Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 02:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki sprzęt powinien posiadać dobry videofilmowiec ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki sprzęt powinien posiadać dobry videofilmowiec ??
Witam
Oglądam kasety z weselami i widze ze ludzie na kasecie albo mają za czerone twarze albo blade jak sciana.
Powiedzcie mi jaki sprzęt powinnien posiadać dobry videofilmoiec do filmowania wesela.. Wiem że na pewno powinienem zwrócić uwage na kamerke z trzema przetwornikami a co np. z lampą??

Dajcie znac na co zwrócic uwage.

piątek, 9 kwietnia 2004, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Serdecznie zapraszam do przeczytania wątków poniżej: usługi video, wesele - 1 czy 2 kamery, ewentualnie jeszcze - Canon XL1s na weselach. Czy to dobry wybór? Na pewno znajdziesz wyczerpującą odpowiedz na swoje pytanie.

piątek, 9 kwietnia 2004, 07:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post oto sprzecik na wesele!!!
dobry filmowiec powinien przynajmniej miec do wesela!!

FILM!!!
kamera DV min SONY vx2000
dobry statyw z glowica olejowa (nie zawsze wykorzystywany)
Lampa ze zmiennymi szklami biale i niebieskie zasilana osobno np. na pasku
akumulator najwiekszy do kamery dodatkowe 2 statywy z dodatkowym oswietleniem np. 2 lampy po 500w kierowane w sufit jesli jest bialy! tak samo wymmiene folie niebieskie!
no i przynajmniej 5 kaset 60 min DV + zapasowy akumulator
dal zbajerzenia filmu zakladaj filtry na obiektyw np. plener lub sesja zdjeciowa w plenerze!

MONTAZ!!!!

przynajmniej 1 komp P4 wraz z karat montazowa (min pinnacle PRO -ONE ) najlepiej DV STORM! wraz z nagrywada DVD+-RW
magnetowid cyfrowy aby nie zajezdzac kamery (kamery sluza tylko i wylacznie do rejestracji)
przynjamniej 3 magnetowidy VHS (najlepiej JVC)

jesli masz jakies jeszcze pytanka pisz gg 5656622!!
pozdro i wesolych swiat!

piątek, 9 kwietnia 2004, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kamera cyfrowa, jakieś światła i dużo wiadomości teoretycznych na temat filmowania oraz montażu. przydałoby się trochę praktyki nawet dużo. Sprzęt mimo wszystko to sprawa drugorzędna. Kamera oczywiście umożliwiająca wszystkie nastawy manualne. Właśnie dobra znajomość zasad posługiwania się kamerą umożliwia właściwe odwzorowanie koloru i obrazu. Na początek względna kamera, proste
Fi Wi i średniej klasy komputer. To wystarczy.

piątek, 9 kwietnia 2004, 09:33
Bywalec
Bywalec

Post a co powiecie ...
posiadam kamere Sony PC9 + lampa 20W + 5 bateri 2400mAh+ ładowarka + statyw + dobre chęci .
Kamerę kupiłem w celu filmowanie domowych zabaw z dzieckiem , stało się inaczej Kolega poprosił mnie o nagranie swojej uroczystości ślubnej , i tak się zaczęło . z powodzenie nagrałem i zmontowałem juz kilkanaście uroczystości ( śluby , studniówki , komunie itp.) dokupiłem kilka niezbędnych drobiazgów i nie zamierzam zrezygnować z tego zajęcia . Jak do tej pory nie miałem reklamacji , wręcz przeciwnie po kilku dniach od wydania materiału dostaję liczne telefony , maile z podziękowaniami . Nagrywam na DVD vhs oraz formaty PC ( divx, Xvid . VCD , SVCD ) . jestem więc żywym przykładem ze nie potrzeba SUPER sprzętu do kręcenia filmów z uroczystości ślubnych .
POZDRAWIAM
Mariusz
:D

niedziela, 16 maja 2004, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki sprzęt powinien posiadać dobry wideofilmowiec.
Ja posiadam Panasonika M-5,ktorego przekazał mi tuż przed śmiercią mój dziad,znany kamerzysta weselny.Dodał 2 akumulatory.Dokupiłem świetny komputer do montażu zx spectrum.Bardzo szybki ma dodatkowo magnetofon,który służy mi do wgrywania podkładów muzycznych.Nie plącę tantiem zaiksowi tylko sam układam melodie.Bardzo się one podobają i wzruszone panie młode piszą do mnie meile i kartki,często zapraszają na kawę a nawet jedna wysłała mi pudełko czekoladek.Kamera jest bardzo jasna więc nie potrzebuję żadnych dodatkowych świateł.Statyw też mi niepotrzebny,bo kamera jest naramienna,zresztą taka głowica olejowa to chyba przeżytek i grozi zalaniem cennego sprzętu.
Nie muszę też wymieniać 5 kasetek bo jak włozę jedną na 300 minut to mi starcza do końca wesela.Z przodu zostawiam z 10 minut czarnego i potem wgrywam na insercie czołówkę.Fajny magnetowid j-45 Panasonika z świetną klapką do profesjonalnego montażu.Do kopii mam odtwarzacz z możliwością nagrywania.Mam wielu klientów od lat,szczególnie w środowiskach audiofilskich,kóre wierzą w przewagę sprzętu analogowego nad cyfrowym.Jeden chciał ostatnio bym mu nagrął na taśmie filmowej 8mm,bo to szczyt analogowosci.Szukam więc takiej Radzieckiej kamerki i filmów orwo bo z nich są świetne fotki,strasznie trendy.Pozdrawiam wszystkich strasznie lubię was czytać.Maniekf jestem z tobą i również poświadczam że nie vx-2000 czyni kamerzystę i że zdolny potrafi na wszystkim.

niedziela, 16 maja 2004, 21:22
Bywalec
Bywalec

Post ciekawa historia
Baaardzo ciekawa historia.Sam bym takiej nie wymyślił . Domyślam się że robisz wieeeelką kasą w towarzystwie niesamowitego sprzętu . Troszkę Ci zazdroszczę bo to napewno niesamowite uczucie , kamera za 20.000 trzymana jedną ręką a w drugiej zestaw lamp za następne 10.000 pln. Tak bym chciał sprawdzić jakie to uczucie .
Ty też jesteś przykładem że czasami liczy się dobry pomysł , bo niby nic a jak się uśmiałem :)

chyba sobie to gdzies skopiuje na pamiątkę
:D

niedziela, 16 maja 2004, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaki sprzęt powinien posiadać wideofilmowiec.
Wybacz maniekf ,że udawałem Mc Gywera nie chciałem absolutnie być wredny tylko trochę złośliwy.Naprawdę to M-5 była w użyciu,pewnie ze 6 lat,potem M-7,M-10 i MS-4 tzw." Kloc".W miedzyczasie niezła hi8 sony full wypas.Klocem jechałem jeszcze 2,5 roku temu,nawet niecałe i wspominam go dobrze bo ile ich by nie było to wszyskie pracowały super sprawnie.Dziś jadą w Kazachstanie,czy Kirgizji.M-5 pozostała sprawna i leży.Nigdy nie uważałem ,że sprzęt czyni fachowca.Wielokrotnie w życiu przekonałem się ,że amatorzy-fotografujący czy w mniejszym stopniu filmujacy to lepsi znawcy problemu niż zajmujący sie tym samym zawodowcy.Nigdy nie lekceważę nikogo z zenitem czy kijewem,chętnie wymieniam uwagi i wiedzę.Jednak w pewnych okolicznosciach,gdy zarabia się pieniążki,sprzęt powinien być odpowiedni.Jasne ,ciężkie szkiełka,silne lampy błyskowe z rozpraszaczami,osprzet.To samo dotyczy kamer i osprzętu wideo.Na wiele nas nie stać i nie opłaca się kupować Bóg wie czego ale standart obowiazuje.To samo tyczy się statywu, lamp a nawet torby i setki drobiazgów.Każdy się przekonał ,że tanie mięso psy jedzą.
Tanie psuje sie ,jest zawodne wkurza,ogranicza, wymusza kompromisy i daje gorszą jakość.Cięzko jest ryzykowac grosz na początku kariery,gdy nie wie się czy to to zajęcie ,czy też nie.Dobry chodliwy sprzet zawsze można sprzedac,sprawdzić" przebieg".Mało traci na cenie.Jak sie ma jakis chodliwy sprzet łatwo współpracować z kolegami przy większych pracach i mieć podobny rezultat konieczny przy montażu.Robisz większą komunię ,studniówke czy inną uroczystość, na dwie ,trzy kamery i masz ten sam balans i charakter ujęc,przy montażu nie razisz gorszą jakością-ciemna kamera,szumy,itp.Z czasem korzyści jest wiele.U nas standartem jest vx-2000,wszyscy kumple to mają ,często razem pracujemy i od razu wiedziałem że muszę mieć taką kamerkę.Zresztą opinia o jej jakości i niezawodności była zawsze dobra,to przyzwoity kieracik,jasny, szybki i niezawodny, od razu ją polubilem.Wymaga statywu naramiennego w wielu sytuacjach.vivanco zalatwia sprawę+ manfrotto+ glowica-olejowa :) :)
:) .Oczywista,że sprzęt foto w systemie Canona gromadzę już 14 lat a wcześniej manuale,powoli i z bólem serca i kieszeni,ale powoli.Popełniłem kilka błedów, lecz z niewielką stratą odsprzedałem i kupiłem inne graty.Nie od razu Kraków zbudowali.Kiedyś jak będę zdrowy a to nie jest takie pewne,dokupie coś fajnego.I jesze jedno,nie możemy mieć takiego samego sprzetu jak ciocia z Krakowa i wujek emerytowany górnik strzałowy z solidna emeryturą.Fachowiec musi miec coś lepszego bo za to mu płacą a wujowi nie,treśc długa i nie odkrywcza ale temat uparcie wraca bo ciagle ktoś pyta.Ważne jest zaangażowanie,jak coś robić to na całego,wiązac się z tym,czasem na całe życie, to zawód.Spororo mlodych i gniewnych,przekonanych o własnej inwencji i talencie,dorabia do stypendium,byle czym i jeszcze zadziera nosa.Fotografii i filmowania trzeba sie uczyć latami,czytać i czytać i czytać.Ogladać albumy z fotkami i obrazy mistrzów,ogłądać i ogłądać,wyrabiać smak,gust.Trzeba kończyć szkoły!!!!!Mieć ogólne wykształcenie,to ważne.Sporo na róznych forach( u nas jest fajnie)jest odpowiedzi swiadczących o nie najwyższym poziomie piszących.Bawienie się obrazem to może być piękne hobby ,sposób na życie,pasja.Jeśli przy tym zarobi się na materiały i szkiełka oraz graty to super.Nieliczni zarabiają tym na całe życie.Cześć.

