Teraz jest piątek, 21 września 2018, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 czyszczenie glowicy? tasmy DV? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czyszczenie glowicy? tasmy DV?
witam
1.ostatnio na rynku pojawia sie wiele tasm b.tanich , czy uzywajac tych tasm nie macie problemow z materialem?
(sony premium-nawet te z francji po 15zl w mediamarkecie i te starsze) basfy biale,pannasonicki te najtansze?..czy moze inne...

mialem starsze tasmy -chodza extra do tej pory a kupilem premiumy i co jakis czas sa problemy, raz tasmy dziaja jak na lp raz na Sp,.. to pojawi sie kratownica..itd
wkladam stare tasmy i chodza ok. kupilem excellenty sonego (wyzsza polka) chodza rowniez swietnie..czy moze glowica jest juz slaba w kamerze?-choc dziwi mnie to bo na starych tasmach chodza a na nowych nie(czyzby teraz masowka)

2.co z czyszczeniem glowic?
zakupilem tasme sonego MiniDv z serii 12cld cleaning-slyszalem roze opinie ze glowica sie sciera itd? jak z tym jest? prawde mowiac kazdy mowi co innego..jaka jest wasza opinia na ten temat?
pozdrawiam

wtorek, 28 października 2003, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Już ćwiczyłem na forum temat czyszczenia głowic i konkluzje były następujące:
1.Najlepiej czyścić w serisie.
2.Jeśli samemu to na mokro i to nie szmatka i spirytus, są specjalistyczne spraye do głowic.
3.Jedynym uzasanieniem użycia taśmy czyszczącej jast czas robienia zdjęć. Jeżeli w czasie filmowania pojawi się komunikat że głowica potrzebuje czyszczenia a musisz dalej kręcić to użyj doraźnie taśmy czyszczącej

czwartek, 30 października 2003, 14:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

napewno się niszczy głowica, w instrukcji mojej kamery producent (panasonic) ostrzega że czyszczenie może odbywać się tylko 30 s bo dłuższe może uszkodzić głowicę

pozdrawiam

piątek, 31 października 2003, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
sadze ze to nie jest wina kamerki. winne sa kasety slabej jakosci. gdyby to byla zabrudzona glowica robilaby "dropy" na wszystkich kasetach.

piątek, 31 października 2003, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja też mam duże problemy z tamimi kasetami Sony z MM, więc myślę że to nie koniecznie musi być wina głowicy zwłaszcza, że moja tak samo na nich się zachowuje.

środa, 31 grudnia 2003, 20:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]