Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 15:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Scenariusz wesela 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Scenariusz wesela
Witam,

mam zamiar filmować za free kumpla wesele. Kiedyś na forum jeden z kolegów przedstawiał scenariusz wesela (co kiedy, jakie sceny po kolei itp.) na swojej stronie internetowej. Pech, że nie wydrukowałem- teraz strona już nie działa. Czy ktoś z Państwa posiada coś takiego do poczytania?

I drugie pytanie przeglądam katalog Foton i zastanawiam się na zakupem lampy oświetleniowej. Prószę o radę co polecacie jaka moc, akumulator itp. Mam zamiar wyposażyć się w to urządzenie właśnie na w/w wesele.

Pozdrawiam

piątek, 26 marca 2004, 21:20
Stały bywalec
Stały bywalec

co do pierwszej czesci twego postu to najlepiej jak pojdziesz sobie wczesniej na jakis inny slub i popatrzysz co kiedy jest a jak chcesz wiedziec wiecej prponuje isc na kurs ktry organizuja kurie wydajace uprawnienia do krecenia uroczystosci w kosciolach - sprawdz czy bez takeigo kwitka ksiadz ci pozwoli krecic bo ostnio ksieza sa bardzo na to uczuleni.
a co do drugiej czescie to oswietlenei zalezy jaka masz kamerke jesli analoga to kup jakas 100W unomata ajesli cyfra ktora ma jasny obiektyw
to msyle ze wystarczy jakas 30w ewntualnei 50w to wszystko zelezy od kosciola i od pory filmowanej uroczystosci
pozdrwionka

sobota, 27 marca 2004, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post scenariusz
1. Plener
2. Slub
3.wesele
4 Poprawiny

wtorek, 30 marca 2004, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy ktos wie jak lub ma obrazowy przyklad jak polaczyc logicznie i ciekawie wszystkie wazne elementy mszy podczas wesela? Wydaje mi sie dosc trudne. Moze ktos napisze jak to robi, bo chyba calej mszy sie nie filmuje?

wtorek, 1 marca 2005, 23:46
Stały bywalec
Stały bywalec

ja krece msze w taki sposob ze wyglada jakby byla cala zarejestrowana nie wkladam tandetnych przejsc pomiedzy bo wtedy to dobpiero widac ze bylo najpierw poczatek i pierwsze slowa ksiedza a za chwile kazanie
staram sie tak zlozyc zeby wygldala jak jedna calosc.:)
pozdrawiam i zycze powodzenia:)

wtorek, 1 marca 2005, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozumiem, ale jak pogodzic rejestracje calego przebiegu mszy z rejestracja tylko jedna kamera w jaki sposob filmowac ksiedza, praca ze statywem jest strasznie trudna w takich chwilach a trzeba czesto zmieniac miejsce, kat itp?

środa, 2 marca 2005, 00:01
Bywalec
Bywalec

Post Spokojnie...
Warto porozmawiać z młodymi co by było warto złapać. Często ludzie organizują specjalną oprawę ślubu, zapraszają innych księży, którzy lepiej mówią - wtedy chcą mieć np. kazanie. Inni zatrudniają jakiś grajków, bądź grają znajomi - też trzeba o nich pomyśleć.
Cała zabawa jest i tak po nagraniu przy montażu - warto kręcić więcej - zawsze łatwiej coś niepotrzebnego potem wyciąć, niż stracić ciekawe ujęcie. Jednak tu też trzeba mieć umiar - grunt to nie rzucać się w oczy i "nie włazić na ołtarz" i nie przeginać z ciekwymi "ujęciami-ucieczkami kamery" co jest zmorą wielu produkcji.
No i jakie mamy ramy czasowe?, moim zdaniem górne granice to ok. godzina na ślub i godzina na wesele - więcej niż dwie godziny jest nużące - bez względu na to co sfilmowałeś ;)) Choć owsze są młodzi którzy chcą mieć wszystko, ale dla kogoś z rodziny oglądanie takiego filmu to męka.

środa, 2 marca 2005, 11:09
Moderator
Moderator

no właściwie to sam schemat ślubowesela nie daje możliwości wykorzystania jakis oryginalnych trikow, aby mozna bylo mowic o scenariuszu. scenariuszem jest samo życie ;)
natomiast mnie interesuje podobna do poruszanej sprawa. na pewno tworzycie menu do dvd. jest to istotny element reportażu, czesto niedoceniany. korzysta sie z gotowcow w jakis edytorkach. ja mam natomiast do was pytanko natury "konstrukcyjnej". dlaczego przyjęło się, że menu musi byc na początku? a gdyby np. po włożeniu płyty do dvd najpierw pojawiał się "trailer" (np. http://www.video-strip.pl/video/weselne/zwiastun.wmv ) z którego dopiero wchodzimy do menu z wyborem scen. menu samo w sobie jest wlasciwie czolówką animowana, gdzie zmieniają się twarze, imiona glownych bohaterow. po wybraniu "wybor scen" mozemy znowu oglądać fragmenty scen (w "miękki" sposób, przeniki itp.) ktore wskazane przenosza nas w wybrane miejsce. jednak nie są to picony jakies (czy thumbs to sie nazywa chyba), tylko raczej duze, poprzysłaniane maskami fragmenty scen. mysle, ze to ciekawsze niz "menu na wjazd" ;)

pozdrawiam

czwartek, 3 marca 2005, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam sie! Tak sie sklada, ze mam plytke demo tej firmy i moge obejrzec te nagrania w duzo lepszej jakosci. Nagranie "zwiastun" jest dobrym przykladem czolowki ktora moznaby w nagrywac na poczatek, jest to wydaje mi sie bardziej odpowiednie i bardziej oryginalne. W takiego typu czolowce moznaby tez zamiescic swoje logo i w bardzo ciekawy sposob wprowadzic widza w atmosfere naszego filmu. To bardzo dobry pomysl GrassHoppeR, tylko w jaki sposob wypalic taka plytke? Mnie jednak nadal meczy to w jaki sposob pogodzic obecnosc jednej kamery w kosciele. Moze napisze mi ktos jak on to robi?

czwartek, 3 marca 2005, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszce raz ja! Moze ktos zna tytuly utworow wykorzystanych w podkladzie w filmikach na stronie http://www.video-strip.pl/ ?

czwartek, 3 marca 2005, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Temat jest może i nowy ale pomysł na pytki z wstępem już nie. Takie płytki wypalam od dawna ( 1wstęp-2menu animowane w rogu maskowany fragment filmu-3 no i oczywiści wybór scen z chapterami co konkertny fragment lub utwór grany przez kapele) i naprawdę klient zadowolony i widzi coś innego niż dotej pory.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

Ostatnio edytowano wtorek, 29 stycznia 2008, 21:59 przez TOKKSA, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 3 marca 2005, 23:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki za odpowiedz! Ja jednak ciagle draze temat jak radzicie sobie z jedna kamera podzcas mszy? Moze ktos ma jakis filmik do pociagniecia, albow ie gdzie moge taki znalezc, tak zeby zobaczyc jak to jest laczone? Szukalem u siebie w miescie ale nic nie znalazlem.

czwartek, 3 marca 2005, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przebitki, przebitki,i jeszcze raz przebitki, to podstawa do montażu przecież nie filmuje się całą mszę młodych, ważne są twarze gości w czasie gdy siedzą lub stoją, aby w odpowiednich momentach móc przykryć przejście z jednego miejsca w drugie,trochę detali z samego wnętrza kościoła, tak naprawdę nagranie uroczystości jedną kamerą to sztuka, trzeba pamiętać co po czym następuje we mszy, każde przejście w inne miejsce jest słyszalne w dźwięku bo głośniki są różnie rozstawione w kościele, trzy to pogłos szczególnie w dużych kościołach gdzie dźwięk jest niemal nierozpoznawalny,chcąc w miarę przyzwoicie nagrać jedną kamerą warto zadbać chociażby o dodatkowe źródło dźwięku jest to nieoceniona pomoc w montażu, czysty dźwięk i przebitki,i kręcić dużo materiału nie żałować taśm bo potem jest z czego wybierać.Powodzenia [/list]

piątek, 4 marca 2005, 01:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo :) Dzieki henrico! Rzeczywiscie nagranie mszy to nie male wyzwanie, ale chyba wiekszosc z ludzi zajmujacych sie filmowaniem uroczystosci weselnych robi to wlasnie jedna kamera, wiec jakos musza sobie radzic, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze trzeba tu nabyc duzo doswiadczenia.

POZDRAWIAM!!!

piątek, 4 marca 2005, 08:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gdyby mi jakiś "kamerzysta" oddał wesele z nagraną całą mszą to chyba byłby to najnudniejszy film w moim życiu ... nie dziwię się więc niektórym opiniom, że filmy 2-godzinne to góra - bo reszta to już przynudzanie ...

Zdazyło mi się kilka razy wesela gdzie naprawdę było trudno sklecić coś na 2 godziny, ale miałem też kilka imprez gdzie ludzie bawili się tak niesamowicie że trudno mi było się zmieścić nawet w 4 godzinach filmu ...

PS. osobiście nagrywam tak, ża na filmie cały kościół zajmuje 10-15 min, przy czym pokazane jest całe ślubowanie, więszość ludzi w kościele (często wszyscy), i najważniejsze momenty w trakcie mszy (komunia itp.). Kazanie nagrywam tylko i wyłącznie na specjalne życzenie młodych, czytania podobnie - zazwyczaj wtedy, gdy czyta ktoś z rodziny. W takim wypadku oczywiście przedłuża się czas trwania "akcji w kościele" :>

Pozdrawiam

sobota, 5 marca 2005, 14:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona