Teraz jest sobota, 22 września 2018, 13:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Co zrobić z tym stresem ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Co zrobić z tym stresem ?
Dzień dobry wszystkim ?

mam taki problem idę pierwszy raz filmować wesele i nie wiem czy to jest normalne ale czuje ogromną presję ponieważ jak wiadomo trzeba to sfilmować raz i do tego dobrze - powiedzcie mi ludzie czy kiedy pierwszy raz filmowaliście też mieliście takiego stracha i jak sobie z nim poradziliście i jeszcze jedno takie laickie pytanko - przy filmowaniu bez statywu zaobserwowałem że co niektórzy videofilmowcy nie przykładają wogóle oka do wizjera tylko patrzą z odległości około 5-7 cmw wizjer, czy to pomaga chociarz trochę zniwelować drgania ręki czy to tylko taki nawyk a może coś innego ?

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja to pamiętam , że się całkiem dobrze bawiłem. A moi znajomi, którym robiłem to nagranie weselne, tak wymieniali się kasetą z gośćmi, że nieodwracalnie zaginęła po dwóch tygodniach. W tych czasach mało kogo stać było na kopię.

Nagrywając po raz pierwszy należy pamiętać o przycisku RECORD. Czy napewno jest wciśnięty. Sprawdż na ekraniku kilkakrotnie przed nagrywaniem ważnych scen czy świeci się napis REC. Najważniejsze, żeby się nagrało - reszta jest drugorzędna.

A stres - należy z nim walczyć !

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mimo tego że filmuję kilkanaście lat w kościele zawsze mam stresa. A niech zawiedzie sprzęt na przysiędze czy faktycznie nie wciśnie się rekord.
Na imprezie to już większy luz. Chociaż raz na pierwszym tancu wyskoczył mi komunikat o brudnej głowicy czy nie nagrałem ciekawego konkursu na oczepinach bo jak goście wybiegli w moją stronę to chroniąc kamerę przed zdeżeniem niechcący wyłączyłem nagrywanie i zorientowałem się dopiero po konkursie. Wydaje mi się że pierwszy raz nie był tak stresujący bo człowiek nie wiedział co go może spotkać.

wtorek, 27 kwietnia 2004, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hehehe... mnie też stresuje kościół, a przede wszystkim księża! Zawsze się boję, że z czymś wyskoczą... Czekam dnia kiedy powiedzą, że jak chce filmować to muszę złożyć "ofiarę" :lol:
A tak całkiem serio to jednak jakiś stres jest chyba zawsze ale to jest związane z tym, że zawsze możesz przypadkiem nie wcisnąć przycisku REC itp... Mnie ostatnio się zdażyło, że wcisnąłem ale widocznie przytrzymałem dłużej, a może zadrżał mi palec i przycisk wcisnął się, włączył nagrywanie i od razu wyłączył :) Na szczęście nie było to nic spacjalnego tylko tańce na sali... Ale jak sobie pomyślę, że wczuwając się w filmowanie, jakieś gapie patrzyli sobie w mój ekranik LCD i widzieli na nim napis PAUSE.... :lol:

wtorek, 27 kwietnia 2004, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A o tym zapomniałem. Księża to żaczywiście stresujący temat. Od czasu wprowadzenia zezwoleń na filmowanie strasznie głowy "podnieśli". I tu mam wam sugestię. jak wiadomo przed realizacją filmowiec czy fotograf powinien pojawić się u księdza i pokazać zezwolenie - a praktyka - kiedy tak robiłem księża zawsze puszyli się i obrażali mnie. Kiedy trafiłem na prawdziwego chama, z którym pokłuciłem się, postanowiłem, że skoro mam to zezwolenie to poprostu będę robił swoje. Odkąd nie witam księży skończyły się kłopoty i stresy. Jak który chce się przyp.... to podchodzi i pyta o zezwolenie, a to oświatło... i zawsze odchodzi bo to on stał się petentem. Moja praca moją twierdzą. Jak pierdzieli głupoty to i odwarknąć potrafię. Jak chce owieczki w ciemnocie utrzymywać (bez światła) nie ma sprawy ele opinię też usłyszy. Myślę że kamerzysta niemy lub przytakujący to najgorsze zło, bowiem prowadzi do pomiatania całą branżą.

wtorek, 27 kwietnia 2004, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 27 kwietnia 2004, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli to Twój "pierwszy raz" i u obcych to nieco mnie to dziwi, bo niestety "ogłady" trzeba najpierw nabrać i jak schrzanisz to obcemu to możesz nie przeżyć :lol: Jeśli kręcić będziesz u znajomych to nie będzie tak źle. A co do stresu to przede wszystkim weź dodatkowe taśmy i naładuj akumulatorki do kamery - jeśli masz jeden to napewno wysiądzie. :twisted: Ja z tym stresem to nie miałem problemów, gdyż zaczynałem właśnie od znajomych, potem było już znacznie lepiej. Pierwszy montaż zrobiłem z materiału z własnego wesela, tak więc idąc do innych mozna powiedzieć, że wiedziałem co w trawie piszczy. Niespodzianki zawsze się jakieś pojawią, ale nie należy się tym przejmować, bo pojawią się zupełnie gdzie indziej niż byś się spodziewał.

środa, 28 kwietnia 2004, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://soft.at.endor.pl/smiesznoty/motylek.swf

pozdrowionka
Motylek

środa, 28 kwietnia 2004, 11:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 01:04 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 4 maja 2004, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziekuje wam za odpowiedzi/podpowiedzi - postaram sie wyluzować

poniedziałek, 10 maja 2004, 10:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]