Teraz jest środa, 19 września 2018, 02:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 swiatlomierz 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post swiatlomierz
wiadomo ze na swiatlomierzu mozna ustawic czulosc kliszy i wzgledem pomiaru swiatla odczytac odpowiednia przyslone ale jak sie sprawa ma gdy chodzi o tasme do naszych kamer ?
Czy da sie jakos obliczyc jaka czulosc ma np tasma DV i czy istnieje wogole cos takiego jak czulosc tasmy do kamer czy moze jest to jakas okreslona czulosc dla kamery wynikajaca z ilosci swiatla jakie potrzebuje.
np. ide sobie ulica bez kamery wchodze do pomieszczenia przypadkiem mam swiatlomierz i sobie badam czy ze swiatlem jest dobrze
Dzieki za pomoc
grzes

niedziela, 4 kwietnia 2004, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Światłomierz
Taśma dv nie ma czułości,jak dawna taśma filmowa światłoczuła.To matryca odpowiada za czułosc.Za jasnosc obiektyw i oprogramowanie(podbicie czułości).Kiedyś się bawiłem i wyszło (o ile dobrze pamiętam) ,że vx2000 dawała odczyty par przysłona-czas jak film o czułosci 200.Inne kamery mogą mieć inną czułosc(tak myślę na chłopski rozum).A spróbuj pomierzyć na jednolitej płaszczyżnie o równomiernym oświetleniu i tym i tym(nastawy w kamerze ręczne-preselekcja czasu).A po co ci to?Ja stosuję blokadę ekspozycji,guziczek.Taka szybka i podręczna pamięc.Cześć.

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 16:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]