Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 09:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czolówka -początek filmu z uroczystości weselnej 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czolówka -początek filmu z uroczystości weselnej
Witam.
Chciałbym zapytać kolegów jak radza sobie z czołowka i pocżatkiem filmu z uroczystości ślubnej? Ja osobiście najbardziej nie cierpię wstępów bo nie wiem co mam wymyśleć . Nie chcę zabrudzać materiału jakimiś animacyjkami bo to chyba jest cepelia. Staram sie na przykład kilka fragmentów w formie teledysku z pleneru lub zdjęc studyjnych dać na początek i w trakcie posłać kilka napisów wprowadzających tj : data miejsce itp. Jest to czytelne wyważone ale w moim odczuciu nie zapiera tchu w piersiach. Natomiast przeładowany początek animacjami chyba jest niesmaczny . Podzielcie sie swoimi doświadceniami jak zaczynacie początek.
Pozdrawiam
Woga

czwartek, 15 kwietnia 2004, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o tzw. czołówkę to mam logo swoje które już musze odprowadzic do lamusa bo z wiekiem przestalo byc efektowne... Natomiast jeśli chodzi o to co robie dalej to nie umiem Ci odpowiedzieć ponieważ zawsze robie inaczej :) Raz tak, raz tak. Jak mi się wyobrazi :)
pozdrawiam
------------
http://www.orangecinema.pl

czwartek, 15 kwietnia 2004, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja robię czołówkę w formie telenoweli, czyli przedstawiam z imienia wżniejsze osoby filmu, młodych rodziców i świadków coś w stylu M jak miłość czy na dobre i na złe. klienci są zadowoleni, często pada sformułowanie "... ale to się zaczyna jak prawdziwy film..." co oczywiście prostuję że z wesela też może być film i do tego prawdziwy....

czwartek, 15 kwietnia 2004, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja staram sie w filmie wykozystywac wylacznie material oryginalny,te otfierane albumy , czy drzwi sa dla mnie zenujace.Przy czym podczas przedstawiania osob , czy miejsc troche kombinuje uzywajac scen z filmu poddaje ich obrobce wizualnej.Np. przedstawiam mlodego - daje pare sekund ruchomej sceny z nim , potem zatrzymuje obraz na nastepna chwile dodajac napisy , mozna dodac tez jakis ciekawy , aczkolwiek delikatny efekt. Jestem zdecydowanym wrogiem animacji.

niedziela, 18 kwietnia 2004, 07:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja też nie używam do swojej czołówki albumów czy innych animacji. Jest to moja indywidualna kocepcja prezentacji głównych osób.

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 08:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak więc widzisz, gotowe animacje to krótko mówiąc straszny odpust i wg mnie żaden szanujący się filmowiec nie powinien uzywać gotowców (mówię tutaj o tych niebieskich delfinkach, motylkach, serduszkach, gwiazdkach, bijących dzwonach itp :) ). Co innego własnoręcznie przygotowane, przemyślane i a`propos oczywiście użyte animacje we flashu itp. Tutaj można uzyskac na prawdę ciekawe efekty tylko jest to czasochłonne i nie każdy klient chce za to zapłacić.
Ale na prawdę nie używając żadnych animacji można uzyskać bardzo ciekawe rzeczy...
A tak na marginesie to skąd na miłość Boską wzięła się moda na te animacje??? Czy widział ktoś kiedyś takie coś w filmach? W telewizji? Nie rozumiem....
Pozdrawiam

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

temat uzywania animacji to temat rzeka, co z tego ze dla ciebie/mnie "to zenujace" skoro robi sie tak zeby sie ludziom podobalo ? :)
mysle ze wspomniane tandetne delfinki i inne tego typu animacje wstawiaja najczesciej ludzie ktorzy filmuja od wielu lat, kupili to za duze pieniadze i niestety nie dbaja o to zeby wprowadzic jakies innowacje, cos zmienic - "podobalo sie pare lat temu pewnie sie spodoba i teraz" :)

no i wiadomo, zawsze sie bedzie mniej podobalo mlodej niz starszej osobie, na moim weselu wmontowano na koniec animacje 3d z jakims zabytkowym samochodem, moj tato do tej pory jest wniebowziety :D

co do wspomnianego albumu w czolowce jesli to chodzi o canopusa to z tego co zauwazylem wiekszosci ludzi sie podoba

zeby mnie dobrze zrozumiano ja tez jestem przeciw tandetnym animacjom ale coz, np ostatnio pan mlody mial pomysl aby zamiast nastrojowej muzyki ktora staram sie odpowiednio do danej chwili dobrac wstawic muzyke disco ktora on mi przyniesie, oczywiscie delikatnie odradzilem :D

