Teraz jest czwartek, 22 października 2020, 00:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Nowy bardziej elastyczny cennik filmowania wesel, może warto 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli te filmy z wesela wygladaja tak ładnie jak ten cennik na www to baaaaaaardzo drogo :)

Nie twoja sprawa jak cennik wygląda,
podobać się nie musi, istotne że widać i wiadomo o co chodzi

a poza tym, jeszcze się taki nie urodził co by wszyskim dogodził

środa, 28 stycznia 2004, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re..
Witam,
Co to jest jakość "BEST" ?
8 MB/s ? Zakładam, że tak. Przy tej kompresji faktycznie "wejdzie" na krążek DVD 60 minut materiału video z dobrej jakości dźwiękiem i menu.
A cennik... Oczywiście, pomaga się zorientować przyszłym klientom czy będzie ich stać na Twoje usługi czy nie. Każdy kalkuluje ceny jak mu pasuje i nie ma w tym nic dziwnego. Jedni są "zarobieni" kręcąc "chałtury" za tysiąc złotych a inni nie mają widoków na pracę nawet za połowę tej kwoty, ale to już inna bajka.
Pozdrówka.

środa, 28 stycznia 2004, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cennik traktuje od najniższego pułapu jaki sobie można wyobrazić. Czyli uwzględnia nawet taką opcję, która jest wykonalna nawet przez gościa zaproszonego na uroczystość z kamerką. Wydaje mi się że nie po to wkładamy tyle wysiłku, nie będę już wymieniał co wchodzi w jego skład, ale również można doń zaliczyć stworzenie strony internetowej, aby się oferować do najprostszych czynności, które są adekwatne do podawanych cen. Gdyby uwzględnić jeszcze koszty uzyskania w naszych polskich realiach, propozycje wydają się być nierealne. Witek w swoim poście przynajmniej podaje jakiś pułap początkowy od którego opłaca mu się zaczynać taką operację jak stworzenie filmu i to nadaje jakąś wiarygodność, że można się spodziewać czegoś sensownego. Wiadomym jest, że wychodzeniem naprzeciw klienta jest udostępnianie mu realnej dla niego ceny, lecz w związku z tym, że nasza praca powinna się odróżniać od tego co może stworzyć każdy przeciętny użytkownik jakiejkolwiek kamery, czyli gość weselny który zabrał z sobą kamerkę a na co dzień zajmuje się zupełnie czymś innym. Ktoś powie, że są operatorzy z przypadku co to lubią i mają do tego dryg i zgoda, ale proszę mi powiedzieć, gdyby nawet potraktować dane zlecenie entuzjastycznie i w tej euforii podjąć je, wykonując po kosztach, albo nawet całkowicie gratisowo, to zapewniam, że na entuzjaźmie dłużej niż pół roku nikt nie pociągnie i prędzej czy później szara rzeczywistość upomni się o swoje koszty utrzymania tej działalności. Chyba że naprawdę nam nie zależy na własnym rozwoju i jesteśmy zdecydowani na zaakceptowanie naszej biedy i tłumacząc się że nas nikt nie wynajmie bo z biedy, sami przyczyniamy się do dalszego pogłębiania poczucia beznadziei i braku wiary we własne siły. Jest na to tylko jedna rada szukać zajęcia w dziedzinie w której naprawdę czujemy się na siłach. Gdyby większość naszego społeczeństwa tak się nastawiła zamiast narzekać na biedę , a najgorsze to przyzwyczaić się do niej, z pewnością nikt by się nie zastanawiał czy mu styknie na realizację porządnego filmu. A ci którzy robią co do nich nie należy robią jeszcze większe zamieszanie wprowadzając złudzenia skołowanym biedą ludziom przedłużając w ten sposób proces uprawiania biedy. Oczywicie przepraszam tych którzy są w prawdziwym impasie.

czwartek, 29 stycznia 2004, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie daję animacji do filmu ( no może ale na życzenie klienta )
robię film w formie reportażu
cena moja jest adekwatna do rynku
jestem nowy, mam ceny średnio 10-15% niższe niż starzy wyjadacze i mam popyt na moja pracę , bo nie odwalam kiczu jak 80% filmowców w Zawierciu i okolicy

tanio nie znaczy wcale że jest chałtura

Próbowałem współpracować z niektórymi co się tym zajmuja od 6-8 i więcej lat i wiecie co ...
skwitowali mnie ,
zero jakiejś pomocy, sam do wszyskiego dochodzę , i wychodzi,
Stawiam na jakość,
wiele kaset oglądałem z wesel co kręcą Zawierciańscy filmowcy i muszę powiedzieć że takiego szajsu to dawno nie oglądałem.
Kamerzysta rozmawia z parą młodą i jest to nagrane, beznadziejne animacje powstawiane,
Mało tego, na salę używają lamp z szybami przeźroczystymi, o mocy 1000W x2
efektem tego są powypalane twarze, zniekształocny obraz oraz kolory,

Ja mam sprzęd oświetleniowy z fotonu,
na kamerę i na salę,
moje filmy maja miękki obraz , aż się miło ogląda

czwartek, 29 stycznia 2004, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robisz konkurencje nie tylko w cenie ale i z tego co piszesz w jakosci:]
- tak powinno byc. Pomalu ale nieodwracalnie tacy jak Ty wykrusza rynek profesjonalnych amatorow:] ceny sie usatbilizuja i bedzie ok:]
Ja osobiscie robie troche filmow ale nie profesionalnie (nie za kase) traktuje to jako hobby. Czasami zastanawiam sie czy nie zalozyc firmy ale jak pomysle ile z tym zachodu, a pozniej podatki itp to mi sie odechciewa :] Nawet teraz mam zlecenie na zrobienie filmu (reportazu) z balu studniowkowego oczywiscie z wczesniejszymi wstawkami ze szkoly, po szkole, przed szkola hehehe (dzialo sie). Pewnie ktos napisze, ze moze u niego nafram wesele za free:] nieee robie to tylko znajomym ktorzy wiedza na co mnie stac (moze nie za wiele - kto wie) i nie rozczaruja sie moja produkcja :]

pozdrawiam
thorg

czwartek, 29 stycznia 2004, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja podobnie jak Thorg zawodowcem czy profesjonalistą nie jestem i kręce dla siebie i znajomych różności za friko ale jedno co mogę powiedzieć, że ci niby zawodowcy to robią jedynie szajs (nieobrażając oczywiście nikogo z forum, pisze o swoim rynku). Kiepska jakość, powtarzające się animacje, nieprzemyślanie nakręcony i zmontowany materiał i wiele, wiele innych...aby szybko i kasa. Cenię więc tych co potrafią w tym zawodzie stawiać na jakośc i kreowac swoje pomysły i je często modyfikować, tworzyć z wyobraźnią i wyczuciem, a tego wielu brakuje.

Oglądałem kilkadziesiąt wesel z mojego rynku i szczerze mówiąc to ok 10-15% z nich było w miarę w porządku. Reszta to szajs!! Ja zwykły amator wielkrotnie robiłem o wiele lepsze materiały z takich imprez jak np. studniówki, półmetki i inne. I zawsze spotykam się z pochlebnymi opiniami ze strony odbiorców.

pozdrawiam
kosmaluk

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kochani nie róbcie piaskownicy z tego forum, moje to "cacy" a jego to "be". To że się sami pochwalicie to o niczym nie świadczy. Pozdrówka

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kochani nie róbcie piaskownicy z tego forum, moje to "cacy" a jego to "be". To że się sami pochwalicie to o niczym nie świadczy. Pozdrówka

Brawo Heniek. Najlepiej jak amatorzy krytykują amatorów :D

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2