Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 02:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 moje spostrzeżenia VX 700 :) vs TRV 25 :( 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post moje spostrzeżenia VX 700 :) vs TRV 25 :(
Na początku pozdrawiam ludzi z branży i przepraszam za haotyczną wypowiedź.

no i stało sie... kupilem to małe badziewie. (TRV25)
Cholera, po raz 3 zepsuła mi sie vx 700. Kiedyś padła mi taśma łącząca korpus z wizjerem. Miał już to ktoś? ba ja 2 razy!!!! od tego czasu w ogóle nie ruszam wizjera i cały czas mam podsniesiony do góry. Wiecie ile mnie to kosztowało? Oczywiście Gdańsk, bo tu mieszkam (wiocha) takich rzeczy nie naprawia, więc została królewna Warszawa. Wiecie ile mnie to kosztowało? sama taśma 30 zł, rozebranie i złożenie kamery 500 złotych. razem - 530!!!! k... trudno. ciekawe swoją drogą kiedy przestanie działać i po ilu zgięciach i obrotach LCD . nie sądze żeby długo działało takie złącze.....
Teraz tak się stało, że włączam kamerę i w wizjerze pojawia mi się biały ekran, kaseta w środku, kamera nie reaguje, wizjer piszczy, nic nie da się zrobić sony wyłącza się po paru sek. LIPA! podejrzewam że spieprzył kamere zasilacz. próbowałem ładować baterie i nic... i nie podaje napięcia do kamery... hmmm zobaczymy jak zadzwonia z serwisu. a teraz do rzeczy co do TRV 25....

Powiem szczerze... od razu byłem nastawiony negatywnie do tego typu wyrobów... miniaturyzacja, kiepska ergonomia, kijowa obsluga - słowem : LIPA! (rzygać się chce) Myślałem, że sie przekonam ale chyba będzie ciężko...
Tak jak mówiłem, pierwsze wrażenie - za mała, czyli mało stabilna. Do minusów dodam jeszcze elektroniczny steady shot a nie optyczny jak w vx 700. Różnica kolosalna!!! A jeszcze wyczytałem, że pogarsza jakość filmu! Co z tego, że technologia mega pixel? nie zauważam tego. dalej: mały obiektyw, ccd 1/4 cala. przy świecących obiektach typu żyrandol itp kijowe refleksy, pionowa smuga światla. (rzygać się chce) Po przykręceniu stopki od statywu nie mozna wyjąć kasety! obłęd!!! co za pomysł? bravo dla Sony:( (rzygać się chce) kiepska obsługa, brak klawiszy np. do balansu bieli, który sie z resztą wyłącza po 5 min nie używania kamery - bezsens! trzeba szukać w menu - bzdura! (rzygać się chce) następna wada która do profesjonalnych zastosowań należy: brak przewijania przy funkcji camera/ edit search. tylko odtwarzanie do przodu i do tyłu. w VX 700 po mocniejszym wciśnięciu klawisza edit search było przewijanie. Mozna było w ten sposób szybko znaleźć koniec danego ujęcia. Za tą cene brak ręcznej regulacji balansu bieli. Tu przypominam, że niestety w VX 700 też jej nie ma :(
Co jeszcze... brak mojego ulubionego klawisza REC umieszczonego z przodu na korpusie kamery!!!! pozostaje wciskanie nagrywania z tyłu jak masa ludu (rzygać się chce) Gówniana bateria załączona w zestrawie. musiałem dokupić Qm71 za jedyne 499 aby obsłużyć imprezy...
no i te 7 luxów, co jest mało przy minimalnym oświetleniu. Choć zdaje sobie sprawe, że tak jak do fotografii to do video też jest otrzebne światło. Najlepiej dzienne. No i teraz jedno z ważniejszych!!!! do dupy zasilacz!!!!!!! nie wyobrażam sobie, a muszę - do cholery ładowanie baterii w kamerze!!!! (rzygać się chce) nie mogę w trakcie kręcenia ładować drugiej baterii. Żenada!!!! bravo dla inż sony!!! (rzygać się chce) 700 kręciłem i w tym czasie ładowałem sobie baterie. co za lipa! niech to szlag! za taką kasę!!!! albo kładziesz się spać i w VX ładowało baterie tą w kamerze i ładowarce. wstajesz rano i masz dwie naładowane... a tu? (rzygać się chce)

Teraz troche optymizmu...
PLUSY: ciesze się ze zdjęć zapisywanych na kartę pamięci 1100 x 860 fajowe. ekran LCD - nie musze patrzec w mały - kiepski wizjer ( i tak dobrze że kolorowy) wejścia analogowe (konwersja do cyfry) i cyfrowe. Nie musze już kupować karty Pinnacle z wejściem analogowym - wystarczy dv7 plus.
No fajny montaż pomiędzy kasetą, a pamięcią... foto z taśmy i odwrotnie.
i reszta bajerów. Inteligentne gniazdo akcesoriów... i inne.

GENERALNIE. Kolega mnie zapytał, czy jak kupi TRV 17 to będzie lepsza niż moja(VX700) Odpowiadam NIE!!!! i szczerze mówiącza te 5.500 pln wolałbym używke ( mam nadzieje że z małym przebiegiem ) VX 1000 z 3 ccd niż to małe g.... Dlaczego je kupiłem? bo w tej cenie nie ma nic innego na rynku, a nie pokusilem sie na używaną bo mam pecha w tej kwestii. z reszta 700 tez byla roczna jak ją kupiłem. Najgorsza dzisiaj jest komercja i zaślepianie klienta. Co z tego że TRV 25 ma night shot? po ch... po co mi zoom 120 albo jak sie czasem ścigają w reklamach 240, albo nie wiadomo ile. najlepiej 10000 co z tego? o kant pi...dy takie coś. potem, efekty.... a po cholere to? montaż na kompie i robie wszystko. żenada (rzygać się chce) aaaaa, podoba mi się bardzo wolny transfokator no i szybkie zbliżenia! poza tym. nie mam uwag co do jakości obrazu przy trybie auto white bal . i szybko dziala auto focus, choć w VX używałem tylko ręcznego co było bardzo wygodne. W TRV trzeba dużo kręcić żeby uzyskać ostrość. (rzygać się chce) W VX trzeba było pare mm by to ustawić....

Sumuje:
Gdybym miał polecać, obstawiałbym 700. cięższa, stabilna, porządny, optyczny steady shot, większy obiektyw, bardziej profesjonalna obługa itd. Tamta kamerę po prostu kocham! i czekam z niecierpliwością na powrót z serwisu!

a dlaczego kupiłem trv 25?
mam pełno pracy w sierpniu, wrześniu i październiku. nie wiem gdzie można w trójmieście pożyczyc kamere, poza tym nie tylko na kręcenie ale i na montaż.... Oczywiście marzę o VX 2000 ale 13 tyś troche dużo.... ale sprzęt za...sty....

Na pewno cos przeoczylem (dodam w nowym poscie) ale mam prosbe o odpowiedzi!!!! czy słusznie myślę???
no i troche żałuje, bo trzeba było dołożyc 500 i brać z większym LCD 27 ale i tak to mi styka! (choć nie do końca jak pisałem)

Kończę. Szkoda mi tylko, że wszystko ma się ku miniaturyzacji... (rzygać się chce) beznadzieja. Choć i tak wole taką kamerę niż jakiegoś naramiennego panasonica m-5000 czy coś tam.

3majcie sie!

P.S. he, teraz będę robił kościół na dwie kamery hihihihihi

chyba to wszystko....choć nie na pewno.

poniedziałek, 26 sierpnia 2002, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No tak to jest!! Od kilku lat jakosc wyrobow marki SONY bardzo sie obnizyla :) Kamery, Telewizory (kinaskopy) padaja jeden po drugim. To juz nie jest ta sama firma co 10 lat temu! teraz to jedna wielka masowka.
Ja tam zostaje przy Panasonicu i Canonie :)

wtorek, 27 sierpnia 2002, 10:36
Bywalec
Bywalec

TRV 25 to pierwsza moja kamera! Kupiłem ją w Berlinie za 1100E. Nakręciłem dopiero 4 h filmu więc doświadczenia żadne.
Minusy to:
- brak możliwości wyjęcia kasety na statywie !
- bardzo wąski kąt (ciężko objąć jednym ujęciem np. zabytki) - to chyba
największa wada (mogę porównywać jedynie z fotografią małoobrazkową). Zastanawiam się nad kupnem Obiektywu x 0,6. Cena zaporowa jak na kawałek pasywnego szkiełka :(.
- brak szybkiego przewijania z podglądem w trybie kamery :(.
- jest rzeczywiście dość ciemna, za to plusem chyba jest, że nie próbuje tego nadrabiać cyfrowo !
- braku przycisku zamrażającego warunki ekspozycji (przesłonę). Jadąc kamerą przy zmiennych warunkach otoczenia wychodzą fatalne efekty ściemniania- rozjaśniania.
- białe pinowe pasy przy ostrym oświetleniu

Plusy to:
- waga i rozmiar :) - dla amatora plusem jest to co dla profesjonalisty minusem.
- panel LCD - nie wiąże kamery z okiem
- czysty dzwięk (choć na wietrze do dupy - miniaturyzacja).
- night shot - często fotografuję przyrodę - mam nadzieję że ta funkcja będzie przydatna do filmowania. Mam zamiar zrobić samemu reflektor na podczerwień nie związany z kamerą by móc go ukryć w pobliżu zwierząt a filmować z oddali (i tu przydał by się adapter na obiektyw x2)

Baterie ładowarki itp - to polityka firmy, liczą na dodatkowe wpływy.

pozdrawiam,

czwartek, 26 września 2002, 15:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Post tralala
to i ja cos dorzuce...

nie wiem jak Was, ale mnie strasznie wkurza :evil: wylaczanie sie jej po 5 minutach dzialania w standby !!!
niby dla oszczednosci baterii, ale jak podlaczam zasilacz to dalej jest to samo. Na razie nie doszedlem jak moznaby to wylaczyc. Jakby ktos wiedzial to prosze dajcie znac, bo nie moge sie nia podawic ani poznac funkcji jak mi sie co 5 minut wylacza... grrrrrr....
na razie nic konkretnego nia nie robilem, wiec wiecej na razie sie nie wypowiadam - ale dziala ladnie z sb augidy -> przynajmniej na razie w jedna strone. na kamerke jeszcze nic nie wrzucalem. ale to tylko kwestia czasu :)

sobota, 28 września 2002, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Moja uwaga jest nie do modelu Sony 25, który miałem kupić ale do modelu 740 (Digital8). który kupiłem. Postawiłem je obok siebie i z prostego porównania parametrów (przetwornik/jasność obiektywu, manualna korekta ostrości itp) wybrałem 740. Nie żałuję! Poleciłbym ją każdemu! Ale Sony wycofał ją i zastąpił modelami z prztwornikiem 800tys (740 ma ponad 1mln pix). Krok wstecz, a szkoda. Najlepszy z tanich modeli cyfrowych i jak ktoś nie ma obciachu, że ma kamerę nie DV, tylko Digital8 (postrzegana jako cyfr/analog jakby nie patrzeć) to niech kupi nawet używkę (jako sklepowa skończyła karierę w cenie 3700pln). A jak ktoś musi mieć DV-kę, to polecam pierwsze lepsze dziadostwo z MediaMarktu za 1999zł. Na pewno będzie cyfrowy zooooooooom (800x to standard!). Jesli uraziłem kogoś lubiącego DV ale w wydaniu VX2000 itp. (powyżej marginesu dużego zooooma) to mówię "sorry"

piątek, 6 czerwca 2003, 01:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: tralala
domel napisał(a):
to i ja cos dorzuce...

nie wiem jak Was, ale mnie strasznie wkurza :evil: wylaczanie sie jej po 5 minutach dzialania w standby !!!
niby dla oszczednosci baterii, ale jak podlaczam zasilacz to dalej jest to samo. Na razie nie doszedlem jak moznaby to wylaczyc. Jakby ktos wiedzial to prosze dajcie znac, bo nie moge sie nia podawic ani poznac funkcji jak mi sie co 5 minut wylacza... grrrrrr....
na razie nic konkretnego nia nie robilem, wiec

Wyjmij kasete, to nie tyle dla oszczednosci baterii co dla oszczedzania glowicy.

piątek, 6 czerwca 2003, 02:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]