Teraz jest środa, 19 września 2018, 17:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 W jakich momentach podczas ślubu w kościele nie można filowa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post W jakich momentach podczas ślubu w kościele nie można filowa
Mam problem niedługo mam nakręcić ślub w kościele, ale nie wiem w jakich momentach nie wolno używać sprzętu, wiem że jest kilka takich momentów, ale nie kiedy proszę o pomoc

poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 18:41
Bywalec
Bywalec

Temat - rzeka, i po pierwsze nie ma czegoś takiego, że nie wolno jakiegoś fragmentu filmować
1. proponuję zacząć od przedstawienia się księdzu, który będzie prowadził uroczystość.
2. ustal z młodymi na czym im naprawdę zależy - czy mają być np. czytania i homilia - czytania nawiązują często do uroczystości, a homilia np. do młodych, ale nie biegaj z kamerą przez środek kościoła tam i z powrotem co chwila - to każdego może wkurzyć. Tu warto wspomóć się statywem.
3. sam moment sakramentu: tu uważaj na stada wujków i kuzynów pętających się z aparatami i kamerami - księża ich często przeganiają, więc ty stań nieco z boku, raczej nie za księdzem - w takim momencie najwdzięczniejszy obiekt do filmowania to Panna młoda ;)
4. potem są modlitwy - czasem mówi je ktoś z rodziny, lub nawet młodzi
5. bądź dyskretny - zwłaszcza przy Podniesieniu - to najważniejszy moment Mszy, potem jest zaraz komunia, którą warto uchwycić.
6. Błogosławieństwo i zakończenie - wiadomo

Podstawa to bycie mało widocznym, w końcu to nie cyrk ani nie cepelia - choć niestety niektórzy tak to traktują, dlatego też niektózy księża reagują nerwowo ;)

wtorek, 20 kwietnia 2004, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niektórzy księża mogą mieć swoje fanaberie, więc warto przed Mszą ustalić co jemu nie odpowiadałoby. Ja ostatnio filmowałem na Ślubie, gdzie ksiądz nie lubiał mieć nikogo za plecami (może coś przeskrobał), ale powiedził mi o tym przed Mszą i nie było problemu - stałem sobie z boczku. Generalnie księża nie lubią też jak motasz się z jednej strony Ołtarza na drugą i spowrotem. Naprawdę warto używać zooma, a akustyka i tak jest przeważnie słaba, więc nie ma znaczenia gdzie stoisz. No i klękaj, gdy wszyscy klękają, a nie motaj się po kościele.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post W jakich momentach podczas ślubu nie można filmowac.
To co piszą koledzy to święta racja.Nie powinno się;podczas podniesienia i przed komunią-'panie nie jestem godzien..."czyli zawsze kiedy klęczysz.Msza żaślubin nie jest dla mediów tylko dla Boga.Tyle założenia.Oczywiscie jest wiele elementów świeckich w takim dniu.Obowiązuje kulturalne duskretne zachowanie i elegancki-stosowny strój.Lepiej się słuchać księdza szczególnie ci starsi mają swoje przyzwyczajenia-zapewne nie słuchają też techno.Zasada żelazna nie ty jesteś gwiazdą, choć możesz się tak czuć.Na weselu będzie mnóstwo okazji by błysnąć inwencją i żarcikiem przy ujęciach.W kościele nie ma na to miejsca.Kiedy nie mozesz filmować lub się wstydzisz, wejdż na chór lub do nawy bocznej i sfilmuj materiał na przebitki.Na kursie zwracali uwagę na to by unikać chodzenia po prezbiterium.Często sie tak nie da ,bo młodzi właśnie siedzą w prezbiterium a ty właśnie musisz być przed nimi.Wtedy wybierz dobrze miejsce(światło) i nie chodż tylko korzystaj z zoomu.Cześć.

wtorek, 20 kwietnia 2004, 20:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]