etc. minus to kasetki.. no chyba że ew panasonic hmc151 czy jaki to tam model był...

Wybierz opcję nr 2 lub 3. Na 1 masz za mały budżet.
Aha i z oczywistych względów jest monopod a nie tripod.. jest po prostu łatwiej przemieszczać się, a sprzętu i tak nie zostawiasz skoro masz jeden.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 15:30
Moderator
Moderator

W sumie nie wiem czy nie robiąc wesel powinienem się mądrować, :D ale mam pomysł nr 4 - JVC GY-HM70E za 4500 zł. Opieram się tylko na danych papierowych, obrazka z niej w naturze nie widziałem, ale chyba lepiej nowa kamera na gwarancji z jasnym obiektywem, ze zdublowanymi kartami, a nawet bateriami, niż używana w której coś tam zawsze może się sknocić. Aparat to według mnie lekko większa szansa zepsucia ujęcia z kolei.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podobno - bo swego czasu brałem pod uwagę - JVC nie mają najlepszej opinii w branży weselnej, z tego co pamiętam - jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi - potrzebują sporo światła dla dobrego obrazka. Już raczej polecałbym EA50 od Sony ( o HMC151 nie napiszę, ze względu na to co mam w stopce) lub FS100 oczywiście używane. Mam całą piwnicę świateł, których nie używam, bo na dziś moda jest taka, żeby nie "gasić atmosfery" na weselu. Klient nasz pan, więc światło leży. Niezłym wyborem byłby aparat G7 - sam używam GH2 jako kamerę B i wiem, że spokojnie można ogarnąć całą imprezę aparatem. Niemniej przy aparatach najlepiej pracuje się we dwóch - moje zdanie.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 16:28
Moderator
Moderator

Redukuję więc swój pomysł do - chyba że po dokładnym osobistym sprawdzeniu Artur uzna obraz za dobry. :wink: Podałem, bo papierowo nie wygląda to najgorzej, ale faktycznie może lepiej nie ryzykować.
PS
Rozumiem skromność, ale kamera którą sprzedajesz przecież by się nadawała dla kolegi. Jeszcze niedawno wyznaczała trendy: LINK. Tylko zdaje się trzeba umieć ją ustawić?

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 17:44
Bywalec
Bywalec

Dziękuję Panowie ,bo jak napisał mi kotin,to zacząłem wątpić :
kotin napisał(a):
Nie wiem czy ktoś się odezwie

Pozwolicie że na spokojnie przeanalizuję to co polecacie,ale na początek tak na szybko na pewno nie chciałbym /Starą dobrą kamerę HDV /-to odpada. HD to min. w dzisiejszych czasach.Co do kamer -te polecane widzę że są naramienne,wolałbym coś na dłoń .
No i aparat też kusi,ktoś pytał na forum o G80 panasonica dobra cena i ponoć świetna stabilizacja a to ogromny plus ,ale na jej temat nic nie wiem jak się ma np.do GH2 czy G7
Najrad napisał(a):
wiem, że spokojnie można ogarnąć całą imprezę aparatem

Tu mi dałeś nadzieję,rzeczywiście jak by dało radę (bez wielkiego szału-oczywiście) samym aparatem,to bym poszedł tym tropem,czy mógłbyś coś więcej o tym napisać,zwłaszcza jaki by był potrzebny obiektyw nie stać mnie na kilka jasnych stałek czyli (jeden zoom/jaki zakres) takie minimum.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spokojnie da się zrobić samemu.
Rozważmy rozmiar klatki APS-C.
Jeśli chodzi o zakres, to przydałby się jakiś 17-50/2.8 i tym możesz zrobić znaczną większość. Prochu i tak nie wymyślisz. Tamrony chodzą bardzo tanio i dają radę na początek.
Do tego ja bym sobie (w przypadku pracy aparatem) dokupił jakiś 12/2 samyanga żeby mieć jasno i szeroko.
I to tak naprawdę na sam początek powinno wystarczyć, ale wypadałoby potem dokupić jeszcze portretóweczkę, jaśniejsze szkła itd itd itd itd