wtorek, 18 maja 2004, 22:31
Bywalec
Bywalec

Post ciekawa historia
Witam ponownie . Zrozumiałem aluzję , co oczywiście nie zmieni to mojego zainteresowania wideofilmowaniem . zaczynam swoją przygodę z kamerą i nie stać mnie jeszcze na vx-2000 . Miałem okazję poznać w/w kamerkę i zapoznałem się z jej zaletami , nie zmienia to faktu , iż 20 tys to za dużo jak na mnie .
Zdaję sobie sprawę z tego ze nie oferuję zawrotnej jakości , ale w większości zlecenia wykonuję dla rodziny i znajomych a im jak na razie nic to tej pory nie przeszkadzało ( moze nie widzieli nigdy nic lepszego ??)

mimo wszystko bardzo mi się podobała historyjka :-)
Pozdrawiami zaprasam do dalszej dyskusji .

środa, 19 maja 2004, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki sprzęt powinien posiadać dobry wideofilmowiec.
vx -2000 nigdy nie kosztowała 20000,najdrożej 16500-15000 w sklepach,ja kupiłem z gwarancją za 11900,dziś można dostać za 11500,z gwarancją.naprawdę niewiele więcej niż xm2,czy inne wynalazki sonny(950)i panasia(500).Cześc.

środa, 19 maja 2004, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
teraz to Panasonic AG-DVX100A lub DVX102 jest na topie.
Prawde mowiac to na wesela itp. w zupelnosci wystarcza canon XM2 lub lada moment dostepny Panasonic AG-DVC30.

Kamera to nie wszystko....
Umiejetnosci operatorka, montaz - "to cos trzeba miec w sobie"
Nie wspomne o zestawie montazowym ... ponad 10tys maszyna do zabawy w video.... ma namysli zestaw, na ktorym bedziesz pracowala a nie tracil czasz i ostatnie wlosy - pamietaj komputery potrafia czlowieka doprowadzic do bialej goraczki zwlaszcza te skladane tanim kosztem i nieumiejetnie skonfigurowane)

pozdrawiam
Kaziu

środa, 19 maja 2004, 15:18
Bywalec
Bywalec

Post Masz rację
Faktycznie , moja pomyłka , sam nie wiem skąd mam te ceny , nie zmienia to faktu , że i tak nie stać . przynajmniej na razie .
Pozdrawiam

środa, 19 maja 2004, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki sprzet powinien posiadać dobry wideofilmowiec
Do maniekf(jak to napisać)-dzwoniłem wieczorem, vx2000-nówka z gwarancją 10500,vx2100-11500,tanio.Panasonik500-6500złotych.Kaziu panasonik 100a jest dwa razy droższy.Zadno cudo choć przyznaję fajny by był w cenie13000.Te modele są trendy bo paru kolesibiega z nimi w kinie offowym,paranoja.Kaziu na topie są teraz "smycze"i inne gadgety.To ma być do pracy i kosztować dobrze.Najlepszy przelicznik cena/jakość.Panasonik przesolił cene strasznie!!!Cześć.

środa, 19 maja 2004, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A kto ci kaze kupic sprzet w Polsce, gdzie ok 30% cla i marza importera (Panasonic Polska) + 22% VATu i jakies 20 % marzy sprzeadawcow....

DVX100A przywozi sie z USA - jak dobrze poszukasz to kupisz ja za ok 3300USD - do tego 200USD rozszerzona gwarancja. Nie masz znajomych co czesto lataja do USA?
Przed 1maja sprowadzenie DVX100A z czech wizalo sie z kosztem ok 14tys (2 lata gwarancji) a to jest juz cena przystena :)

Pozdrawiam
Kaziu

czwartek, 20 maja 2004, 07:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaki sprzęt powiniwn posiadać dobry fideofilmowiec
No te ceny są zdecydowanie lepsze,dzięki Kaziu gdy będę zmieniał kamerkę wezmę je pod uwagę,tylko że i tak lupię sony bo panaś za cienki jest w tej branży a offowy to nie będę bo nie mam już 18 lat .Cześć.

czwartek, 20 maja 2004, 17:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona