Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 pełnoletność ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pełnoletność ?
Czy do zrobienia sobie zaświadczenia z kurii trzeba być osoba pełnoletnia?

środa, 7 kwietnia 2004, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zaraz te zezwolenia od kurii dotyczą tylko "zawodowców" a "amatorom" nie potrzebne

czwartek, 8 kwietnia 2004, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zaraz, zaraz czyli jak to jest. Amatorzy mogą filmowac w kościele bez zezwolenia? Tylko zawodowcom jest potrzebne te zaswiadczenie?

czwartek, 8 kwietnia 2004, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaraz, zaraz czyli jak to jest. Amatorzy mogą filmowac w kościele bez zezwolenia? Tylko zawodowcom jest potrzebne te zaswiadczenie?

oczywista bo amatorom po co?

czwartek, 8 kwietnia 2004, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nic juz z tego nie rozumiem. U Nas księza zabraniają filmowania i robienia zdjec przez amatorow (nawet matka nie moze zrobic zdjecia swojemu dziecku jak czyta), czyli na to wychodzi, ze amatorzy tez musza sobie zrobic zaswiadczenia albo wynajmowac zawodowcow. Ale jezeli ktos ma w rodzinie filmowca-hobbyste i chce zaoszczedzic sobie grosza, to ten hobbysta-amator musi zrobic sobie te zaswiadczenie zeby sfilmowac te chrzciny.

piątek, 9 kwietnia 2004, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic juz z tego nie rozumiem. U Nas księza zabraniają filmowania i robienia zdjec przez amatorow (nawet matka nie moze zrobic zdjecia swojemu dziecku jak czyta), czyli na to wychodzi, ze amatorzy tez musza sobie zrobic zaswiadczenia albo wynajmowac zawodowcow. Ale jezeli ktos ma w rodzinie filmowca-hobbyste i chce zaoszczedzic sobie grosza, to ten hobbysta-amator musi zrobic sobie te zaswiadczenie zeby sfilmowac te chrzciny.

wychodzi na to ,że nawet jak bedzie miał zezwolenie to Twoji księza by tez zabronili- widac maja jakąś umowe z jakimiś fotografami filmowcami(nie łudz sie ,że za darmo) bo z drugiej strony kazdy z 60 dzieciaków ma 1 filmowca i 1 fotografa to zastanów się ile osób by walczyło o miejsce x osób w czasie mszy wierci aby uzyskać ujecie tego kto płaci itd.

ale ja jak filmowałem np. 1 kom.św krewnemu to jako amator nie pchałem się pod ołtarz bo tam tylko ci zawodowcy ale z miejsca dla "publiczności" spoko filmowałem i oczywista nikogo o zgode nie pytałem bo nie musiałem

piątek, 9 kwietnia 2004, 10:08
Nowy
Nowy

Słuchaj helpik, uważam że powinieneś udać się do księdza proboszcza parafii w której chcesz filmować, to On jest tam gospodarzem i On może Ci wydać zgodę na wejście z kamerą. Takie zaświadczenie z kurii pociąga za sobą najczęściej jakiś wydatek. Jeżeli Twoim zamiarem jest jednorazowe filmowanie w kościele to może nie będziesz musiał załatwiać zezwolenia z kurii.
A druga rzecz to to, że nie ma ujednoliconych zasad wydawania zaświadczeć w naszym kraju. Zależnie od rejonu, bywa tak, że kuria takich zaświadczeń nie wydawała i na razie nie wydaje.
Jeżeli chodzi o Twoje pytanie o wiek, to moim zdaniem nie ma znaczenia czy masz 15 lat, czy też 50. Jako 15-latek możesz zrobić to czasem lepiej niz ten 30, 40, 50 letni "profesjonalista".
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jacek

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 09:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]