Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zmiękczenie obrazu, filtry 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zmiękczenie obrazu, filtry
Chciałbym uzyć na filmie zmiekczenia. Chodzi mi dokładnie o to aby po bokach film był rozmazany. Uzywam Adobe Premiere. Czy są takie pluginy do tego programu.
Z góry dziękuję

Jaro

wtorek, 29 czerwca 2004, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zmiękczenie
Nie wiem czy są do tego plugin, chętnie sama bym się dowiedziała :D
ale można też to zrobić w inny sposób: najpierw w jakimś programie graficznym(np. Photoshop) rysujesz klatkę filmu obrazującą zniękczenie (czarne to co ma być zmiękczone, biała reszta), importujesz do AP. Na timline kładziesz film 2 razy ten sam kawałek, dokładnie jeden pod drugim,
na dolny nakładasz blur, nad górnym kładziesz swoją klatkę(tę narysowaną) na klatkę nakładasz motion, koniecznie od AP, nie od karty i kluczujesz czarny kolor,( ruch oczywiście na 0), a na film bezpośrednio pod nakładasz maskę "Track matte" i gotowe. W ten sam sposób można uzyskać ciekawą zmianę balansu na fragnencie filmu , na bardzo niebieskie niebo czy efekt jek w reklamie tej margaryny... no "Benekol" czy coś.
U mnie 4 minytowy film renderuje się ok.20min, a ma Windows 2000, Procesor Pentium 2600, kartę PRO One
Ale gdyby ktoś znał jakiś fajny plugin... :D

piątek, 30 lipca 2004, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja to robie tak: na dwóch ścieżkach kładę ten sam klip, na jeden z nich (obojętnie który) daję blura, a na ten na wyższej ścieżce nakładam filtr Image Matte Key i wczytuje do niego odpowiedni plik graficzny. Nie trzeba wcale kluczować czarnego koloru. Efekt ten sam.

sobota, 31 lipca 2004, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem jak w starszych wersjach ale w AP Pro jest taki filtr gotowy i mozna zmiękczac krawędzie dowolnie. Znajduje się on w palecie Video Effects - transform - Edge Feather.

sobota, 31 lipca 2004, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale Edge Feather nie robi dokładnie tego o co chodziło, dodatkowo na zmiękczony obszar nakłada taką półprzeźroczystą czarną "ramkę", a chodzi o to żeby obraz po bokach był rozmazany i płynnie przechodził w "normalny"

sobota, 31 lipca 2004, 10:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]