Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z kasą. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z kasą.
Witam forumowiczów.
Ostatnio w styczniu nasz zakład filmował studniówki 3 klas.
Podpisaliśmy wczesniej umowe dotyczaca ilosci uczniów chetnych nagrania pomnożoną przez okreslona stawke.
Materiał został zmontowany, skopiowany w ilosciach zgodnych z umowa.
I teraz sedno problemu: kiedy chcielismy oddac gotowy produkt nagle kilka osób sie wycofało majac kompletnie umowe za nic.
Jak teraz mamy sie zachowac aby zciagnoc pieniadze?
Prosze o pomoc.

wtorek, 30 marca 2004, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kilka osób to znaczy ile, jeśli nawet 25% to trzeba się z umowy wywiązać i mieć nauczkę na przyszłość. Ja zawieram umowę w ten sposób że przed rozpoczęciem zdjęć 50% i następnie przystępuję do montażu po otrzymaniu pozostałej kwoty. Nie interesuje mnie ile osób weźmie kasety kwotę ustalam na określoną liczbę kaset i tyle otrzymują w efekcie końcowym. W umowie zaznaczam termin odbioru kaset w 10 dni po wpłaceniu całości należności. Nie interesuje mnie czy komuś taka umowa odpowiada, przecież mogą zamówić nagranie w innej firmie.

wtorek, 30 marca 2004, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post problem
Witku teoretycznie pomysł jest dobry. Podoba mi się takie rozwiązanie.
Natomiast co robisz w sytuacji gdy: klasa jest małoliczna np. 16 uczniów.
Zakładam, ze za całokształt od klasy weźmiemy np. 1200 zł, dzielimy przez 16 uczniów co daje nam: 75 zł.
Czy uczniowie na to się zgodzą?
Proszę o opinie Witka i innych kolegów.

piątek, 2 kwietnia 2004, 08:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak im nie pasuje to niech idą do kogoś innego. Ja ustalam za 1000zł 25kaset i za każdą następną po 30zł. Od razu zastrzegam że płatność jest przy odbiorze pierwszej kasety. Miałem klasę 21osób. Dostali 25kaset za 1000zł a co zrobili z nadmierem to nie mój problem. Z odbiorem z reguły jest tak. Umawiam się na konkretny dzień. Oglądają przy mnie kasetę (początek jak leci a później przeważnie na podglądzie) i płacą. Czasami troszeczkę muszę poczekać na zebranie kasy ale niebyło z tym większych problemów. Czy biorą 2 czy 25 kaset cena nie ulega zmianie. Po prostu musimy się szanować. Jak ktoś daje na kilka dni jedną kasetę do obejrzenia to jest po prostu "dupek" i tyle.

piątek, 2 kwietnia 2004, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak pisze Miras konkretna kwota i ilość kaset mniej istotna chociaż teraz biorą płyty i wtedy kazda płyta dodatkowa 25zł. Jak za drogo to są tańsze firmy, jak mała klasa to oczywiście cena jednostkowa wyższa. Bo moja cena całości jest na dany rok stała. Tak generalnie to za studniówkami nie zabiegam już kiedyś pisałem dlaczego.

piątek, 2 kwietnia 2004, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no po takich tematach to sie troche dziwie czyzbyscie panowie mieli tylko po 1 weselu ze az tak zdzieracie??? po poscie za studniowke????

ja tam biore 35 zl za VHS od osoby i 40 zl za DVD umowe podpisuje np.na 26 osob i tyle mi wplaca zaliczke po 15 zl jesli ktos sie wycofa mam to w dupie bo 15 zl juz nie dostanie a ja duzo na tym nie trace bo kaseta zostaje u mnie!

pozdro. wesolych swiat!

piątek, 9 kwietnia 2004, 09:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]