Teraz jest środa, 19 września 2018, 22:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wypalam DVD z Nero i nic?! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wypalam DVD z Nero i nic?!
Proszę o pomoc!
Kupiłem nagrywarkę DVD/CD Teac i dostałem program Nero.
Mam tez program Studio 8 Pinnacla do kompilacji DVD (authoringu),
za pomocą którego wykonuję odpowiedni projekt,menu itp i przechodze do funkcji przeliczania (rendering) z zapisem plików na HDD (dysk). Komputer przeliczając tworzy odpowiednie pliki m.in. Video_TS który potem powinien się znaleść na płycie DVD.
Uruchamiam program Nero i funkcję VIDEO-DVD, dalej wklejam wcześniej przeliczony katalog Video_TS z plikami, uruchamiam ikonę wypalaj, program chwilkę myśli i wyświetla komunikat " brak zgodności plków'' " płyta może nie dać się uruchomić!". Oczywiście można to wypalić ale płyta się nie uruchomi w odtwarzaczu stacjonarnym.
Wypraktykowałem, że uzywając funkcji (ikona płyta UDF/ISO- na samym dole) i wypalając płytę DVD bedzie się ja dało potem uruchomić w odtwarzaczach stacjonarnych ale tylko w niektórych m.in. Sony, w Philip lub innych nie markowych płyta juz nie ruszy.
Czy ktokolwiek z Was ma doświadczenie lub spotkał się z tymi kwestiami technicznymi?
Jakie należy przyjąć ustawienia dla programu Nero (DVD) mając odpowiednie wczesnie skompilowan pliki tak aby płyta pracowała poprawnie we wszystkich odtwarzaczach DVD (stacjonarne)?
Proszę o rady.

czwartek, 18 grudnia 2003, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nero i nic
Prawdopodobnie chodzi tu o wybranie formatu płyty +R lub-R nie wiem jaki format ma nagrywarka ale komunikat odnosi się pewnie do informacji że niekttóre odtwarzacze mogą nie czytać nagranego formatu! Pozdrawiam

piątek, 19 grudnia 2003, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Proszę o pomoc
To już sprawdziłem. Jeśli przeliczam i wypalam jednocześnie za pomocą Studio 8 płyta działa poprwnie na wszystkich odtwarzaczach nawet tych marnych. Jeżeli natomias używając Studio 8 (Pinnacla) przeliczyłem TYLKO- bez funkcji nagrywania (innaczej; zrobiłem sobie archiwizację na dysku katalog Video_Ts z odpowiednimi plikami) i teraz po czasie chce to wypalić przez nero to działa to poprawnie tylko na lepszych odtwarzaczach DVD. Więć różnica między DVD+/- jest w 100% wykluczona, to nie o to chodzi, proszę o rady bo kliet czeka!

piątek, 19 grudnia 2003, 22:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]