Mam świetną kamerę FS100 na sprzedaż (jej wartość skoczyła), tyle, że pewnie by Ci brakło. - ale dopóki nie potrzeba 4k to nic "lepszego" nie potrzebujesz.
Ale jej jasność pozwoliłaby spokojnie na "niekupowanie" tego 12/2 i takim uniwersalnym 17-50 mógłbyś opękać wszystko :)

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym ci dorzucił "nieśmiertelną" EX 1 sonego, tylko nie wiem, czy znajdziesz za takie pieniądze. Obraz bardzo dobry, przyzwoity dźwięk, dwie karty. Niestety dojdzie statyw itp, ale moim zdaniem warto.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na stabilizację, to tak mocno bym nie liczył. Owszem jest, ale w niektórych puszkach słabiutka, a w innych obraz nieco pływa. Przy filmowaniu aparatem, masz do rozwiązania jeszcze problem dźwięku. Wbudowany w korpus mikrofon może śmiało posłużyć do bezproblemowej synchronizacji klipów z innym źródłem, ale czy osiągniesz satysfakcjonujący Cię poziom... Z obiektywami jest jak z kamerami, dobre drogie, najlepsze - poza zasięgiem, takie sobie - to i tak sporo kasy, słabe - nieco tańsze. Jak już zdecydujesz się na body to doradzimy jaki obiektyw. Do Panasoników zoom jest w zasadzie jeden 12-35 f2.8 W podobnej cenie dostaniesz Sigmę 18-35 f 1.8, ale od innych systemów, czyli bez komunikacji z body i do tego podłączaną do Panasa przez przejściówkę. O Speedboosterze już nie wspominam, bo jego koszt to ok 3k.Żeby z sigmą zapiętą do G ganiać na weselu, trzeba pomyśleć o jakimś steadycamie, gimbalu. A i tak trzeba opanować głębię ostrości. W filmowaniu aparatami fajne jest to, że body można wyrwać za przyzwoite pieniądze, ale reszta jest droga.

poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 19:47
Bywalec
Bywalec

Polecane model /EX 1;FS100/ są jednak poza moim zasięgiem.
Portfel ogarnie :
Kamera Sony AX 2000
Kamera Panasonic 151
Kamera Panasonic AG-AC90
Jednak jakoś nie mogę oderwać się od Lumix G80.Stawiam na niego,jest w zasięgu ale z kitowym obiektywem 12-60 mm f 3,5-5.6,wiem że ciemny :(
Ale czy od biedy da radę ,podciągając ISO.
Zakup polecanego 2.8 to cena puszki,a do tego tak czy owak jakiś mic potrzebny.
Jeszcze rozważam wypożyczkę szkła na czas filmowania.
Jak nie przeskoczę jakoś tego zakupu G80,będę musiał wrócić do w/w kamer.
Artur.

wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ale tak to wygląda.
Z wymienionych kamer AG90 jest najnowsza. Przerobiłem je wszystkie (tzn tę ostatnią miałem przez miesiąc) i z pewnością ją bym kupił.
No ale to raczej poziom wuja z kamerą...
Kreatywne to to nie będzie, bo to mały przetwornik + niewymienny obiektyw.
Na "filmowanie luszczankami" klienta nie skusisz.

Z drugiej strony zakup lepszej kamery da Ci kilka sezonów z czystym sumieniem... to i tak nie jest duża inwestycja. W niektórych zawodach na start trzeba wyłożyć znacznie więcej. No i stosunkowo szybko się zwraca.

Ja swoją FS100 mógłbym sprzedać w okolicach 5500.

wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

HMC 151 ze sterownikami manfrotto sprzedam za 3,8k bez sterowników 3k.

wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:53
Nowy
Nowy

mało używana 151 z dodatkami
http://allegro.pl/panasonic-ag-hmc151-f ... 18561.html

wtorek, 11 kwietnia 2017, 15:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona