Teraz jest środa, 19 września 2018, 17:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Pomocy!!!Panna młoda załamana. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomocy!!!Panna młoda załamana.
Chcialbym sie poradzic czy da sie cos zrobic z materialem video na ktorym jest zbyt duzo swiatla,bieli itp.Gosciu nagrywal wesele i i nie wiadomo po co w bialy dzien wlaczyl w kamerze opcje recznego rozjasnienia obrazu(back light)czy cos takiego.
Teraz np. nie widac okien tylko blask i biel,twarze sa blade jak sciana,wszystko jest rozjasnione.Przechwytuje do PICVIDEO(mjpeg) w VirtualDub.Pruby zastosowania filtrow w Virtualdub nie wiele pomagaja to samo jest w TMPGnc,odejmowanie contrastu czy bieli nie wiele pomaga a pogarsza reszte.Moze sa jakies filtry ktore zmniejsza ta
biel i blask.

piątek, 30 kwietnia 2004, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a poważnie - no to masz problem

Ostatnio edytowano czwartek, 6 maja 2004, 11:32 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 1 maja 2004, 16:25
Bywalec
Bywalec

też się z tym bujałem przy jednym z filmów, i to nie z powodu back-light tylko zbyt dużego przyciemnienia wizjera :cry:
niestety jeśli pewne obszary obrazu są praktycznie białe - niekórzy mówią "wypalone" - to niewiele nie da się z tym zrobić.

środa, 5 maja 2004, 14:21
Moderator
Moderator

Stosowanie jakichkolwiek filtrów nie na wiele się zda. Przepalony obraz zatracił szczegóły w jasnych miejscach jest to po prostu teraz biel niczym nie odzyskamy ich wizerunku, gdyż ich po prostu już nie ma, aczkolwiek można bo sam stosowałem przenieść pewien plugin z programu Photoshop o ile edycja jest w adobe premiere, plugin odpowiedzialny za tzw "Wariacje" tu mamy świetne funkcje zmiany jasności samych miejsc jasnych, półcieni, lub cienia identycznie możemy zmieniać nasycenia w kolor tych samych parametrów, zmianę barw i inne. W Photoshopie funkcja jest dostępna w menu Obrazek/Dopasuj/Wariacje i odpowiedzialny za to plugin kopiujemy do Program Files/adobe/adobe premiere 6.x/Plugins - luźno. Tak kiedyś fantastycznie uratowałem ujęcia w kościele, gdzie w słoneczny upalny dzień przez okno na twarz młodych padała silna wiązka światła bocznego, tak silna, że miałem połowy twarzy obojga. Rezultat niewiarygodny. Jeśli to sprawa "życia lub śmierci" warto się poświęcić z tym manewrem - to działa.

czwartek, 6 maja 2004, 00:36
Nowy
Nowy

Dziekuje za podpowiedzi zwlaszcza za ostatnia ale na razie nie posiadam
Adobe Premiere tylko Pinacle ale jak go tylko dostane sprubuje cos podzialac...

czwartek, 6 maja 2004, 21:12
Nowy
Nowy

Post Re: Pomocy!!!Panna młoda załamana.
Dziekuje za pomoc i przekierowanie na powyższy temat.
Mam oba programiki (wersja trial - pelna tylko wazna 30 dni). Niestety jestem poczatkujacym amatorem, w czasie włączenia programu napotkałam na trudności z obsługą.:

1. jakie pliki obsługuje adobe premiere (wersja 5). Próbowałam "Importować" z płyty DVD, ale nie odczytywał plików (pojawiał się komunikat ze nie moze otworzyc - błąd).
Jaki program polecacie (darmowy) do konwersji plików .vob (lub zawartości płyty DVD) na takie rozszerzenie ktre zostanie przyjęte przez program do obróbki.
2. Zgodnie z wskazówkami powyżej pobrałam plugin i skopiowałam do katalogu z programiem adobe premiere i przy uruchamianiu go widze ze program go wczytuje. jednak w menu tego programu nie moge odnaleźc tej funkcji.
3. Gdyby z Panstwa pomocą udało się rozpocząc obróbke filmu to dokładnie jak postępować (krok po kroku) aby zredukować "białe twarze".

z góry dziękuje za wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc.

czwartek, 9 października 2008, 10:28
Bywalec
Bywalec

Witam

Muszę zobaczyć kilka sek. tego materiału-są sposoby,które prawdopodobnie uratują Twój materiał-Wypada w tym miejscu zadać pytanie jak bardzo zależy Ci na tym materiale,gdyż może okazać się iż koszty znacznie przewyższą kwotę którą zapłaciłaś za usługę.

pozdrawiam

michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

czwartek, 9 października 2008, 12:01
Nowy
Nowy

własnie tego sie obawiam, ze koszt bedzie wysoki... w sumie przydałoby się cały film (1,5h) podretuszowac bo wszystko wyszło zbyt jaskrawo: czasem nie widać twarzy (słońce), tort zlewa sie z białym obrusem...
dlatego też chcialabym sprobowac najpierw sama pobawic się....
gdyby ktoś tylko dał mi wskazówki (pytania powyżej ..)

czwartek, 9 października 2008, 12:29
Moderator
Moderator

wklej plik wideo > jeden z najgorszych ( czas około 0,5 minuty lub 1 minuta ) i napisz jaką masz wersję pinnacle >>> sprawdzę jak to naprawić w pinnacle .

czwartek, 9 października 2008, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lucienne napisał(a):
własnie tego sie obawiam, ze koszt bedzie wysoki... w sumie przydałoby się cały film (1,5h) podretuszowac bo wszystko wyszło zbyt jaskrawo: czasem nie widać twarzy (słońce), tort zlewa sie z białym obrusem...
dlatego też chcialabym sprobowac najpierw sama pobawic się....
gdyby ktoś tylko dał mi wskazówki (pytania powyżej ..)

skad wy wzieliscie takiego kamerzyste :O

o shit...

czwartek, 9 października 2008, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lucienne napisał(a):
1. jakie pliki obsługuje adobe premiere (wersja 5). Próbowałam "Importować" z płyty DVD, ale nie odczytywał plików (pojawiał się komunikat ze nie moze otworzyc - błąd).
Jaki program polecacie (darmowy) do konwersji plików .vob (lub zawartości płyty DVD) na takie rozszerzenie ktre zostanie przyjęte przez program do obróbki.

Kolega michalmacpro troche straszy, ale coś w tym jest:) Obróbka obrazu pełnometrażowego filmu w firmie postprodukcyjnej może wyjść drożej niż koszt wesela w Wersalu. Gdybyś jednak chciała poznać uroki wypalania wzoru weselnego obrusa również na swojej siatkówce, to zacznij od zgrania dvd na dysk. Zmień rozszerzenie vob na mpg i wczytaj do APP. Pojawi się na dole po prawej "conforming..." i jakis czas potrwa, ale w pracy za bardzo Ci nie przeszkodzi. Jeśli chcesz zrobić konwersję to ściągnij Avidemux, wrzuć voba, w zakładce "video" wybierz DV (lavc), w zakładce audio pozostaw "copy". Konwersja zacznie się po wybraniu "save". Nie ma co liczyć na to, że cały film przerobi się na jednym uniwersalnym ustawieniu. Zacznij zabawę od filtra shadow/highlight (effects->video effects->adjust), lekko przyciemnij całość, rozwiń dodatkowe opcje i pobaw się suwaczkami. Potem filtr color correction (effects->video effects->image control). CC ma wiele ustawień dla jasny-średni-ciemny i może coś się uda dobrać. Na koniec levels jako balsam na podrażnienia.

czwartek, 9 października 2008, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]