Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 22:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 poczatki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post poczatki
witam

mam zamiar zajac sie filmowaniem.. jednak dosc ograniczony budzet
planuje kupic:
kamere cyfrowa: Sony DCRTRV 145 E (czyli najtansza) lub jesli uda mi sie zdobyc jeszcze troche kasy moze 245/250
karte video Pinnacle Studio DV Plus

znam sie na obsludze programu Premiere (pol rok temu monowalem film ktory krecilismy na studiach)

mam tez dostep do analogowej kamery i karty ATi Radeon VIVO

czy z czyms takim mozna myslec o kreceniu wesel

czwartek, 30 października 2003, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chyba będzie trudno znaleźć klientów na taki sprzęt.
Chociaż możesz próbować, jeżeli wprowadzisz jakąś promocję czy coś w tym stylu.

czwartek, 30 października 2003, 18:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a mozesz mi powiedziec mniej wiecej jaki sprzet bylby potrzebny (chodzi mi o jak najnizsze koszta)
tak orientacyjnie
od jakich modeli to juz ma sens

czwartek, 30 października 2003, 19:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:D Z doświadczenia wiem, że nie jest teraz tak istotne czym filmujesz, tylko jakie masz umiejętności operatorskie i w montażu nieliniowym. Jeśli zainwestujesz w siebie to powalczysz skutecznie z konkurencją tym co masz obecnie.

piątek, 31 października 2003, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A skąd jesteś? Bo ja mam dość dobrą kartę do montażu (Matrox RT.X100 Xtreme) i myslę, że dobre pomysły na montaż wesel. Natomiast nie mam kamery i na razie mnie nie stać. Można by było się jakoś zgrać...
(Ja jestem z Łodzi)

poniedziałek, 3 listopada 2003, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
z Poznania wiec chyba nic z tego, ale jesli kiedys sie przeniose do Łodzi dam Ci znac...
choc moze znajdziesz tu innych chetnych

poniedziałek, 3 listopada 2003, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak... Uważam, że sprzęt to rzecz drugorzędna, ile to imprez widziałem nagranych na dobrym sprzęcie, a zmontowanych koszmarnie... To jest smutne, że za rzeczy artystyczne zabierają się ludzie nie z tej strony z której trzeba. Szczerze napisawszy to wystarczy zwykła kamera VHS/VHS-C/SVHS i odrobina zdolności, by wydobyć z dowolnego tematu niezły materiał, tak więc radzę zacząć najpierw od techniki kręcenia, a potem dopiero skupiać się na sprzęcie.

czwartek, 6 listopada 2003, 01:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki troche mnie podbudowalicie.. kamerka juz kupiona (250) i teraz nauka..nauka..nauka..
jako ze dopiero zaczynam... klient moze chciec zobaczyc czy juz cos krecilem.. a narazie nie mam sie czyms pochwalic.. na jakies przypadkowe wesele sie raczej nie wpakuje.. nie bede przeciez robil konkurencji kolegom.. znajomym tez jakos nie spieszy sie do ozenku.. macie jakies pomysly na filmy reklamowe.. myslalem o slubie na niby.. ale to nie to samo.. lub jakies gotowe scenki.. czy po prostu zachecic jakas promocja (pierwszy klient itd).. i dopiero wtedy jak bede mial material nim sie chwalic..
czytalem cos o wykorzytywaniu muzyki w montazu.. trzeba jakas licencje wykupywac?? ktos za to sciga??

pozdrawiam i dzieki

czwartek, 6 listopada 2003, 12:21
Bywalec
Bywalec

Do Agnieszki a jakie to pomysły zdradziła byś konkurencji która mieszka 200 km od ciebie , będziesz na targach jeśli tak daj znać 607140345 niestety tylko piątek.

czwartek, 6 listopada 2003, 15:00
Bywalec
Bywalec

Wszytko to o czym mówicie to szczera prawda ale mimo wszystko nie zgodze się ze stwierdzeniem, że sprzęt to drugorzędna sprawa.

Oczywiście umiejętności są bardzo ważne (o ile nie najważniejesze) ale moim skromnym zdaniem oprogramowanie serii Studio nadaje się bardziej dla amatorów, którzy pracują na filmach np. z wakacji.

Do prac zawodowych, które mają przynosić profity polecam jednak oprogramowanie z wyższej półki (Premiere lub Edition), więc jeżeli masz do czynienia z Adobe Premiere i wiesz czym to opoorgramowanie się "je" to myślę, że dobrze byłoby zacząć włąsnie od niego, nie ograniczając się dużo skromniejszymi możliwościami Studio.

Kolejna sprawa to kamera - fakt niektórzy "filmowcy" używający drogiego sprzętu nie mają bladego pojęcia o montażu filmowym i wypuszczają z pod swoich palców kicze (i to straszliwe) ale z drugiej strony, niskiej klasy kamera (czyt. najtańsza) nie pozwoli na precyzyjne zrealizowanie filmu pod względem jakości.

Poza tym należy również zwrócić uwagę na potrzeby i zadowolenie klienta - przecież to właśnie klient jest naszym chlebodawcą i główną reklamą....

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

piątek, 7 listopada 2003, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
z Pinnacle chodzilo mi o karte video nie o sam program
bo Adobe Premiere mam i mysle (bo moge sie mylic) ze umiem sie nim poslugiwac.. jak zreszta inne programy firmy Adobe (no moze poza Affter Effect dopiero go poznaje).. pozatym kupuje to na co mnie stac.. i jesli mi sie uda bede oczywiscie inwestowal sprzet.. ale od czegos trzeba zaczac
chyba ze ktos pracuje w Zachodniopomorskim i potrzebuje pomocnika do kamerowania i montazu.. :)
dzieki i pozdrawiam

piątek, 7 listopada 2003, 15:29
Bywalec
Bywalec

Broń Boże nie mam zamiaru Cię krytykować. Moim zamiarem było raczej uświadomienie, że umiejętności i dobre chęci to nie wszystko, potrzebne jest jeszcze pewne zaplecze (niestety drogie).

Życzę samych sukcesów i bogatych klientów :D

piątek, 7 listopada 2003, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
bron boze nie odczulem tego jak krytyki tylko opinie
czyzby zabrzmialo to troche agresywnie jesli tak.. to przepraszam.. jestem wdzieczny za kazda rade od doswiadczonych kolegow..
dlatego jesli ktos moglby tu opisac swoje poczatki.. podejscie do klientow.. jak sie reklamowac.. jesli niema mam jeszcze zadnego materialu to czym zachecic.. czy sa jakies zasady ktorych przestrzegacie miedzy soba.. takie drobiazgi a jednak wazne

pozdrawiam
i zycze owocnej kariery w naszym malym biznesie (jeszcze nie dokonca naszym ale moze wkrotce;)

piątek, 7 listopada 2003, 17:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy właśnie filmowcy z tanimi małymi kamerkami psują rynek, bo taką kamerkę prawie każdy może kupić i jeśli ma to "artystyczne " podejście to uważa że jego filmy są najlepsze zobaczcie co demonstrują "profesjonaliści" na swoich stronach - takie mają nazwy a umiejętności żadne. Kamera sama filmu nie realizuje ale drogą kamerę/ z tzw.wyższej półki/ lub nawet profesjonalną kupuje przeważnie ktoś kto już ma pojęcie o rynku i jakieś doświadczenie a jeżeli robi coś więcej niż tylko wesela co zawsze widać na filmach to napewno dzięki takiej kamerze gwarantuję wyższą jakość całości usługi.
Domorosłych artystów którzy nigdy nie mieli styczności z pracą operatorską jest większość dlatego rynek jest taki że każdy kto ma kamerkę może startować do filmowania wesel, jeszcze sporo czasu upłynie zanim klienci wyrobią sobie zdanie jak powinien wyglądać film z np. wesela i że amatorską /taniutką / kamerką raczej im tak filmu nikt nie zrobi.
Moja rada jest następująca , można kupić jakąś tanią cyfrę i nabierać wprawy praktykując u doświadczonego filmowca, podglądając, robiąc przebitki a potem samodzielne realizacje , nauka sama z siebie/ czyli bez praktyki i podbudowy teoretycznej/ prowadzi do tego co widać na w/w stronkach.

piątek, 7 listopada 2003, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czasem nie ma doswiadczonego filmowca pod reka.. a ci ktorzy sie za nich uwazaja robia paskudne filmy tak jak Twoi tzw. "profesjonalisci" i czasem jedyna droga jest samotna nauka..
nie uwazam ze zawsze jest skazana na niepowodzenie.. wystarczy troche zapracia.. pasji.. umiejetnosci zdobycia informacji.. teoria jest wazna ale czasem wiekszosc rzeczy po prostu sie czuje a dopiero pozniej rozumie dlaczego..
nie uwazam sie za geniusza.. nie uwazam ze od razu bede robil wspaniale, artystyczne dziela warte Oscara.. wiem ze trudno jest zrobic fim ktory bedzie sie podobal wielu ludziom a najtrudniej, ktory bedzie sie podobał mi.. jako autorowi.. bo on spedza nad nim najwiecej czasu i widzi kazdy blad.. krzywi sie na kazdy zgrzyt...
ale jesli jest mozliwosc zrobienia cos w tym kierunku chcialbym z niej skorzystac.. i dlatego tutaj prosze o rady.. jak zaczynac.. co jest wazne.. Witku jesli odsylasz do teorii np. ksiazek to podaj tytuly ktore sa wedlug ciebie warte zagladniecia a od ktorych trzymac sie z daleka..
dla wielu z was jestem jeszcze jednym amatorem z tania kamerka ktory zasmieca rynek i ktory bedzie odbieral klientow.. ale czy dlatego mam zrezygnowac.. bo brak kamery.. bo jestem mlody..
w koncu klienci tez maja oczy i widza co biora.. co prawda nie znaja sie na sprzecie i jak to wyglada od kuchni.. ale..
zreszta trzeba pamietac ze ludzie maja rozne gusta i ja moge uwazac cos za chlam ale wielu ludziom bedzie sie podobac.. tak jak jest z tymi animacjami.. wiekszosc osob na tym forum narzeka na nie ale ludzie chca je miec..

ps . jesli wyszlo troszke agresywnie przepraszam nie taki byl zamysl

środa, 12 listopada 2003, 18:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona