Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Xm 1 znowu do serwisu 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Xm 1 znowu do serwisu
Dziś znów oddałem kamere xm 1 do serwisu na Żytnią. Powód (chyba zabrudzona głowica). Dziwne jest to że zawsze tak się dzieje gdy tylko włoże kasete Panasonica. Na kasetach Sony Excele... nie ma problemów. Czy któs z was wie gdzie Warszawie, w Radomiu są inne serwisy niż ten na Żytniej. Ponieważ jest on bardzo drogi.

Przestrzegam wszystkich przed kasetami mdv Panasonica ,a może to czysty przypadek?
Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

wtorek, 3 lutego 2004, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście zbieg okoliczności, ja na Panasonic'u miniDV bujam od 4 lat BEZ NAJMNIEJSZYCH KŁOPOTÓW, a zapewniam, że sąnagrywane po DZIESIĄT razy. Tak na marginesie bardziej skup się lepiej na SOLIDNYCH dostawcach, niż na marce, bo gwarantuję, że kasetki SONY EX jeśli spędzą noc na mrozie to nadają się do kosza.Podbowiedz ile Cię skasowali za czyszczenie głowicy, bo ja słyszałem coś około 500zł !!!
PZDR+

wtorek, 3 lutego 2004, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety albo stety, ale muszę się dopisać do tych zbiegów okoliczności, ponieważ również miałem tego typu przykre doświadczenia również z kasetami Panasonica. Obecnie pracuję na TDK bez takich niespodzianek.

środa, 4 lutego 2004, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie tylko Sony DVCAM jak pisał ktoś to w pełni profesjonalne i praktycznie nie zniszczalne kasety

środa, 4 lutego 2004, 14:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jeszcze nie wiem ile mnie skasują ale gruntowe czyszczenie kosztuje około 300zł. Czy ktoś już sobie czyścił sam kasetami suchymi te kamery. Czy można w ogóle czyścić w ten sposób. czy głowica nie padnie?

środa, 4 lutego 2004, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym gruntownym czyszczeniem to nieco ściemniają a chodzi o kasę. Tak naprawdę to z tych czyszczeń to mają prawdziwe żniwo bez większych inwestycji. Wielu użytkowników boi sama podejmować się takiego zabiegu, bo przyznać trzeba że ryzyko uszkodzenia istnieje, a jest też takie przysłowie że za niewiedzę się płaci. Nie namawiam cię do samodzielnego czyszczenia, bo w razie jakiegoś niepowodzenia nie chciałbym być adresatem pretensji. Kasety czyszczące też nie są szczęśliwym rozwiązaniem, więc pozostaje ci serwis, ale czyścić samodzielnie z zachowaniem najwyższej ostrożności jest najbardziej opłacalne. Jeśli by doszło do rozregulowania docisków naciągów i podobnych precjozjów mechanicznych w wyniku których np. kamera mięłaby taśmę to rzeczywiście tylko serwis. Pozdr

czwartek, 5 lutego 2004, 14:02
Nowy
Nowy

Z tego co wiem, każdy producent stosuje inne smary na taśmach. stosowanie przez dłuższy czas taśm jednego producenta, a później włożenie innego może spowodować zacinanie sie taśmy. Rada jest taka, by stosować cały czas taśmy jednego producenta, lub cały czas korzystać na przemian z taśm różnych producentów. Nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale może ktoś skorzysta. Pozdrawiam.

niedziela, 8 lutego 2004, 10:54
Bywalec
Bywalec

Przepraszam, nie rozumiem, jakie smary na kasetach? Praktycznie te rolki na które nawija się tasma nie są na stałe umocowane do jakiejs tam osi tylko sa luzem w określonych granicach, oczywiście na kasecie. Smarami jest tak jak mówisz, są rózne, inny jest w łozyskach głowicy, inny na napędach, inny na łapach biorących i owijającyh wokół głowicy tasme, ale to w kamerze. :roll:

niedziela, 8 lutego 2004, 11:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W serwisie okazało się ,że to nie wina taśmy. Do wymiany jest jakaś rolka napinacza czy cos takiego.Koszt 700 zł. Pozdrawiam wszystkich użytkowników kamer XM 1.

niedziela, 8 lutego 2004, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kasty mini dv
być może to zbieg okoliczności choć w takie nie wieżę miałem xm 2 i
przekonałen się że panasoniki się do niej nie nadają, przezsedłem na sony
ale trafiłem na iepską dostawę lub na zleżałe (Media Markt) i też pojawiały się problemy więc zacząłem używać TDK (złote) I MAXWEL I ZROBIŁO SIĘ OK. A wogóle to dobrze na początku wgrać sobie minutkę czerni tak nawszelki wypadek i grać od tego miejsca a co do czyszczenia głowic to kaseta czyszcąca tylko gdy nie ma innego wyjścia. Jeśli jest możliwość dostania się do głowicy to tylko czysty spirytus pracuję w profesjonalnym studio i tylko tego używamy a jeśli chodzi o serwis
to PRYMASA TYSIĄCLECIA 66 WARSZAWA są ok pozdrowka

niedziela, 28 marca 2004, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy wielokrotnie wypowiadałem się że canon XL1 to przereklamowana kamera i z trwałością eksploatacyjną u niej jest bardziej niż źle. Jeszcze raz powtarzam kamera Sony DSR-250 przepracowane ponad 1500godzin (głowica). 0 słownie zero czyszczeń głowicy, podobnie staruszka VX-9000 i nieco nowsza DSR-200P . Kasety tylko Sony DVCAM również minidVCAM. W Canonie eksploatowanym w podobnych warunkach po około 300 może 400 godzinach pracy głowica do wymiany. Coś w tym jest- prawda.
Pozdrawiam

niedziela, 28 marca 2004, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 29 marca 2004, 07:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post XM1 znowu do serwisu.
Gościu XL1 to model wyższy od XM1 i równie psowalny.Moi koledzy z XM1 pozbywają się ich czym pędzej,niektórym się udało.Psuje się co popadnie od przetworników po mechanikę.inne udają że nagrywają a potem wyswietlaj stan licznika 0000000 chociaż czerwona lampka jarzyła i tasma pozostaje nienagrana.Nie wiem jak XM2 bo nikt nie ma odwagi kupić.Więc myślę,że to niekoniecznie kasety dają wam w kość.U mnie wszystkie kasetki chodzą,sony-tanie panasonic-droższe i tdk-tańsze.Koledzy gdzie kupujecie sony dvcam,moze być wysyłkowo.Kupilbym z 8 sztuk,zachęcony opiniami Witka i innych.Cześć.W naszych stronach nie spotkałem.

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 16:27
Bywalec
Bywalec

Jeśli chodzi o kasety to ja również miałem problemy z Panasonocami obecnie używam tylko Sony i nie mam problemów używam VX 2000.

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:47
Bywalec
Bywalec

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona