Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 10:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 pierwsza robota:) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pierwsza robota:)
Witam
Dostalem dzisiaj pierwsze zlecenie jest to studniowka sprzecik mam na
wysokim poziomie panasonic agdvx100 wiedza teoretyczna o robieniu zdjec i
montazu mam ze szkolki i z ksiazek ale gorzej z praktyka bo tu juz troche
gorzej tylko pare klipow z moim synkiem dwa filmy amatorskie i takie tam
drobnostki . Mam kolege wideofilmowca ale on wali na ilosc i na maxa
animacji wstawia mnie takie cos nie interesuje wiec z nim nie pogadam za
duzo:) jest moze ktos na grupie z woj mazowieckiego kto chcialby poswiecic z
godzinke lub dwie:) na pokazanie swojej pracy i wymiane pomyslow?
Pzdrawiam
Arutr O.

czwartek, 18 grudnia 2003, 02:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studniówka
:D Niestety poza zasięgiem wskazanych okolic ale dodam otuchy. Jak zaczynałem w 1991 r. nie było możliwościu montażu - przynajmniej był ograniczony. Dziś ludzi chcą wodotrysków w postaci animacji i fajnie ubarwiają one trochę materiał ale. moim zdaniem liczy się jakosc + animacje jako uzupełnienie. Po pierwsze unikać poruszonych scen a jeżeli krecę ekspresyjnie to z głową. Jak na początek polecam nagrać dużo materiału żeby było z czego wybrać. Montaż cyfrowy daje duużo możliwości. Ja zaczynałem na VHS i dużo ujęć trzeba było zrobić z ręki - animacje były ale napisów i to ograniczone. Ja osobiscie zwracam szczegółną uwagę na detale - błyszczący mały wisiorek czy kokarki przy butach. Są to elementy na które wszyscy patrzą a nikt nie pamięta - a osoba nakręcona owszem i potem woła - zobacz jak on to pięknie ujął. Życzę powodzenia w pracy i jak najwięcej tremy ! POMAGA!

piątek, 19 grudnia 2003, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Setka albo więcej podpitych nastolatków, Całonocny łomot, Stress... Parę rad:
1. Asystent lub asystentka. Do pilnowania sprzętu, włącznia lampy, podtykania mikrofonu itp.
2. Dokumentacja. Obejrzeć miejsce zdjęć. zobaczyć jakie będzie światło, pokazać się filmowanej klasie lub klasom, zapytać jaki by chceli mieć film ze studniówki.
3. Zróżnicowane plany: Detal, średni total.
4. Pilnować dźwięku.
5. Twarze, zbliżenia uśmiechy. Ci ludzie już nigdy nie będa tacy młodzi. Niech się oglądają.
6. Minuta dla mnie. Kącik z zabawnym tłem (niech sami zrobią) stołek i mikrofon do ręki. Niech mówią co chcą. Oczywiście gdzieś z dala od ryku kolumn.
Boże! Jak to dobrze, że nie robię studniówek! To już nie na moje zdrowie.
I na koniec: Nie dać się spiracić! Najlepiej zrobić premierę na projektorze wideo w szkole, zebrać zamówienia i kasę na DVD i VHS, i wydać wszystkie w jednym dniu. Inaczej zacznie się produkcja DvX - ów.

sobota, 20 grudnia 2003, 20:29
Nowy
Nowy

Post dużo stresu
Witam.
Jak na początek studniówka myślę, że jest ok.
Gorzej by chyba było ze Slubem, gdzie trzeba przestrzegać pewnych zasad realizacji.
Nie mam ogromnego doświadczenia ale jakieś już mam i doskonale pamiętam swoją pierwszą robotę. Dużo stresu! :D

środa, 7 stycznia 2004, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najważniejsze! - nie zapomnij nagrać poloneza :)
Kiedyś widziałem filmik ze studniówki i poza zbyt długimi pląsami spodobała mi sie jedna rzecz - może wykorzystasz - otóż gościu zbierał na schodach (z dala od sali tanecznej) poszczególne klasy z wychowawcami, każdy się przedstawiał (oczywiście wszyscy po kilku kielonkach wódki bezalkoholowej ;) ryczeli jak zarzynane krowy :), ale ogólnie wyszło wesoło) i chętni mogli powiedzieć coś do kamery na pamiątkę, łącznie z życzeniami dla belfrów. Wypowiadali się również nauczyciele. Generalnie wyszło to zajebiście (nie znałem nikogo stamtąd, więc nie ma mowy o kumoterstwie), ale nie zawsze może wypalić - zależy jak towarzystwo się zachowa, a wiadomo że może być różnie, bo jak zrobisz za późno i wypiją za dużo to jeszcze w miskę zarobisz :wink:

środa, 7 stycznia 2004, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I na koniec: Nie dać się spiracić! Najlepiej zrobić premierę na projektorze wideo w szkole, zebrać zamówienia i kasę na DVD i VHS, i wydać wszystkie w jednym dniu. Inaczej zacznie się produkcja DvX - ów.
I tak będą piracić...

środa, 7 stycznia 2004, 23:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]