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No tak filmujemy o ludziach i dla nich.Klient wybiera filmowca ktorego styl montazu mu sie podoba . Wlasciwie mozna by przyjac zasade ,mowiac mlodym ze zrobie wam film jaki chcecie bo moj sprzet mi na to pozwala .Zrobic pare czolowek "demo" z tym samym materialem w innych stylach tak zeby moc dopasowac oferte do kazdego klienta i sprawa z glowy.Ja jednak staram sie ich przekonac ze film oparty bardziej na tresci "bo jest to przeciez dokument " bedzie bardziej ponadczasowy , i latwiejszy do ogladania , zreszta i tak po pierwszym ogladaniu nastepne razy kazdy przewija do watkow akcji. Bardziej interesujace sa dobre ujecia i ciekawie zmontowane.Czolowka oczywiscie tak ale taka zrobiona przez siebie , niestandardowa , zawsze bedzie wizytowka i czyms indywidualnym.

środa, 21 kwietnia 2004, 05:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 21 kwietnia 2004, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Adam masz 100% racji w ostatnich zdaniach :)

środa, 21 kwietnia 2004, 18:35
Bywalec
Bywalec

Post racja animacja
Witam wszystkich . Faktycznie większość animacji jest wyjątkowo tandetna ale skoro ludzie juz na wstępie pytają czy posiadam takowe , jak im odmówić . Moim zdaniem należy przkonać młodych aby max zrezygnowali z pomysłów zaciągniętych z seriali , niech posłuchają ludzi którzy zajmują się tym ( często) zawodowo .
a tak poza tematem . jakią muzykę najczjęściej podkładacie do filmów ??
:D

niedziela, 16 maja 2004, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-zawsze-

czolowka?
czarne tlo i napis
slub adama i ewy miasto, data
pozniej, jesli sa, kilka zdjec pokazanych normalnie bez znieksztalcajacych albumow (przenikanie, delikatne transmissions, ale zrobione z konsekwencja i rozwaga). Wszystko w dobrym rytmie, przy odpowiedniej muzyce
i dalej film

na poczatku mam jeszcze swoja reklamowke

pozdr
garfild

niedziela, 16 maja 2004, 17:24
Bywalec
Bywalec

Post a włąsnie
jak juz jesteśmy przy "reklamie" . Myślicie że to dobry pomysł. Ja zawsze do płyt dokładam kilka wizytówek , ale zastanawiałem się ostatnio na dodaniem filmu reklamowego do filmu tyle że na końcu . moim zdaniem taki "wkład własny" nie powinien psuć całości filmu .
Jakie zdania ??

:o

niedziela, 16 maja 2004, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na końcu filmu nikt tego nie będzie oglądał. Reklamówka w postaci loga na początku jest wystarczająca, a cały film jest następującym spotem reklamowym (jeśli nie jest anty reklamą). Jeżeli film bedzie dobry to napewno zainteresowani Cię znajdą po logo ( z ewentualnym nr tel.na początku)

poniedziałek, 17 maja 2004, 10:57
Moderator
Moderator

Odniosę się do tego z punktu widzenia klienta: Przed swoim ślubem, przy ustalaniu szczegółów dotyczących wideofilmowania WYRAŹNIE zażyczyłem sobie aby na początku filmu z mojego wesela nie było ŻADNYCH reklam !!! Na końcu tak - ale nie na początku. Dlaczego ? Bo moja kaseta i mój ślub to nie jest żaden Polsat ani wersja adware, która zmusza mnie do wytrącania się z nastroju przez jakieś reklamy ! A jeśli film by mi się podobał to i tak odszukałbym namiar na gościa choćby nie nagrał mi żadnej reklamy....

poniedziałek, 17 maja 2004, 18:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona