Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 16:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Filmowanie Komunii Sw. - napiszcie kilka zdan 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Filmowanie Komunii Sw. - napiszcie kilka zdan
Witam

Przyznam sie ze b dawno nie filmowalem Komunii Swietej.

Czy mozecie napisac pare zdan ?:
- nt wlasnych doswiadczen podczas filmowania w/w uroczystosci,
- sposobu filmowania (cala klasa) - ogolny zarys scenariusza,
- sposobu rozliczania sie,
- cen przez Was proponowanych (najlepiej prognoza na ten rok :) )

piątek, 5 marca 2004, 07:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 5 marca 2004, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 5 marca 2004, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kręć ile wlezie bancie to lubią :-))) O. O.o. O. tu . t. tu t. tu jezd mój wnucek widzicie kumoskoo. ... tu n o tu GGGDZIEEEEE
no przecie to nie unn ..
Un czy nie un zapłacą

jak już zapłacą to nogi za pas i posprawie.

:twisted:
:lol:

piątek, 5 marca 2004, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzieki, byles szalenie pomocny
Po pierwsze to w zakresie fimowania Komunii niewiele się chyba zmieniło na przestrzeni nawet kilku lat, w końcu to nie Hollywood. A po drugie wymiana spostrzeżeń czy doświadczeń w podanym zakresie to dobry materiał na całonocne posiedzenie przy piwie :lol: A po trzecie to odniosłem wrażenie, że Tommy nie ma jednak żadnych doświadczeń biorąc pod uwagę, że prosi o sposób rozliczania czy sposób kręcenia - zresztą każdy wyrabia to sobie indywidualnie lub uczy się w szkole.

piątek, 5 marca 2004, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli chcesz sie czegos dowiedziec to napisz do nie na gg 5656622 napewno bede pomocny!

zajmuje sie filmowaniem profesjonalnie !!!

piątek, 5 marca 2004, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Anonymous napisał(a):
dzieki, byles szalenie pomocny
Po pierwsze to w zakresie fimowania Komunii niewiele się chyba zmieniło na przestrzeni nawet kilku lat, w końcu to nie Hollywood.

Filmowalem jakies 12 lat temu Panasoniciem M5, to dosyc dawno, od tego jest forum, aby zyczliwa osoba pomogla jesli ktos ma watpliwosci
Cytuj:
A po drugie wymiana spostrzeżeń czy doświadczeń w podanym zakresie to dobry materiał na całonocne posiedzenie przy piwie :lol:

Prosilem o kilka zdan.
Cytuj:
A po trzecie to odniosłem wrażenie, że Tommy nie ma jednak żadnych doświadczeń biorąc pod uwagę, że prosi o sposób rozliczania czy sposób kręcenia - zresztą każdy wyrabia to sobie indywidualnie lub uczy się w szkole.

Czy ktos kiedykolwiek mowil ze takowe mam ? Zreszta jakie to ma znaczenie ? Jesli ktos pyta o temat ktory znam to staram sie pomoc, jesli nie to siedze cicho, to chyba zrozumiale ?

Ogolnie rzecz biorac to nie wiem po co cokolwiek piszesz skoro nie chcesz pomoc, a wklejenie emotki traktujesz jako swoja wypowiedz.

piątek, 5 marca 2004, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy ten temat był dość szeroko omawiany na naszym forum i na forum Fotonu. Trzeba poszukać bo naprawdę szkoda opisywać wszystko jeszcze raz. Pamiętam ze była tam mowa o sposobach realizacji i o cenach oraz sposobach rozliczania.

piątek, 5 marca 2004, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zanim zapytalem przeszukalem forum, byc moze zbyt malo dokladnie. Jeszcze poszukam.

Forum fotonu rzadko odwiedzam.

piątek, 5 marca 2004, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sory Tommy jeśli w jakikolwiek sposób moje wypociny Cię uraziły, ale niestety często trafiają tu posty na temat wielokrotnie wałkowany. Nic nie odpowiesz - będą kolejne w stylu "Nikt nie wie?", "Halo, jest tam ktoś?" itp. Odpowiedzieć w pełni się nie da, bo czasu (przynajmniej ja) tyle nie ma. A tematyka, którą poruszyłeś jest bardzo ogólna i poniekąd to "tajemnica zawodowa" :) Stąd moja pierwsza mina 8O

Jak ktoś napisze ile już wie, czego nie wie, a chciałby się dowiedzieć (i tu padną konkrety) to napewno dostaniesz konkretne porady. Natomiast Ty napisałeś "Przyznam sie ze b dawno nie filmowalem Komunii Swietej", co oznacza, że kiedyś to robiłeś, a jak robiłeś i się do tego przyznajesz tzn. że wiesz co robiłeś, stąd moje jeszcze większe 8O , że pytasz o takie rzeczy jak sposób filmowania czy rozliczania.

Oczywiście moją wypowiedź, a tym bardziej Kilera, potraktuj z przymróżeniem oka.

piątek, 5 marca 2004, 16:34
Stały bywalec
Stały bywalec

witam - realizacja filmu z uroczystości komunijnej jest dość trudna i zależy od ilości dzieci przystępujących. mając 35 dzieci - to sprawa jest prosta, ale mając 120 dzieci to już na jedną kamerkę wielkie wyzwanie, przeliczmy że 60 sekund na osobę
35x60s=35 minut
120x60s=120 minut
teraz dodajemy ujęcia ogólne tłumu + ujęcia ściśle związane z uroczystością czyli około 30 minut, i pytanko czy przy 120 osobach rodzice zapłacą za kasetę na której dziecko widać przez 60sec - jeżeli tak to żaden problem.
- zalecam mniej doświadczonym filmowcom wcześniejszą wizytę u księdza i na próbie, a szczególnie jeżeli nie znamy danej parafii i zwyczajów tam panujących,
- pamiętajcie że jeżeli na takiej komunii coś pójdzie nie tak to będziecie spaleni na rynku wideo w danej okolicy,
-wcześniej sprawdźcie czy poziom oświetlenia jest wystarczający i dopasujcie oświetlenie tak żeby nie tarasować przejścia podczas uroczystości, bo inaczej sytuacja się przedstawia gdy jest pusty kościół a inaczej jak tłum ludzi tratuje co napotka na drodze, uwaga też na dekoracje które często zasłaniają pole widzenia i światło (miałem taką sytuację że na punkty wielkiej mocy oświetlające kościół zostały podwieszone szarfy z materiału które skutecznie zacieniły cały plan i musiałem rozstawić własne oświetlenie),
-nagrywajcie wszystko co oficjalne zwracając szczególną uwagę na spójność materiału co pozwoli uniknąć kłopotów montażowych,
-warto wcześniej uzgodnić z księdzem czy jest dopuszczalne przemieszczanie się po kościele i w których momentach, oraz żeby uświadomił ludziom że uroczystość jest nagrywana tylko przez jedną firmę a wujkowie kamerki niech schowają żeby nie robić zamętu,
-ujęcia przebitki warto wykonać przed rozpoczęciem uroczystości i uzupełnić po zakończeniu (dekoracje, ołtarze, figury, ujęcia na zewnątrz itp),
-pamiętajcie o zapasowym sprzęcie a szczególnie akumulatorkach i kasetach.
-ważne żeby z rodziców wybrać osobę która zajmie się dystrybucją, a pieniądze zbierze przed przystąpieniem do realizacji - za ile kaseta to zależy od kwoty minimum za którą opłaaca nam się podjąć wykonanie usługi do tej kwoty dodajemy koszty materiału, wykonania kopii i pozostałe koszty np dojazdów sumę dzielimy przez ilość osób zainteresowanych (z mojego doświadczenia wychodzi to około 60% miasto, 80% wieś - reszta to piraci)

to parę takich wskazówek które może komuś pomogą, całej struktury filmu nie będę opisywał bo to w moim przypadku bardzo rozległy temat.

pozdrawiam
FStyl

piątek, 5 marca 2004, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak wiemy te parenascie lat temu kamera nie byla tak popularna jako sprzet rtv w "kazdym domu i zagrodzie" jak teraz, wiec komunie filmowalem czesto, ale tylko na osobiste zamowienie rodzicow.
Wiec prawda jest ze w grupowym filmowaniu komunii doswiadczenia nie mam :)
Po przerwie w filmowaniu zapytalem o sposob rozliczania sie i ceny dla calej grupy, gdyz teraz raczej rzadziej sie spotyka chec wynajecia kamery dla jednego dziecka.

PS. Co do samej teorii filmowania przyjecia pierwszej komunii rowniez zostalem przyuczony na kursie prowadzonym przez ksiezy w Sandomierzu wiec tu problemu tez nie widze :D

fstyl: wielkie dzieki za porady

piątek, 5 marca 2004, 17:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cena kasety komunijnej zalezy od rynku, myślę ze na obecny sezon około 50zł. Tylko zachłanny i mało doświadczony filmowiec bierze się za filmowanie komuni 120 dzieci. Do takiej realizacji potrzeba minimum 5 kamer i przynajmniej 4 wersje filmu. Tak aby nagranie końcowe miało około 60 min. Należy podzielić kościól na sektory i każda kamera robi swój sektor . Jedna kamera plan ogólny i zbliżenia od strony dzieci na ołtarz i księdza. Materiały z tej kamery są do wykorzystania we wszystkich wersjach.Sektorowe kamery filmują tylko dzieci. Jest bardzo dużo pracy i generalnie to się to mało opłaca. Robiliśmy tak z kolegami 2 lata temu, kaseta kosztowała 35zł, sprzedaliśmy prawie 90 kaset, filmy się podobały, nawet były telefony z tego i innych kościołow aby zrobić tak również w zeszłym roku ale nic z tego nie wyszło bo zarobek zbyt mały i nie znalazłem chętnych do wspólpracy. Zarobek wtedy wyszedł po około 450 zł na łebka więc szkoda roboty. Najlepiej opłaca się robić komunie dla około 30 dzieci na dwie kamery, wtedy i pracy dużo mniej i film niezły oraz zarobek godziwy.

piątek, 5 marca 2004, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

matrix: no offence ale jak widzisz jednak mozna :)

wielkie dzieki, o takie cos mi chodzilo,
jedna klasa to max, zdaje sobie sprawe jak bedzie wygladac nagranie wiekszej liczby dzieci jedna kamera :D

piątek, 5 marca 2004, 23:34
Nowy
Nowy

Post Re: Filmowanie Komunii Sw. - napiszcie kilka zdan
... wpis usunięto ...

Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 15:01 przez filmowanie, łącznie edytowano 2 razy

środa, 2 listopada 2011, 15:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona