Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 04:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Wideofilmowanie a VAT 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wideofilmowanie a VAT
W związku z możliwością odliczania VAT od zakupów mam pytanie czy ktoś z wideofilmowców jest VATowcem .Które elementy sprzedaży naszych usług podlegają podatkowi VAT.
I tak:
Filmowanie wesel i innych imprez dla osób prywatnych
Realizacja filmów dydaktycznych dla zakładów i szkół
Realizacja filmów reklamowych i promocyjnych
Realizacja materiałow zdjęciowych dla TV/sprzętem swoim/
Realizacja materiałow zdjęciowych dla TV/ sprzętem powierzonym,
będącym własnością telewizji/
Podobno niektóre z wymienionych są zwolnione z VAT.
Proszę o odpowiedzi lub podpowiedzenie gdzie takie informacje uzyskać.
Proszę również o ocenę czy opłaca się zostać VATowcem, mam zamiar kupić trochę nowego sprzętu i czy wtedy VAT będę mogł odliczyć.
Z góry dziękuję za życzliwą pomoc.

poniedziałek, 24 listopada 2003, 16:59
Bywalec
Bywalec

ale takiego rozbicia niegdy nie stosowalem usluga i juz i 22% jako watowiec masz prawo do odliczenia stawki VAT, ale ja panie jestem do roboty a do kwitow to jest pani Krysia zrob liste pytan to jej przekaze

poniedziałek, 24 listopada 2003, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś miałem ten sam dylemat. Przed zakupem nowego sprzętu zdecydowałem się przejść na VAT. Uważam, że nie było to złe rozwiązanie. Trochę kiepsko jest, gdy wystawia się faktury za wesela itp. prace. Wtedy jesteś o te 22% droższy (lub inaczej o te 22% mniej zarabiasz). Przejście na VAT jest opłacalne gdy zdecydowana większość Twojej pracy jest robiona dla odbiorców, którzy są VAT-owcami. Jeżeli robisz tylko wesela itp. to raczej może się to nie opłacać.
Zwolnione z VAT jest tylko praca na rzecz telewizji. Pozostałe jest obciążone 22% VAT-em.

poniedziałek, 24 listopada 2003, 17:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hirek czy realizacja zdjęć dla telewizji prywatnych i kablowych też jest zwolniona z VAT.
Czy możesz podać jakieś podstawy prawne.
Jeszcze raz dziękuję Wam za życzliwość.

poniedziałek, 24 listopada 2003, 19:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli telewizja jest na prawach telewizji publicznej to jest zwolniona z VAT. Telewizja publiczna to nie tylko TVP ale również TVN, Polsat itp., a także te kablówki, które mają koncesję na swój program. Z tym, że spotkałem się z taką sytuacją, że kablówka, która posiadała koncesję, żądała wystawienia faktury z 22% VAT-em. Z mojego punktu widzenia to nie było gorzej (poprostu faktura była wyższa o te 22%). Co do podstawy prawnej to postaram się napisać później - poprostu nie pamiętam - a odpisuję z "zaprzyjaźnionego" komputera.

wtorek, 25 listopada 2003, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VAT
Zwolniona z VAT jest produkcja telewizyjna i radiowa SWW 92.20.11. i 92.20.12 oraz produkcja filmowa SWW 92.11.1, 3 (film szkoleniowy, edukacyjny, filmy kinematograficzne o szer. pow. 35 mm...). Film reklamowy, promocyjny i usługi związane z taśmami video (nawijanie, handel...) objęte są 22% VAT. Co wchodzi w zakres produkcji filmowej - chyba wszyscy wiedzą. Pozdrawiam. abb

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wreszcie ktoś napisał prawidłowo na temat VAT, - "bb" masz całkowitą rację a innym autorom powyższych postów radzę zapoznać się z "Ustawą o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym" bo spotkanie z urzędem skarbowym może być dużym przeżyciem.

Wszystkie dochody uzyskane z wideofilmowania i postprodukcji wideo podlegają opodatkowaniu VAT w wysokości 22 % i to nie zależnie dla kogo są realizowane.

Wszystkim tym, którzy są podatnikami VAT i świadomie bądź nieświadomie nie stosowali powyższego życzę w Nowym Roku aby kontrolerzy skarbowi omijali ich siedziby szerokim łukiem.

środa, 31 grudnia 2003, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]