Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Wesela na Sony TRV345E ?? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Wesela na Sony TRV345E ??
Witam, mam zapytanko czy ktoś z szanownych forumowiczów uskutecznia filmowanie wesel za pomocą takiego lub podobnego parametrami wynalazku jak TRV345E ? Kręciłem już tym "bąkiem" wiele rzeczy ale weselisko trafiło mi sie dopiero teraz i chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze na ten temat zdanie, jeśli to nie tajemnica oczywiście...... Pozdrawiam..

piątek, 30 kwietnia 2004, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobra rada, jak możesz to czym prędzej sprzedaj te TRV345 za ile nieistotne i zakup starszy egzemplarz D8 z CCD co najmniej 1 MEGA - od TRV725, albo TRV890, lub TRV900 3CCD

Moje pierwsze wesele właśnie TRV345 kręciłem , ponieważ wydawało mi się ze to jest wystarczająca kamera i po nakręceniu byłem załamany jakością do tego stopnia że nie wiedziałem co powiedzieć klientom...

Zaraz po weselu została sprzedana ta TRV345

A jak już musisz to tak
Uchwyt do lampy i lampa z żarówką co najmniej ze 100WAT - bo inaczej będą szumy ( kościół, w domu) i tak beda ale mało widoczne
Na sali, co najmniej pięć lamp po 500W każda
Jeśli nie zależy Ci na jakości jako takiej i nie masz wymagających klientów to bez lamp możesz też kręcić

Nie mówiąc o balansie bieli, jak na auto jedziesz to będziesz miał disko kolorystyczne

Podstawowa wada TRV345
1.) CCD 800/400 1/6 cala - ufff
2.) bardzo ciemna optyka
Cała reszta może być

ps.
Jeśli chodzi o balans to;
http://www.TRV740enable.xx.pl

sobota, 1 maja 2004, 16:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki wielkie za opinie, już jestem po przcy i muszę powiedziec, że częściowo sytuacja się zgadza tzn. jest dużo szumu, balans wariuje itd. Ale zauważyłem dziwną rzecz..?? w niekturych miejscach gdzie widac szum po odfiltrowaniu składowej w czerwieni i zieleni wyszedł całkiem fajny efekt ??? Wylazło z materiału ziarno, które na dodatek całkiem "zawodowo" wygląda.. Dodam jeszcze że przy kręceniu używałem 6-ciu lamp po 500W..(szkoda tylko że nie zdążyłem wymienić w pore szyb w lampach na mleczne..)

piątek, 7 maja 2004, 08:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponieważ używałem do filmowania wesel TRV 730e - od TRV830 różni się tylko mniejszym LCD, mogę się na ten temat wypowiedzieć.
Obraz z TRV730 jest bardzo dobry, ale tylko w dzień, na ciemnej weselnej sali jest zaszumiony i z wyblakłymi kolorami.
Odradzam używanie lampy przy kamerze 100 wat, do nagrania 4 godzin materiału będziesz potrzebował minimum 4 aku. żelowych - lekkie to to nie jest. Poza tym jeśli masz lampę z fotonu LX800LP to kabelek przy niej nie wytrzyma takiego poboru prądu jaki pobiera żarnik 100 Wat (u mnie dosłownie się topił), ja używałem 35 lub 50. Salę oświetlałem max 4 x 500 wat.
Obecnie mam VX2100, obraz jest NIEPORÓWNYWLNE i bezdyskusyjnie lepszy.

Pozdr.

piątek, 7 maja 2004, 10:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wszystko jest ok, ale ta różnaica cenowa jak dla mnie jest na dzien dzisiejszy nie do "przełknięcia".. pozdrawiam..

piątek, 7 maja 2004, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz z TRV730 jest bardzo dobry, ale tylko w dzień, na ciemnej weselnej sali jest zaszumiony i z wyblakłymi kolorami.
.

A kto rozsądny na dobrą sprawę filmje na zaciemnionej sali bez doświetlania ....
Tawet taki spzęt jak VX2000 da ciemny obraz , ale oczywiście bez szumów

poniedziałek, 10 maja 2004, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odradzam używanie lampy przy kamerze 100 wat, do nagrania 4 godzin materiału będziesz potrzebował minimum 4 aku. żelowych - lekkie to to nie jest. Poza tym jeśli masz lampę z fotonu LX800LP to kabelek przy niej nie wytrzyma takiego poboru prądu jaki pobiera żarnik 100 Wat (u mnie dosłownie się topił), ja używałem 35 lub 50. Salę oświetlałem max 4 x 500 wat.
Obecnie mam VX2100, obraz jest NIEPORÓWNYWLNE i bezdyskusyjnie lepszy.

Pozdr.

35Wat wystarczy do lekkiego doświetlania do TRV830e z lampy LX800 DC
Ale w większości przypadków nie używam, bo jest na tyle jasno że nie muszę

a na salę , 4 x500w i jest ok

poniedziałek, 10 maja 2004, 12:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do zaciemnionej sali to są rózne stopnie zaciemnienia, dla jednego w danej sali będzie jasno, a drugi powie, że troszkę za ciemno.

Co do oświetlania sali lampami 4x500w - sorry, ale jak zrobisz wesele na 250 osób (ogromna sala) to te 4x500w zginie jak świeczka w nocy na pustkowiu, nawet odpowiednio skierowane w biały sufit.

Co do ciemnego obrazu z VX2000, jeśli na sali jest ciemno, to na VHS lub DVD też obraz ma być ciemny. Goście z pewnością lepiej się bawią, gdy na sali nie świeci dodatkowe 2000w. Następna sprawa to dane producenta (nie wiadomo jak jest na prawdę) VX2000 - czułość 2 Luxy, VX2100 - czułość 1 Lux, TRV830 - 7 Luxów. W salach gdzie kamerzysta z kamerą podobną parametrami do Twojej będzie musiał ratować się całym dostepnym oświetleniem + swoje 4x500wat, gość z VX2100 włączy lampkę 20w. Wiem, bo tak jak napisałem, mam porównanie, osobiście a nie z opowieści, katalogów Sony lub recenzji.
VideoZawiercie napisał(a):
35Wat wystarczy do lekkiego doświetlania do TRV830e z lampy LX800 DC
Ale w większości przypadków nie używam, bo jest na tyle jasno że nie muszę.

Ja wolę użyć lampki przy kamerze, niż doświetlać całą salę.

Troszkę odbiegłem od tematu...
Sony TRV345 nadaje się do filmowania wesel, ale tak jak napisał VideoZawiercie jesteś zmuszony do doświetlenia całej sali i moja rada, używaj lampki przy kamerze. Jeśli masz auto balans bieli nie pozwól aby kamera nagrywała obraz oświetlony różnym oświetleniem (słońce, żarówki, świetlówki), przed każdorazową zmianą oświetlenia wyłącz i włącz kamerę. Na weselu lepiej nie podchodź blisko głośników zespołu.
Acha, i nie używaj zoomu bez potrzeby, raz to duża strata na świetle, dwa to słaba stabilizacja obrazu. Oglądający wesele "zmęczy się" jeśli co kilka minut będzie skupiał swą uwagę na czymś, co jest zupełnie nieistotne.

...ale to już było...

Pozdrawiam.

poniedziałek, 10 maja 2004, 17:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co używania transfokatora.. to w zasadzie staram sie go wogole nie uzywac przynajmniej w trakcie nagrywania.. pomagam nim sobie tylko podczas ustalania kadru.. Pompowanie jest makbrycznym, aczkolwiek bardzo czestym błedem operatorskim.. Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy używacie drodzy koledzy statywu podczas imprezy weselnej, chodzi mi głównie o plan bliski i przeostrzenia ???

poniedziałek, 10 maja 2004, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy używacie drodzy koledzy statywu podczas imprezy weselnej, chodzi mi głównie o plan bliski i przeostrzenia ???

Nie używam z 2 powodów, po pierwsze zajmuje to duzo miejsca (mam LIT z fotonu) i po prostu czasami przeszkadza, wyjątek na oczepinach gdy się nagrywa dłużyzny, a po drugie ostrość na manual, wogóle to kamery mogły by mieć 5 lub 7 pól autofokusa, tak jak w lustrzankach, choć nie wiem czy przeostrzenie daje w tym przypadku ładny efekt przy szerokim kącie.

Niech się inni wypowiedzą, napisałeś "koledzy", to liczba mnoga. :)
Pozdr.

poniedziałek, 10 maja 2004, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja wolę użyć lampki przy kamerze, niż doświetlać całą salę.

a ja wolę doświetlać salę niż doświetlać lampą na kamerze
lampy w górę , nigdy w dól

lepiej być niewidoczny na sali niż...
Hello widzicie mnie, jestem tu , mam lampę na kamerze i daję wam po oczach

poniedziałek, 10 maja 2004, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Następna sprawa to dane producenta (nie wiadomo jak jest na prawdę) VX2000 - czułość 2 Luxy, VX2100 - czułość 1 Lux, TRV830 - 7 Luxów. W salach gdzie kamerzysta z kamerą podobną parametrami do Twojej będzie musiał ratować się całym dostepnym oświetleniem + swoje 4x500wat, gość z VX2100 włączy lampkę 20w. Wiem, bo tak jak napisałem, mam porównanie, osobiście a nie z opowieści, katalogów Sony lub recenzji.

Wyjaśnie coś nie coś,
Jak pisałem , pierwsze wesele kamerowałem TRV345e , na kamerze LX 800DC z żarówą 100W i się kabel nie przepalił,
na sali 5 x500W z szybami matowymi
i jakoś to wyszło reasumując,
ogólnie nie wyszło źle... z tą SONY TRV345 czułość 7Lux

A teraz ...
TRV830 , porównując co TRV345
TRV830 jest duuużo jaśniejsza od TRV345
Porównnie:
TRV830 a TRV60 wypada na korzyść TRV830

w zasadzie nie ma co porównywać
inna optyka, inny CCD , Advanced HAD ... itp

Więc jak z TRV345
lampa 100W
5 X 500 na sale

a do TRV830 co jest dużo jaśniejsza
Lampa 35w ( opcjonalnie ) jak jest już zdecydowanie ciemno
5, 4 x 500w ( lub mniej, zależy od sali ) a czasami nawet nie ma potrzeby

Mam te kamerę i widzę obraz z niej ,
jest super jak na razie

ale do VX2000 nie porównuję, bo nie ma to sensu

poniedziałek, 10 maja 2004, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam pytanie....czy na tym forum.....wypowiadają się jedynie ludzie kręcący wesela, chrzciny itp ?:) A wracając do tematu...proponuje sprzedać starocie i przesiąść się na SONY DSR-250P, ja nie mam z nią problemów :)

sobota, 10 lipca 2004, 11:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]