Teraz jest sobota, 22 września 2018, 13:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Brak umiejętności 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Brak umiejętności
Chciałbym wypowiedzieć sie na bardzo drażniący mnie temat i poznać Wasze zdanie. Otóż chodzi o wideofilmowców, którzy ewidentnie nie posiadają podstawowej wiedzy na temat filmowania. Na jednym z wesel pracował "dziany" wideofilmowiec. Posiadał dość drogi sprzęt (XM1) oraz przymocowany do niej na specjalnym stelarzu wysokiej klasy aparat cyfrowy. Przyglądając sie jego pracy na weselu nic nie zapowiadało "tragedii". Podczas rodzinnej projekcji filmu "dzieło" (przynajmniej w moim odczuciu) wydało sie kompletną klapą. Co chwila pompowanie obrazu, latające gołąbki i obrączki. Masa przejść między ujęciami. W sumie więcej grafiki niż normalnego filmu. Film nie prezentował klasy i nieestetycznie odzwierciedlał przebieg wydażeń. Natomiast na innym weselu pojawił się młody chłopak. Posiadał naramienna, analogową kamere (VHS/SVHS). Podczas projekcji jego filmu, nagranie zasługiwało na wielkie uznanie. Film był przedstawiony czytelnie, perfekcyjnie zmontowany, którego uzupełnieniem były drobne efekty oraz napisy. Jakość również była fascynująca jak na tego typu kamere. Świetnie oddane kolory i brak zakłóceń. Film naprawde był czytelny i perfekcyjnie oddawał przebieg wydarzeń (świetna muzyka oraz zwolnienia itp.) Słuchajcie, jeżeli myślicie, że posiadając wysokiej klasy sprzęt i nie posiadając wiedzy zdobędziecie klienta to sie mylicie. Oczywiście sprzęt również jest ważny, ale wiedza najważniejsza. Miałem również taki przypadek: zadzwoniłem do pewnej firmy, która zajmuje sie wideofilmowaniem i spytałem jakie są ich wymagania wobec nowych pracowników (operatora), damski głos w słuchawce odpowiedział mi: Panie! to trzeba równo kamere trzymać! .......

Pozdrawiam Wszystkich i czekam na Wasze sugestie !

niedziela, 4 kwietnia 2004, 19:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a co do kolesia z canonem to jak juz bym zobaczyl kolesia z aparatem i kamera w jednej rece to bym mu podziekowal!widocznie koles dopiero zaczyna kupil drogie zabawki a o filmowaniu nie ma bladego pojecia !!!
jak chcesz wiedziec wiecej pytaj gg5656622
pozdrowionka!

piątek, 9 kwietnia 2004, 09:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]